PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
bob 2010-02-02 06:25

Re:PRAKSIDE

napisałem fałsz bo jak kupowałem kiedyś wiertarkę na walizce była naklejka Importer coś tam z Bielsko Białej:)

G
Rufus 2010-02-02 08:31

Re:PRAKSIDE

napisałem fałsz bo jak kupowałem kiedyś wiertarkę na walizce była naklejka Importer coś tam z Bielsko Białej:)
Bo takie firmy handlowe jak Lidl,Biedronka ,Obi czy Praktiker składają się z wielu spółek odpowiedzialnych za coś innego.
Np w OBI importem elektronarzędzi zajmuje się spółka Euromate.
Niby niezależna firma ale organicznie związana z OBI.
Wiertarki Prakside sam widziałem w niemiecki Lidlach parę lat temu po 99 euro-teraz Lidl Polska musiał je odkupic od Lidl Germany za pomocą swojej spółki córki bo Lidl PL i Lidl GR to nie są te same firmy.

G
JK. 2010-02-02 15:35

Re:PRAKSIDE

Jesli będziemy się tak czepiać, że jakaś część jest robiona w polsce, to w gruncie rzeczy 90% obecnych młotowiertarek i wiertarek profi opiera się na polskim patencie;] który wprowadziła makita.
Niech ktoś zgadnie o jaki patent chodzi i kiedy on powstał.

G
Rufus 2010-02-02 16:29

Re:PRAKSIDE

Jesli będziemy się tak czepiać, że jakaś część jest robiona w polsce, to w gruncie rzeczy 90% obecnych młotowiertarek i wiertarek profi opiera się na polskim patencie;] który wprowadziła makita.
Niech ktoś zgadnie o jaki patent chodzi i kiedy on powstał.
Czy chodzi Ci o zmianę kierunku pracy przez przestawienie szczotkotrzymacza ?
Właścicielem patentu jest/był Instytut Elektrotechniki w Warszawie a sam patent jest z 1967 roku.
System ten stosowany jest powszechnie przez np Makitę,Kressa,Metabo i innych.
Spotkałem się nawet z sytuacją w której na pewnym szkoleniu prelegent z poważnej firmy elektronarzedziowej na literę "B" usiłował wcisnąć kit że jest ich wynalazek !!!

G
JK. 2010-02-02 20:08

Re:PRAKSIDE

Dobrze;) ale wynalazek polaków przejeła makita i to ona jako pierwsza wypuściła narzędzia z obrotowym szczotkotrzymaczem.

G
Rufus 2010-02-02 21:36

Re:PRAKSIDE

Być może -nie będę się sprzeczał choć słyszałem że pierwsi ten pomysł zastosowali Panowie z Metabo.
Jedno jest pewne -patent jest nasz.

G
Fazi 2010-02-10 08:46

Re:PRAKSIDE

A może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego parkside jest zielony i niebieski....?

G
Sarwis AGD 2010-02-10 23:19

Re:PRAKSIDE

Hehehe, ale żenada. Debatujecie nad tym, czy to dobre, czy nie, a jak się okaże, że parkside to kress dla ubogich to wszyscy zaczną go używać. Nie ma w tym żadnej tajemnicy, że producenci sprzedają stare modele maszyn komuś innemu i ten sobie klepie nadal daną wiertarkę i wpuszcza to do marketów. Marka Beko w agd leci na dokumentacji Boscha sprzed kilku, kilkunastu lat i robi tanie pralki. Ale przecież lepiej wydać 1000 peelenów zamiast 300 i się później onanizować na forum, że się ma kressa...normalnie żal.pl....
Daj mi chociaż jeden przykład pralki Beko, która jest na dokumentacji Bosch!!! Większych bzdur nie słyszałem. A wiesz że Bosch nie produkuje sprzętu AGD? Napewno nie wiesz.

G
mironkow 2010-02-11 21:01

Re:PRAKSIDE

Ty, gwiazdor, mógłbym wyliczać godzinami bo tez prowadze serwis agd. Pytanie tylko po co? Jara cie jak ktos sypie nazwami?????? Może udowodnisz mi ze Beko nie są produkowanymi w Turcji pralkami na licencji Boscha?????? O zmywarkach napewno tez wiesz?????

G
LukiM 2010-02-13 22:47

Re:PRAKSIDE

Więc poproszę teraz o info, czy warto kupować wiertarkę udarową za 199 PLN w Lidlu bo jest w ofercie..?

G
Fazi 2010-02-13 22:53

Re:PRAKSIDE

Jeżeli będzie tak wiercić jak wyrzynać moja to bierz :) Byłem negatywne nastawiony, lecz się przekonałem, że jednak można... :)

G
Fazi 2010-02-13 22:55

Re:PRAKSIDE

Nie wspomnę oczywiście że jeżeli są tu moderatorzy to mogli by UPRZEJMIE zmienić temat na PARKSIDE

G
LukiM 2010-02-15 21:43

Re:PARKSIDE

A więc witam forumowiczów! Zakupiłem wiertarkę udarową 850W właśnie w B`idlu i muszę stwierdzić że wiertarka pierwsza klasa! Dla nadgorliwych napiszę że jest wykonana nie gorzej niż którykolwiek BOSCH czy MAKITA.
Dlatego poproszę o info osoby które mają sprzęt tej firmy by napisały czy kiedykolwiek się popsuł, bo nie wygląda mi to na sprzęt który robią w spożywczaku pod ladą..
Wiertarka posiada w rzeczy samej gwarancję na 3 lata.
Pozdrawiam

G
Olo 2010-02-17 21:24

Re:PRAKSIDE

Witam. Firma ogólno budowlana, czesto wykonujemy roboty ślusarskie pracujemy na sprzecie profesjonalnym, ale posiadamy też dwie szlifierki z lidla (promocja 89zeta!!) kupione na paragon bo na firme jest tylko rok gwarancji. Ku naszemu zaskoczeniu działają już 2 lata!! i nic!! a założenie było taki że po tej robocie na którą były zakupione to się je wywali. Od niedawna jest w naszym posiadaniu również wyrzynarka (99zeta!!!) bo była na szybko potrzebna a bosch był na robocie, i również jestesmy zaskoczeni jakością wykonnia a do tego te ceny!!
Ps. Firmy typu bosch- niebieski, czy metabo też się na okrągło psują jak nie szczotki to łożysko, to wyłącznik, to aku boscha, i nie ma rególy że narzędzie za 2000 to się nie zepsuje...
miłej pracy Panowie.

G
Darek 2010-02-19 09:58

Re:PRAKSIDE

Więc poproszę teraz o info, czy warto kupować wiertarkę udarową za 199 PLN w Lidlu bo jest w ofercie..?
Wygląda na to, że cena 199zł jest już nieaktualna, a będzie 249zł od 25.02.

1 ... 4 5 6 ... 62