piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
Antoni 2009-07-09 00:00

Re:piła spalinowa

Witam wszystkich na tym forum ale właściwie to chciałem kilka słów powiedzieć dla zainteresowanych kupnem piły dla obejścia.
Mam kogoś w rodzinie, kto robił z kimś prezentacje dla firmy Einhell. Kupiłem 2 takie piły, które chodziły tylko po pół godziny.
Jedną z nich dostał syn a drugą ja. To piły po 38cm pojemności i 1,9KM. Rozrobiłem do kanistra mieszanki 1:25 mimo, iż pisze 1:40, ale na dotarcie wolałem więcej. Pojechaliśmy do lasu ścinać i ciąć na opał sosny. Pracowaliśmy 3 dni i moja piła zaczęła jakby głośniej chodzić, słabiej odpalać i trochę dzwonić, jakby stukać. W słuchawkach nie za bardzo dobrze to słychać. Porównałem z piłą, którą pracował syn. Myślałem, że to tłumik. Rozkręciłem a tu widzę, że dekiel osłaniający sprzęgło odpadł. Poskładałem, odpalam, tnę no i tylko stuk usłyszałam.
Zatarła się. W domu stwierdziłem, że pierścień w jednej części popękał na kawałeczki. Coś dostało się do łożyska igiełkowego i korbowód rozerwało. Przynajmniej jak rozkręciłem to zauważyłem, że jest pęknięcie. Pierścień dostał się między kanał i zrobił rysę w cylindrze i tłoku.
Powiem tylko, że pocięła w sumie 22 metry przestrzenne klocków na opał i wyzionęła ducha a ta od syna lata nadal.
W serwisie popytałem o wszystkie części, ale nie opłaca mi się tego naprawiać. Sam się zastanawiam czy kupić jeszcze Einhell o tak małej mocy.

G
Bover 2009-07-27 00:00

Re:piła spalinowa

Witam.
Chcę kupić piłę spalinową do domu tzn. Cięcie drewna na opał. Kwotę mam nie dużą na ten cel więc zastanawiam się nad takim czymś http://allegro.pl/item687115906_promocja_pila_spalinowa_2_8_km_prowadnica_50c.html. Wiem że liczą sie tylko Husqwarny i Sthil ale nie posiadam takiej kwoty by zakupić wyżej podane marki. Co sądzicie o mojej propozycji?

G
Bover 2009-07-27 00:00

Re:piła spalinowa

Witam.
Chcę kupić piłę spalinową do domu tzn. Cięcie drewna na opał. Kwotę mam nie dużą na ten cel więc zastanawiam się nad takim czymś http://allegro.pl/item687115906_promocja_pila_spalinowa_2_8_km_prowadnica_50c.html. Wiem że liczą sie tylko Husqwarny i Sthil ale nie posiadam takiej kwoty by zakupić wyżej podane marki. Co sądzicie o mojej propozycji?

G
krzysiek 2009-08-07 00:00

Re:piła spalinowa

witam.
czy ktos ma jakies doswiadczenia z piła eurotec np.ta http://www.morar.nazwa.pl/sklep/product_info.php?manufacturers_id=1&products_id=197
mam do wydania 500zl i pytanie czy kupic partnera ktory ma ok 2km czy eurotec z 3.4km.
pozdrawiam i prosze o opinie

G
Hoobyy 2009-09-09 00:00

Re:piła spalinowa

Ludziska nie zadawajcie na forum głupich pytan w stylu "mam 500 zł co moge za to kupić" bo po przeczytaniu całego tematu dostrzeżecie że jeśli wypowiadają sie fachowcy to mowa jest o St,Ha,Ma,Do,OM,St a reszta to chiński chłam do szklanej gablotki, i jak latwo sprawdzic za piłę która wam posłuży trzeba dać te 800 zł.Sam jestem posiadaczem dolmarka ps34 i śłuzy już trzeci rok tnie drzewo konstrukcyjne jak i opałowe generalnie dostaje tak w d... że aż się obudowa przy tłumiku nadtopiła i piła chodzi jak zegarek.Teraz kupuję Makite dcs5000 i biore ja dlatego że mimo swoich pozytywnych doświadczeń z dolmarem alias makitą posłuchałem rady znajomego mechanika-pilarza starej daty który po wysłuchaniu mojego pytania o tę pilę odpowiedział... "brać.........".

G
hoobyy 2009-09-09 00:00

Re:piła spalinowa

Jeszcze jedno....na wszystkie pytania w stylu mam pile ciagne za sznurek i nie odpala co robić ?? jest jedna odpowiedź ....oddać do mechanika......pozdro for all

G
Grigorij 2009-12-16 18:31

Re:piła spalinowa

Witam forumowiczów
Jestem posiadaczem pilarki Craftsman o pojemności 40 cc inch.
Nie potrafię powiedzieć nic o mocy tego urządzenia
Jest to sprzęt nie najlepszej jakości produkowany w Ameryce na tamtejszy rynek. Wyglądem zbliżona do pilarek Partner.
Pilarka po gruntownym remoncie cylinder tłok, pierścionek, łożyska z uszczelniaczami. Nie wiąże z tym sprzętem żadnych nadziei ale lubię majsterkować i chcę we własnym już zakresie wymienić pierścień, który chcę zamówić przez internet.Tłok wygląda na lekko podtarty. Jak dobrać pierścień chodzi o jego średnicę?
Czy się to jakoś mierzy?
Wdzięczny byłbym za wszelkie opinie, informacje odnośnie sprzętu tej marki w Polsce?

G
MAKITA 2009-12-26 12:39

Re:piła spalinowa

Mam pilarke MAKITA DCS 7901 (dolmar) , Sthil 018,031AV,036,041AV, dwie piły made in China , piłe z castoramy FLO,i powiem tak Sthil to najwieksze gówno ciągle są w serwisie a pracuja niewiele , Głownie pracujemy na makicie nie powiem zatarła sie raz ale pracuje naprawde w ciężkich warunkach ale w porównaniu ze sthilem to niebo a ziemia .Niestety tniemy okolo 200mp tygodniowo na opal srednice od 50cm do 1,5 m w obwodzie tak ze pila jest caly czas przy pniu i sie mocno grzeje słabe chlodzenie .Jak mam komus cos doradzic niech kupi MAKITE - DOLMAR serwis nie jest coprawda porywajacy ale naprawy sa tanie !!

G
Sławek1 2009-12-26 19:23

Re:piła spalinowa

Gregor1
weź pierścień i udaj się do serwisu HQ , tam go kup i załóż.zwróc uwagę na zamek ( aby był taki sam jak na oryginale). załóż, wyreguluj pilarkę i używaj.
Jeżeli w cylindrze nie ma rys i ubytków to wszystko będzie OK.
Można nawet delkatnie cylinder lekko przetrze papierkiem ściernym wodnym 500- 1000- 2000 lub pastą szlifierską, ale ostrożnie bo można zniszczyc wewnętrzna warstwę utwardzenia!
Jak będziesz miał pilarkę rozebraną to warto abyś wymienił uszczelniacze na wale( koszt 20- 30PLN ). Koszt naprawy to 15 zł - pierscień i uszczelniacze 20- 30 uszczelniacze.
powodzenia.
Sławek

G
Zdzisław 2009-12-30 21:38

Re:piła spalinowa

Witam
Właściwie trafiłem na toforum przypadkowo, ale przeczytałem je z zaciekawieniem. Tym bardziej, ze wypowiadają się również doświadczeni serwisanci. Ja mam dwie piły Stihl MS 230 i Sachs Dolmar 116i. Obie mogę polecić z tym, że S-D to staruszka, która wymaga regulacji bo nie bardzo chce odpalać. W mojej okolicy, choć mieszkam w dość dużym mieście nikt nie chce się podjąć naprawy tej piły. Moim zdaniem kompresję jeszcze ma dobrą, a jej moc jest sporo większa od Stihla. Chcąc skorzystać z wiedzy serwisantów prosił bym o pomoc w naprawie tej piły. Interesuje mnie serwis w Łodzi lub jej okolicach, a do dobrego wybiorę się nawet dalej.
Pozdrawiam wszystkich i oczekuję na wiadomość okrasa@interia.eu lub 608 483 859

G
motov547 2010-01-04 17:54

Re:piła spalinowa

Witam!
Mam pytanie. Czy ktoś obecnie posiada piłę spalinową firmy Meec Tools GCS 4600. Jeśli tak, to chciałbym się dowiedziec, jak się w tej pile wymienia łańcuch i jaki jest potrzebny do tej piły rodzaj paliwa (mieszanki).
Na razie tyle. Z góry dziękuję za odpowiedź w tej sprawie.
PS:Aha, jeśli ktoś posiada cały schemat tej piły, to proszę dodac. A jak ktoś nie ma to nic się nie stanie :)
Pozdrawiam
Ewentualny kontakt: dawidb11@gmail.com

G
Maciej 2010-01-18 18:38

Re:piła spalinowa

Witam mam pytanie
Jaka jest różnica pomiedzy bębnem sprzęgła o nr 1135 160 2900 a 1135 160 2901A?.Czy bęben z MS341/Ms341 będzie pasował do MS360
Pozdrawiam

G
Maciej 2010-01-18 18:39

Re:piła spalinowa

Mowa oczywiście o pilarkach Stihl

G
Stefcio 2010-01-27 16:35

Re:piła spalinowa

Ja mam pilarke makita 3501 i nie chce mi zapalić, dzień wcześniej facet w sklepie odpalał ją i było cacy, a dzisiaj nic

G
bartuś 2010-01-28 23:03

Re:piła spalinowa

Michale G. co to jest 15m drzewa??
pily są fajne lubię ciąć dżewo w lesie lubie też włączać

1 ... 12 13 14 ... 27