maciek

G
wątpliwości 2007-08-10 00:00

maciek

Mam pytanie. Ma wątpliwości w oryginalność produktu.
http://allegro.pl/item224487377__black_decker_kd_900_re_700_w_bcm_.html
Poza tym czy jeśli jest udar pneumatyczny to czy nie powinno być sds???

G
Marcin 2007-08-10 00:00

Re:maciek

koleś z allegro palnął babola.
Ewidentnie wiertarka na zdjęciu z aukcji posiada udar mechaniczny. I jeśli już jesteśmy przy udarze to zapewne chodzi o udar elektro-pneumatyczny, stosowany w narzędziach klasy sds plus i sds max.
Udar pneumatyczny jest spotykany wyłącznie w urządzeniach pneumatycznych, zasilanych sprężonym powietrzem z kompresorów.
p.s. co nie zmienia faktu, że autor aukcji bądź w niewiedzy lub celowo skłamał, podając że ta wiertarka ma udar elektropneumatyczny, bo zapewne taki jego rodzaj miał na myśli.
co do autentyczności se nie wypowiem, bo nie siedzę w B&D.
Poczekajmy na Michała
pozdro

G
Paweł 2007-08-12 00:00

Re:maciek

Mam wrażenie że jednak tak. Mocno rozbudowana przekładnia nie dała mi spokoju. Po przejrzenu rysunku złożeniowego nie można powiedziećże jest to udar mechaniczny. Dziwna (nietypowa) konstrukcja ale napewno nie rzęzi jak te z mechanicznym udarem.
Paweł

G
maciek 2007-08-12 00:00

Re:maciek

Czyli? jaki udar ma ta maszyna? i czy warto ją kupic?

G
Michał 2007-08-12 00:00

Re:maciek

witam. niestety ale ostatnio mam nawał wyjazdowej pracy i nie jestem tak często.
koledzy jutro napisze czy to jest prawdziwy B&D, bo jestem po formacie kompa i nie mam programu serwisowego. nawet stonia serisowa nie pokazuje takiego modelu. sprawdze:)
jeżeli chcesz kupić Maćku to nie wiem czy jest to dobre posuniecie. jest to jak już stary model i będziesz miał problem z częściami.
pozdro

G
Marcin 2007-08-13 00:00

Re:maciek

Mam wrażenie że jednak tak. Mocno rozbudowana przekładnia nie dała mi spokoju. Po przejrzenu rysunku złożeniowego nie można powiedziećże jest to udar mechaniczny. Dziwna (nietypowa) konstrukcja ale napewno nie rzęzi jak te z mechanicznym udarem.
Paweł
no właśnie ;) dziwna, nietypowa konstrukcja... to już prawie wizytówka B&D (wszystko inaczej), i gwarantuję kolego że będzie rzęzić tak samo jak inne wiertarki z udarem mechanicznym, bo ten model generuje udar na tej samej zasadzie co inne wiertarki z udarem mechanicznym.
pozdro

G
Michał 2007-08-13 00:00

Re:maciek

oki.
dowiedziałem się że jest to udar elektropneumatyczny z tradycyjnym uchwytem choć były też modele z SDS. jeśli chodzi o ten model to odradzam. był dość awaryjny i szybko został zastąpiony innym modelem:) a cześci do niego już ciężko dostać.
co waszego rzężenia czy jak wam tam to i inne firmy nie są tak samo dobre.
i nie tylko B&D ma nietypowe rowiazania.
Bosch ma swoja jedno-biegowa 1000W wiertarke z możliwościa wkręcania, plus udar. to też wynalazek:)
pozdro

G
Marcin 2007-08-13 00:00

Re:maciek

tak, ale nie wycofano jej z obrotu i każdy serwis ją naprawi bo części można dostać bez problemu ;)
P.S. skoro już mamy pewność że to jednak wbrew zasadom i logice rzeczywiście jest elektropneumatyk, zapytam skromnie...
- po kiego grzyba ktoś wypuszcza elektropneumatyka z kluczykowym uchwytem wiertarskim? jaki to ma sens???
pozdro

G
Michał 2007-08-13 00:00

Re:maciek

tego modelu juz nie ma w obiegu dobra 10 lat. po 7 latach irmy przestaja produkować cześci zamienne a kd900 został zastępiony na kd950.
a nie spotykasz sie z kolesiami którzy używaja przejsciówek i wierca w betonach wiertłami cylindrycznymi??
pozdro

G
Marcin 2007-08-13 00:00

Re:maciek

spotykam się z ludźmi którzy używają elektropneumatycznych sds-ów i często używają przejściówek by powiercić nimi w ceramice, drewnie lub metalu (choć zdecydowanie lepiej nadaje się do tego klasyczna wiertarka dzięki stabilności zamocowania wiertła i szybszym obrotom, czasem większym momentem) wówczas jest to zrozumiałe i uzasadnione, ale na odwrót jeszcze się nie spotkałem, wszak elektropneumatyki powstały z myślą o wierceniu i kuciu w betonie.
raz: jaki jest sens wyposażać wiertarkę z pneumatycznym udarem w seryjny kluczykowy borkopf???? ja rozumiem głowica sds zamienna z kluczykową lub samozaciskiem, ale tylko seryjny uchwyt cylindryczny? w dodatku na kluczyk? do betonu??? z siłą rażenia udaru elektropneumatycznego chciałbym zobaczyć jaka była skuteczność i żywotność takiego zamocowania.
Lecz skoro maszyna szybko wypadła z obiegu, można się domyślać, że ktoś trzeźwo myślący w zarządzie szybko zweryfikował słuszność i zasadność wypuszczenia takiego wynalazku. A jego wysoka awaryjność była zapewne następstwem głupoty konstruktora.
a dwa: przecież wiertła dedykowane do wiercenia w betonie powstają w większości na sdsy, a wiertła do muru i ceramiki mają klasyczny uchwyt cylindryczny. Pośrednio celowo, zwłaszcza te do wierceń w murach, ze względu na niską żywotność podczas wierceń w klasycznym betonie.
to trochę jak używanie wozu sportowego jako karawanu.
pozdro
P.S. nie mam nic przeciwko nowatorskiemu podejściu i wynalazkom, ale pod warunkiem że powstały z głowa i sa praktyczne.

1