PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
Seu 2020-02-17 23:27

Re: PARKSIDE

Kupiłem myjke mialala mieć ciśnienie 115 barów roboczych maksymalnie 170 barów tak było w opisie, po użyciu okazało się że ciśnienie z dupy 2 mm strumień co brud z felgi nie mógł zebrać a po rozszerzenie przynajmniej na 2 cm to mógł bym sobie lepiej umyc samochód z wężem z kranu bo miał lepszy przepusty wody i ciśnienie

G
valdi 2020-02-18 22:37

Re: PARKSIDE

wkrętarka BUDGED działała mi 10 lat, padł akumulator i to był problem. Kątówka padła mi bo używałem głowicy(ciężkiej) do równania betonu. Nadal kupuję narzędzia tanie, ale jak mam w domu robotę z dużym obciążeniem to wypożyczam narzędzia w wypożyczalni.

G
gość 2020-02-21 13:55

Re: Re:PRAKSIDE

Łukasz
Parkside jest importowany przez firmę niemiecką, ale produkowany w Chinach. Siedziba importera nie równa się miejsca produkcji i dotyczy to absolutnie wszystkich (Einhell, zielony Bosch, Black&Decker, etc).
Zrozumienie tego powinno być dość oczywiste - producenci produkują tam, gdzie mogą wyprodukować taniej.
Parkside - sprzęt dla majsterkowiczów, ale raczej przyzwoitej jakości (przynajmniej te, które miałem okazję sprawdzać - młotowiertarki).
Pozdrawiam,

nie będę tu polemizował na temat jakości marki lidla, ale dokładnie siedziba firmy to nie to samo co produkcja. Stanley Fatmax, Makita, Dewalt mają produkcję w chinach, zdarza się USA, Mexico (przy Dewalcie) ale ogólnie każda marka, czy to elektronarzędzia czy RTV, AGD mają fabryki w chinach i to tylko od nich zależy czy chińczyk robi za normalną wypłatę porządnie czy za miskę ryżu narzędzia marketowe.

G
Olilak 2020-03-30 16:51

Re: PARKSIDE

Profejonalne narzędzia są 5 , 6 razy droższe. I lepsze.

G
Fisiu 2020-04-23 08:27

Re: PARKSIDE

Fachowość to się ocenia po wykonanej pracy, bo najlepszy sprzęt w rękach partacza nie zrobi nic

G
Jarek 2020-04-23 20:13

Re: PARKSIDE

Majster ma rację

G
RiKO 2020-05-01 17:57

Re: PARKSIDE

Chłopie, bardzo dobrze wszystko ująłeś. Chciałem już pisać i raptem zobaczyłem Twój wpis. Super Nic dodać nic ująć.

G
Ramzess 2020-05-13 07:27

Re: PARKSIDE

Proszę się doszkolić bo to że udar jest pneumatyczny nie oznacza że urządzenie do pracy potrzebuje kompresor. Ja osobiście posiadam ponad 40 sztuk różnych urządzeń firmy Parkside. Uważam że jakość co do ceny to żadna inna marka nie jest w stanie dorównać tej firmie. I do tego 3 lata gwarancji, a urządzenia najczęściej wymieniane są na nowe. Wiem bo już coś reklamowałem, ale mimo to nie zamienię na nic innego. Urządzenia idealne dla majsterkowicza co robi wiele różnych rzeczy, a jego budżet na narzędzia to nie tys. zł. Ja osobiście bardzo polecam

G
selekt 2020-05-13 16:50

Re: PARKSIDE

Przyjacielu.Bo nie płacisz za sprzęt tylko za markę.

G
simonetti 2020-05-23 14:56

Re: PARKSIDE

Ja od lat używam tańszego sprzętu np aku RYOBI, wyżynarka i wiertarka z biedry i jest git. Do cięcia paneli, płyt czy desek to wystarczy. Kątówkę małą mam z GRAFITE i METABO obydwie katuję obrabiając kamień i nic się z tą tańszą nie robi nawet lepiej bo ma regulację obrotów. Teściu ma firmę budowlaną używa tylko metabo, makita itp to zrozumiałe ale do użytku domowego i majsterkowania tańszy sprzęt w zupełności wystarczy. Tak samo komplet kluczy nasadek z biedry za cenę w promocji (50zł) rewelacja ciągle coś kręcę nim przy aucie i w domu i nic się nie robi jedynie końcówki typu krzyżak szybko wysiadają ale to są groszowe sprawy więc kupiłem sobie zestaw końcówek z dewalta za 50zł i są nie do zajechania.

G
simonetti 2020-05-23 15:04

Re: PARKSIDE

Bzdury gadasz popularna nazwa to poziomica albo waserwoga. Co wkładasz na noc piżamę czy poprawnie pidżamę?

G
k@mson 2020-06-08 19:26

Re: PARKSIDE

Jeśli ktoś się zastanawia czy warto kupić elektronarzędzia Parkside to odpowiedź brzmi: to zależy...
Prowadzę firmę i używam narzędzi głównie Makita, ale także Festool, DeWalt.
Natomiast w domu mam praktycznie cały zestaw narzędzi akumulatorowych Parkside i właśnie do domowych zastosowań zdecydowanie wystarczy. Mało tego, często te tanie urządzenia są lepsze od markowych.
Np. pilarka z laserem jest lepsza i wygodniejsza od Makity, szlifierka kątowa niczym nie ustępuje Makicie, "żyrafa" lepsza od wielu dużo droższych markowych szlifierek, a młotowiertarka z serii Performance miażdży inne firmy. Świetna jest też wyrzynarka (choć ustawianie kąta cięcia na torx może nie którym przeszkadzać)
Zakrętarka jest bardzo mocna (moim zdaniem nawet za mocna), poza tym dobrze leży w dłoni, jednak wolę Makitę z serii DTD, bo jest krótsza.
Oczywiście nie wszystkie Parside-y są takie "super". Wiertarka wygląda jak zabawka, choć do domowych zastosowań daje radę. Zagłębiarka moim zdaniem jest kiepska, są inne za nie wiele większe pieniądze za to znacznie lepsze.
Podsumowując: za te pieniądze jak najbardziej polecam tą firmę. Nie które narzędzia nadają się nawet do zastosowania profesjonalnego.

G
michu 2020-06-19 18:50

Re: PARKSIDE

A co to jest "puka"?

G
Mac 2020-06-21 16:18

Re: PARKSIDE

Może masz rację ale np. W motoryzacji już tak nie jest. Np. Mercerdes bierze kasę za markę a nie jest w tej chwili lepszy od np. Lexusa(a różnica w kasie znaczna)

G
Skopek 2020-06-25 00:53

Re: PARKSIDE

Mam kilka elektronarzędzi z Parkside i mogę napisać, że zależy na co się trafi. Ostatnio kupiłem wkrętarkę 20V produkowaną przez Grizzly. Kilka razy użyłem i się rozpadła. Wyleciał borkop z łożyskami. Rozkręciłem i okazało się, że puścił seger. Dodatkowo wszystkie cztery wkręty plastikowej obudowy przekładni planetarnej były luźne, a sama obudowa popękana. Wada fabryczna. Dostałem nową sztukę. Odkurzacz, klucz udarowy i szlifierka na aku X20Team super sprzęt ale produkowany na zamówienie dla Kompernass. Kompresor z wyświetlaczem na aku X20Team zaczął się kopcić i idzie na serwis. Najlepsze elektronarzędzie Parkside kupione w lidlu to wkrętarka PABS 10.8 C2. Nie do zajechania. Kupiłem już druki akumulator 10.8V. Użytkuje ją 7 lat i czasami dostaje w palnik. Jest ciężka i solidna choć nie duża i idealna do skręcania mebli. Dmuchawa Parkside na gorące powietrze poszła dosłownie z dymem po niedługim czasie. Druga działa już długo. Lutownice zwłaszcza te bateryjne dziadostwo. Szlifierka oscylacyjna w kształcie delty na 10.8V mało efektywna. Szybciej ręcznie objadę niż tą szlifierką. Prostownik z wyświetlaczem UltimateSpeed nie doładowuje akumulatora na 100%. Kończy ładowanie za wcześniej gdzie dobre prostowniki kończą na 16V aby osiągnąć odpowiednią gęstość elektrolitu. Można trafić na sprzęt dobrej klasy i będzie służył latami. Do Makity nie ma co porównywać, a tym bardziej do Hilti czy milwaukee ale do zielonego Boscha już tak bo moim zdaniem jest to ta sama półka jakościowa czyli „ jakoś to będzie” ale Parkside ma 3 lata gwarancji ;-)

1 ... 59 60 61 ... 62