Narzędzia Skil

G
JK. 2010-10-24 23:34

Narzędzia Skil

Ocenię tutaj kilka narzędzi na raz, z jakimi miałem do czynienia.
Pare lat temu kupiłem na wyprzedaży zestaw narzędzi skil była to mała szlifierka kątowa 115mm, 550W model 9004 oraz wiertarko-wkretarka 2401 za śmieszą kwote 170zł.
Początkowo narzędzia oba słuzyły mi, jednak z czasem oddałem je ojcu. A ten jak to człowiek starszej daty, dawał im wycisk. Ku mojemu zaskoczeniu oba narzędzia jeszcze działają. Kątówka przecinała całe stalowe drzwi w zdłuż, szlifowała spawy, szlifowała betonwy sufit i robiła jeszcze sporo ciężki rzeczy, zwłaszcza że korzystało z niej kilku sąsiadów. Jak na swoją cenę i parametry spisała się nieźle, wytrzymała. Fakt fatkem że przy ciut dłuższym szlifowaniu słabła i grzała się mocno, ale wytrzymała to.
Ocena
Parametry: 3/5 te 550w to jednak ciut mało
Cena: 5/5 odpowiednia do jakości
Jakość: 4/5 naprawdę dobre narzędzie dla amatora.
Wygoda: 4/5 ciut gruba w obwodzie jak na 550w;)



Wkrętarka dziala do dziś, akumulatory nawet jeszcze sprawne, też sporo wkręcała i wierciła, np w bloczkach z gazobetonu na głębokość 40cm. Również nieźle dała sobie radę, mimo iż moment obrotowy nie był rewelacyjny. Akumulatory jeszcze sprawne, choć juz krótko trzymają(ponad 3 lata mają), jedno co trochę przeszkadzało to długie ładowanie do 7 godzin, niski zakres regulacji sprzęgła oraz brak drugiego biegu.
Ocena
Jakość: 4/5 akumulatory naprawde dobre.
Cena: 5/5 odpowiednia do jakości
Parametry: 3/5 troszke brakuje do ideału.
Wygoda: 3/5 to długie ładowanie i mały zakres daje trochę się we znaki...

Kolejnym narzędziem jest Piła szablasta 4900AA - kupiona podobnie na wyprzedazy za jedyne 50zł!!! Początkowo wachałem się czy taka piła w bloku się w ogóle przyda, miałem już wyrzynarkę, miałem kątówkę więc po co? Zaryzykowałem i kupiłem. Szczerze to chyba jeden z moich najlepszych zakupów narzędzia, za jedyne 50zł dostałem narzędzie które przydąło się na działce w budowie pomieszczenia go'spodarczego, w remoncie dachu, w przycince drzewek w ogrodzie, w remoncie insta7lacji kanalizacyjnej. Baa dzięki temu mój wujek pracujący w firmie remontowo-budowlanej namówił szefa na zakup takich pił do pracy(ale wybrali makitę;)). Naprawdę potrzebne i dobre narzędzie. Piła nie była aż tak ostro ekploatowana jak np: szlifierka, ale byla dośc często w uzytku.
Ocena:
Jakość: 4/5 - dobra, była by 5 ale jak wspomniałem nie pracowała aż tak ostro.
Cena: 4/5 - ja kupiłem ją za 50zł, więc mógłbym postawić nawet 6! ale normalnie cena jest w granicach 350zł.
Paramerty: 4/5 brak podrzynania, wolny rozruch troche mało płynny.
Wygoda: 4/5 - troche waży już;) dziwna elektronika troche.

G
Maariusz 2010-10-26 08:25

Re: Narzędzia Skil

Mam piłę szablastą Skil Masters i do prac domowych jest bardzo przydatnym elektronarzędziem. Wystarczy dokupić do niej firmowe brzeszczoty i można ciąć praktycznie wszystko. Jakość tego sprzętu jest dobra a cena niewygórowana. Na A... tego pełno a sklepy mają tylko zwykłego Skil-a.

G
Łukasz 2010-11-08 12:16

Re: Narzędzia Skil

wkrętarka Skil 2007 - porażka, brak 'miękkiego startu' w przełączniku, niby 14,4V i niskie obroty a słabiutka, akumulator krótko trzyma. Jaka cena taki towar.

G
Yomek 2011-06-05 12:31

Re: Narzędzia Skil

Gdzie kupiłeś tą piłę szablastą za 50zł? Normalnie wierzyć się nie chce.
A żeby nie było offtopu:
mam wiertarko-wkrętarkę Skil model 2301 (12v). Wierci i wkręca dobrze ale nie radzi sobie z otwornicami- ma za mało mocy. Akumulatory raczej słabe i ładowarka długo ładuje. Ale za to bezawaryjna.

G
JK. 2011-06-05 21:25

Re: Narzędzia Skil

W jednym z marketów;) to i tak nic. Mam znajomego który kupił z 50zł przecinarkę plazmową. Czasem zdarza się taka okazja "życiowa"

1

Producenci :