Marka Meec - JULA

Do ostatniej strony »
G
Piotr 2012-06-11 17:54

Marka Meec - JULA

Marka dostępna w markecie JULA. Wiadomo, że chinol, ale czy nadaje się do czegoś ? Zastanawiam się nad zakupem szlifierki stacjonarnej z kamieniem, dwutarczowej, ale nie wiem czy w ogóle warto wchodzić w te marke. Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem ? W JULI jest tego bardzo dużo.

G
Piotr 2012-06-24 12:15

Re: Marka Meec - JULA

Aż takie badziewie, że nikt nie zna ?

G
gr 2012-07-05 12:58

Re: Marka Meec - JULA

Możesz śmiało brać tego, czy innego chińczyka. Tam się nie ma co psuć - co najwyżej łożyska lub wyłącznik (silnik jest bezszczotkowy). Polecam moc co najmniej 400W - mniejsze są za słabe do większości prac domowych. Sam posiadam Ferma - to ta sama klasa.

G
Bel-ami 2012-07-05 15:56

Re: Marka Meec - JULA

W JULI jest tego bardzo dużo.


Nic dziwnego, w końcu to ich marka tak jak Dexter w LM. A co do jakości to już mi jeden taki zachwalał te narzędzia jakie to są tanie, mocne i wytrzymałe. Ale widziałem jakość jego prac i jak poziom narzędzi Meec jest taki sam jak jego fachowość to nie przekonuje mnie to za bardzo:) Nie piszę, że każdy musi zaraz pracować sprzętem za kilka tysięcy żeby solidnie wykonać swoją pracę. Ale jeżeli komuś nie zależy na wysokiej jakości usługi, a tylko na tym żeby odbębnić kolejną fuszkę i drapnąć parę złotych to nie robi mu większej różnicy jakim sprzętem pracuje.

G
gr 2012-07-06 11:20

Re: Marka Meec - JULA

Zagłębiarki MEEC bym nie polecił, ale szlifierkę - jeśli miałaby służyć do np. naostrzenia noża kosiarki to czemu nie. Bo są narzędzia, gdzie precyzja wykonanej pracy zależy dużo bardziej od umiejętności i starań użytkownika (np. szlifierka kątowa). Co innego komfort pracy. Mam wrażenie, że to nie szlifierka była winna "jakości" u owego fachowca.
Gdybym teraz kupował, wybrałbym chyba Scheppacha 550W. Też "chińczyk" ale dużo lepiej wygląda i ma (chyba) solidniejsze podpórki, W Fermie i całej reszcie są tandetne.
Jeśli chodzi o markowe (Metabo, Makita), to ceny zaczynają się od 700 zł.

G
Bel-ami 2012-07-07 16:44

Re: Re: Marka Meec - JULA

Bo są narzędzia, gdzie precyzja wykonanej pracy zależy dużo bardziej od umiejętności i starań użytkownika (np. szlifierka kątowa).


Nie zgodzę się. Czasem żeby wykonać coś dobrze to trzeba mieć do tego odpowiedniej jakości sprzęt. Weźmy przykład pilarek ręcznych. Co z tego, że będziesz się starał ciąć takim narzędziem jak najdokładniej skoro samo narzędzie tnie tak "dobrze", że nawet zwykłą calówkę porżnie jak salceson. Następne w kolejce są tanie szlifierki wysokoobrotowe (wszelkie klony Dremela), ich jakość i jakość taniego osprzętu. Proponuje poczytać blog PanaFleksa, przeprowadzane były tam testy tego typu urządzeń.
Rozumiem twój punkt widzenia i sam nieraz nie widzę większej zasadności wydawania dużych kwot na sprzęt który nie jest komuś potrzebny. Przykład, do mnie na zlecenia przyjeżdża czasem malarz który mam wrażenie, że jakby go poprosić i odpowiednio zapłacić to by Stworzenie Adama namalował na suficie. A do mieszania farb używa zwykłej marketowej wiertarki za kilkadziesiąt złotych, po prostu lepsza mu nie potrzebna. Tylko że czy on wymiesza farbę w trzy minuty zamiast dwóch nie przekłada się na efekt końcowy i jakość malowania. Ale gdzieś gdzie efekty pracy narzędzia i osoby pracującej tymi narzędziami są widoczne, bądź od nich zależna jest prawidłowa praca wykonanego za pomocą tych narzędzi przedmiotu, mechanizmu czy jeszcze czegoś innego, to trzeba postawić na precyzję a tego na ogół brakuje tanim elektronarzędziom.


PS Nie skreślam z góry elektronarzędzi Meec'a. Nie pracowałem nimi, nie chcę żeby ktoś pomyślał, że osądzam bez żadnych doświadczeń. Wiem jednak, że lata temu już kilka razy skusiłem się na tani sprzęt bo wyglądał, ładnie i solidnie a do tego był niedrogi. Zawsze kończyło się niestety tym samym i sprzęt lądował w śmietniku. nie da się wyprodukować taniego, mocnego i niezawodnego sprzętu, to cechy są od siebie tak odległe jak dużo kilometrów jest z Warszawy do Tokio. I nie wieżę w to, że nagle market Jula dokona przełomu i wszystko to połączy w jedną całość w swoich narzędziach marki Meec.

G
Bel-ami 2012-07-07 16:50

Re: Marka Meec - JULA

Uwaga administracja off-top!!!
Przepraszam, że z mojej wypowiedzi piętro wyżej wyszedł taki tasiemiec, ale mimo tego, że wstawiłem kilka enterów to wszystko poszło jednym ciągiem. Nie wiem czy to jakaś nowa opcja na forum? Poprzednia wersja podobała mi się bardziej, była bardziej przejrzysta, łatwiejsza w obsłudze i w ogóle.
Koniec off-topu.

G
mr A 2012-07-27 22:12

Re: Marka Meec - JULA

Witam, wycinałem ścianę z cegły szliferką kątową meec 2350W i nie było problemu. Szczerze polecam ten produkt kupiona za 186 pln bodajże, oczywiście made in china ale teraz prawie wszystko jest made in china. Tylko tak jak ktoś napisała juuż gdzieś na forum brać czerwona serie. Z szarą nie miałem doczynienia ale podobno straszny chłam

G
jack 2012-10-15 14:56

Re: Marka Meec - JULA

Mam szlifierkę kątową MEEC Red series 125mm i na razie wszystko ok, ładnie tnie glazurę, gresy, etc.

G
Bartas 2012-10-23 21:39

Re: Marka Meec - JULA

Szlifierka kątowa Red series 750w fi 125 mm śmiga od trzech miesięcy płaskowniki stalowe 20/0.5 oraz betonowe czapy kominowe. Kupiona jako zapchaj dziura, daje radę.
Wiertarka 500w typowa do majsterkowania w domu, dała radę w cegle, ale przeważnie wierci w drewnie, ciężko coś powiedzieć - działa. Użytkowana sporadycznie od dwóch miesięcy.
Pilarka elektryczna 2200w kupiona na działkę. Wycięła kilka wiśni, parę śliwek, dała radę trzem metrom dębiny. Spore zużycie oleju łańcuchowego, poza tym polecam.
Zależy do czego i jak użytkowane, typowe niskobudżetowe narzędzia dla majstra domowego.

G
marek 2012-12-15 14:18

Re: Marka Meec - JULA

wybralem sie do marketu JUlA z nadzieja za ceny beda ok ale na to co potrzebowalem ceny okazaly sie 2-3 x wyzsze od tych ktore sa w sklepie metalowym na moim osiedlu; wspomne tylko o tarczy do ciecia 125x1 i sciernicy lamelkowej 125

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2012-12-16 13:37

Re: Marka Meec - JULA

Marek - a czy to były dokładnie takie same tarcze???
Bo ja także kupowałem w markecie tarcze lamelkowe po 5 PLN, ale gdy okazało się, że jedna tarcza wystarcza na zdjęcie 30 cm farby z balustrady balkonu, kupiłem taką za 12 PLN, którą zdjąłem prawie metr.
Oczywiście Jula - jak każdy inny market - na jeden produkt będzie miał wyższą cenę, a na inny - niższą. Ale byłbym daleki od generalizowania. No chyba, że znalazłeś dokładnie taką samą tarczę w Juli.

G
baron 2013-02-19 20:32

Re: Marka Meec - JULA

mam młotek wyburzeniowy meeca i jestem zadowolony, wygląda jak kopia hitachi :), męczę go pół toku w betonach i jakoś daje radę, dobrze kopie i zero problemów

G
sokol 2013-03-01 21:16

Re: Marka Meec - JULA

Witam przymierzam się do zakupu Pilarka ukosowa 2100 W Meec , miał już to ktoś ? Parametry są kosmiczne i cena naprawdę wdzięczna , no a metabo wiadomo cena razy 2 ......... razy trzy.....

G
awl 2013-04-24 12:01

Re: Marka Meec - JULA

Kupiłem wczoraj spawarkę na drut i jestem zadowolony. Pospawałem dzieciom trampolinę, zajęło mi to kilkanaście minut, praktycznie bez znajomości technik spawania. Prosta intuicyjna spawarka, choć nie wiem, czy za rok lub dwa będzie równie sprawna. Przy mojej intensywności używania, to pewnie na 10 lat wystarczy.

1 2 ... 6