PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
Darek 2010-02-19 10:01

Re:PRAKSIDE

Oopppss, cena 249zł jest za model 110W, a ta za 199zł miała chyba 850W.

G
LukiM 2010-02-21 15:11

Re:PRAKSIDE

Oopppss, cena 249zł jest za model 110W, a ta za 199zł miała chyba 850W.
Dokładnie tak! Podejrzewam że ta 1100W to jeszcze lepszy konkret.., przynajmniej pomieszać beton w wiadrze 30L można bez problemowo..

G
Seber 2010-02-21 18:44

Re:PRAKSIDE

Witam, ja mam małą wkrętarka PARKSIDE, kupioną w L w grudniu. Jestem w szkoku i bardzo zadowolony z tej wkrętarki. Do ożytku domowego idealna - w grudniu załadowałem ją i popracowałem - teraz znowu po prawie dwóch miesiącach wyjąłem bo chciałem coś wkręcić i okazało sie, ze jest nie-rozładowana i wkręcała nadal.
Mam też PARKSIDE separator do popiołu i tutaj jednak trochę gorzej - filtr się zatyka bardzo szybko kurzem z kominka. Ale generalnie zadowolony jestem :)

G
Zorba 2010-02-26 15:39

Re:PRAKSIDE

Sam sie kolego troche jarasz, bo np suszarki do ubran Bosha sa produkowane w Polsce

G
boryspol 2010-03-22 18:12

Re:PRAKSIDE

Witam,
Po przeczytaniu wiekszosci wpisów na forum stwierdzam ze Ci co krytykuja Parkside to nie mieli z nim nigdy do czynienia. Wbili sobie do łbów ze jak wydadza 1500zl. zamiast 300zl. na wiertarke to jeszcze ich wnuki beda na niej kase robić.

G
gosc 2010-03-22 18:17

Re:PRAKSIDE

Gdybym sprzedawał swoje usługi budowlano remontowe wstydziłbym się pokazać z nawet nie amatorskim sprzetem bo amatorski to już przynajmniej zielony Bosch. Jeśli firma ogłasza, że sprawnie i fachowo to jej fachowość można ocenić po tym co robol trzyma w ręku.
Czasem mam przyjemnosć z zaprzyjaźnioną ekipą składać dach na budynkach mieszkalnych pod dachówkę. Ekipa ta nie ma piły spalinowej. Niemal wszystkie elementy otrzymują swoje wymiary przed wciągnięciem na górę. Praca jest czysta i cicha, opiera się głownie na marce DeWalt i niebieski Bosch. Już słyszałem uwagi, że nie jesteśmy cieślami lecz stolarzami bo na sąsienich budynkach spalinówy wrą tyle, że znów ONI nie są cieślami ale drwalami.
Podsumowując - narzędzia i sposób pracy są Twoja wizytówką.
A ja powiem Ci: zapłać ludziom porządne pieniadze za robote a nie kupujesz drogi sprzet zeby wypasc profesjonalnie u klienta .
Mialem do czynienia jako klient z takim burakiem i Ty pewnie wiele od niego nie odbiegasz bo macie takie samo podejscie.

G
LukiM 2010-03-22 20:47

Re:PRAKSIDE

Zgadzam się! Andersh gra buraka przy klientach by im chyba zaimponować sprzętem, a nie wykonać solidnie robotę...

G
KTOS 2010-03-26 17:15

Re:PRAKSIDE

Otóż tak, prowadzę z ojcem zakład kamieniarski, ojciec siedzi w tym już prawie 30 lat. Streszczając ten okres sam twierdzi, że sprzęt zmienił się na pewno na lepsze pod względem wydajności, możliwości wykonywania danych prac oraz ergonomiczności, jednak jakość upadła diametralnie! Sprzęt w naszym zakładzie ZAWSZE pracuje pod maxymalnym obciążeniem. Do dzisiaj przetrwała stara wiertarka celma co nikt już jej nie chce używać ;) (czasem za mieszadło robi) działają w razie awarii FLEXów Celmy do szlifowania na mokro (oczywiście, przez te lata było coś w nich naprawiane, jednak do dzisiaj chodzą) oraz do dnia dzisiejszego mocno eksploatowana wiertarka BOSCHa zielona przywieziona w 92 roku z Niemiec. Z wiertarką nic a nic nie robiliśmy, kiedyś na prawdę ostro pracowała jak nie było młota udarowego to trzeba było otwory w kamieniu wiercić tą wiertarką. Dzisiejszy sprzęt na pewno nie dorównuje temu z przed lat. Działa jeszcze kątówka 230mm celmy, ale również nikt na nią nie chce już patrzeć.
Pracujemy przeważnie na dobrych markach, nigdy tylko nie kupowałem sprzętu HILTI bo dla nie był za drogi Najlepiej trzyma się DEWALT, później chyba HITACHI. Jednak, słowa trzyma się odnosi się do roku max dwóch lat i później albo serwis albo nowy sprzęt. Najwięcej używamy kątówek 125mm oraz 230mm, zawsze najmocniejsze modele. Słabo względem ceny wypada marka FLEX. Niejako jesteśmy zmuszeni do korzystania z narzędzi tej firmy, ponieważ jako jedyna produkuje kątówki do szlifowania na "mokro". Sprzęt pracuje na 110V -zasilanie przez transformator. Jedna szlifierka to koszt około 2 tys zł i dobrze, jak wytrzyma sezon/rok. Naprawa przeważnie nieopłacalna, czasem z 3 zrobi się jedną...
Po co ten wstęp? Zauważyłem, że w lidlu będzie do kupienia kątówka PARKSIDE chyba 125mm od 1 kwietnia i mam zamiar ją kupić :D całe 79zł zobaczymy ile wytrzyma w codziennym kurzu i pełnym obciążeniu tnąc i frezując granit. Relacje na pewno będę zdawał tutaj na forum.
Co mnie podkusiło aby tak się zabawić ze sprzętem? W tamtym roku kupiłem w LIDLu myjkę ciśnieniową LAVOR za 460zł. Makita albo STHIL z tymi samymi parametrami kosztowały około 1200zł. Myjką dostaje po tyłku prawie codziennie, zmywa posadzki, myje narzędzia robocze po betonie, myje 4 samochody w tym dwa IVECA które nie raz poruszają się po polnych zabłoconych drogach. Nie będę kłamał, że dorównuje mocą do myjek na myjniach, bo kto uwierzy, jednak jak na te pieniądze powiem szczerze jestem bardzo zadowolony. I oczywiście działa do dzisiaj, zobaczymy czy wytrzyma kolejny sezon, mam nadzieje, że pod koniec tego sezonu padnie albo max w następnym, żeby wyrobić się w 3 letniej gwarancji ;) dbamy tylko o "wygląd", żeby nie wyglądała na zjechaną i zabrudzoną aby w razie wizyty w serwisie nie odpisali, że pracowała w myjni.

G
Przemek 2010-04-02 14:56

Re:PRAKSIDE

Jakieś 8 lat tata nabył w LIDLu w niemczech wkrętarkę 18v, łatwego życia to ona nie miała a pomimo tego wytrzymała 7lat udało nam się nabyć drugą identyczną tylko, że nową i też smiga aż miło... Mało tego dziś zrobiłem okolo 200km w poszukiwaniu tej szlifierki kątowej ... nigdzie jej nie było a coś mi sie wydaje, że to też dość wytrzymale narzędzie... ktoś tam wcześniej pisał że niema serwisu Parkside w Polsce i tu sie ktoś pomylił ponieważ serwis jest w Radomiu (kilka akumulatorów do wkrętarki tam nabyłem). A żeby was jeszcze dobić powiem wam że wujek miał wkrętarke boscha pracowała owiele miej niz ta nasza i padła dużo wcześniej ... Podsumowując jest to dobry sprzęt za niewielkie pieniądze, dzisiejszy bosch to niedość że drogi to jeszcze tandeta jakich mało... w niemczech na boscha to nikt nawet spojrzeć nie chce a na Parkside owszem... :D

G
TomekS 2010-04-07 16:28

Re:PRAKSIDE


Dane techniczne WKRĘTARKI:
X18V 2-biegowa wiertarko-wkrętarka
akumulatorowa / KH3188:
Nominalna jałowa
prędkość obrotowa: 1 bieg: od 0 do
500 obr. / min.
Nominalna jałowa
prędkość obrotowa: 2 bieg: od 0 do 1400
obr. / min.
Napięcie nominalne: 18 V
Szerokość chwytu: od 1,0 do 10 mm
Maks. średnica wiertła: stal: 10 mm,
drewno: 30 mm
Zakresy momentu
obrotowego: od 1 do 8 N m
Maks. moment
obrotowy: 18 N m
X18V Akumulator / KH3191:
Napięcie nominalne: 18 V
Pojemność: 1,5 Ah
Zawartość energetyczna: 27 Wh
X18V Ładowarka akumulatorowa /
KH3192:
Pierwotnie:
Napięcie nominalne: 230 V ~ 50 Hz
Moc znamionowa: 60 W
Wtórnie:
Napięcie nominalne: 18 V
Prąd ładowania: 2600 mA
Czas ładowania: ok. 60 min
Klasa ochrony: II /
Informacja dotycząca hałasu / drgań:
Wartości pomiarowe wyznaczone zgodnie z
EN?60745.
Poziom ciśnienia hałasu urządzenia według oceny
A wynosi 66 dB (A). Niepewność pomiaru K=3 dB.
Poziom hałasu podczas pracy może przekroczyć
77 dB (A).

G
Roberto 2010-04-10 13:43

Re: PRAKSIDE

Witam!

W Lidlu króluje PARKSIDE a Aldim będzie od soboty dostępny pneumatyczny młot udarowy firmy MEISTER 1050W, co o tym myślicie?

G
marsel 2010-04-16 10:03

Re: PRAKSIDE

Używam do celów profesjonalnych narzędzi makita i ... topex!. W tym samym czasie kupione młotki makity i topexu ( 4 lata)- oba chodzą . W tym czasie na naprawy makity ( wymianę szczotek i wyłączników)wydałem równowartość dwóch topeksów.
W topeksie jeszcze nic nie wymieniałem !!!!!

G
JK. 2010-04-16 16:34

Re: PRAKSIDE

Jestem tylko ciekaw, jak wymienisz szczotki w Topexie;))) bo znajac praktykę w topexie masz już resztki szczotek węglowych, nawet jeśli byś korzystał w domu na drobne wiercenia. W Makicie wymieniłeś bo narzędzie jest tak zrobione, by nie pracować na zbyt zużytych szczotkach węglowych, bo to może spowodować jakąś awarię.
Mogę dać przykład z własnego domu, ojciec ma pegazusa piaty czy szósty rok, nadal sprawny, ale działa od niechcenia bo stary się szczotki, a tak naprawde to mój ojciec wywiercił tą wiertarką może ze 100 otworów, wymieszał 2 wiadra gipsu i tyle( w między czasie rozpadła się rączka oraz padł wyłacznik udaru). A sam mam wiertarke AEG od dwóch lat, wywierciła już podobną ilość otworów, wysłana na przegląd do serwisu, bez śladów zużycia, szczotki niemal pełne.

G
mirek 2010-04-25 13:45

Re: PRAKSIDE

ludzie ,nie narzedzia pracuja pracownik bez tolku zajezdzi narzedzie z kazdej profesjonalnej firmy uwarzam ze najgorsze jest odkladanie pracujacych jeszcze narzedzi na mijsce z kurzem i piaskiem i terz przeciozenie ale to juz kazdemu sie moze zdazyc mam zamiar dokupowac narzedzia PARKSIDE do dzis metabo-wiertarka 20lat;;wkretarka-makita 20lat;wiertarka udar-pneuma +mlot 850w 17lat;;dysk bosz2000w 20lat pilarka bosz 20 lat hebel makita 20lat te narzedzia do dzis nie byly w serwisie reszte narzedzi nie firmowych to10 -5 lat byly tez 3 miesiace.pozdrawiam wszystkich rzemieslnikow mirek

G
Rafal 2010-05-02 20:11

Re: PRAKSIDE

Witam.
Samu używam kilku elektronarzędzi Parkside i jak dotąd jestem z nich bardzo zadowolony. Na przykład wkrętarka 14,4V z li-jon 1,3 Ah akumulatorkiem jest super. Po pół roku nieużytkowania akumulatorek nadal w pełni naładowany i wkrętarka śmiga. Skrobak elektryczny świetna rzecz, bardzo podobny do boscha i dodatkowo o połowę tańszy od skilla. Skuwałem nim pcv i częściowo tynki i farbę w mieszkaniu, i działał bez zarzutów. Pozostałe elektronarzędzia używam rzadziej tj takie jak szlifierkę taśmową 900W, czy szlifierką kątową 125mm, wiertarkę udarową 1100W więc nie będę pisał o ich wytrzymałości i trwałości, ale wyglądają równie solidnie. Wszystkim tym co się zastanawiają na zakupem polecam Parkside. Trzeba tylko trafić w Lidlu na ich sprzęt bo jest tam raczej rzadko.

1 ... 5 6 7 ... 62