Którą wiertarkę wybrac

G
PIOTR 2007-07-08 00:00

Którą wiertarkę wybrac

Witam wszystkich.Mam dylemat co do wyboru wiertarki z kuciem.Jestem przed remontem w domu będę musiał wymienić centralne co wiąże się z kuciem w podłodze którą wylewałem sam więc nie jest to beton b20 poza tym trochę wiercenia w wieńcu oprucz tego cała masa innych prac związanych z kuciem w cegle,podkuwaniem i skuwaniem.Chciałbym aby ten młot posłużył mi na wiele lat bo w domu zawsze jest coś do zrobienia Jeśli chodzi o markę to jestem zdecydowany na boscha tylko który nie chciałbym kupić ani za małego ani za dużego proszę o poradę użytkowników tych narzędzi który egzemplaż wybrać.Znalazłem sklep internetowy z dość niskimi cenami może ktoś korzystał z tego sklepu i podzieli się doświadczeniami i czy te narzędzia są naprawdę oryginalne bo ceną nie różnią się wiele od tych na allegro niewiadomego pochodzenia http://www.elektronarzedzia.biz.pl/pro2.php proszę doradżcie mi który z tych młotków wybrać z góry bardzo dziękuję

G
PIOTR 2007-07-08 00:00

Re:Którą wiertarkę wybrac

Witam wszystkich.Mam dylemat co do wyboru wiertarki z kuciem.Jestem przed remontem w domu będę musiał wymienić centralne co wiąże się z kuciem w podłodze którą wylewałem sam więc nie jest to beton b20 poza tym trochę wiercenia w wieńcu oprucz tego cała masa innych prac związanych z kuciem w cegle,podkuwaniem i skuwaniem.Chciałbym aby ten młot posłużył mi na wiele lat bo w domu zawsze jest coś do zrobienia Jeśli chodzi o markę to jestem zdecydowany na boscha tylko który nie chciałbym kupić ani za małego ani za dużego proszę o poradę użytkowników tych narzędzi który egzemplaż wybrać.Znalazłem sklep internetowy z dość niskimi cenami może ktoś korzystał z tego sklepu i podzieli się doświadczeniami i czy te narzędzia są naprawdę oryginalne bo ceną nie różnią się wiele od tych na allegro niewiadomego pochodzenia http://www.elektronarzedzia.biz.pl/pro2.php proszę doradżcie mi który z tych młotków wybrać z góry bardzo dziękuję

G
Marcin 2007-07-08 00:00

Re:Którą wiertarkę wybrac

witaj.
Nie wiem ile środków możesz przeznaczyć na zakup takiego urządzenia, ale powiem tak. Weź model gbh 2-2d dfr. Ma w zestawie zamienną głowicę na zwykłe wiertła cylindryczne (wiercenie w drewnie, metalu, glazurze bez efektu "bicia" jak ma to miejsce przy zwykłych adapterach na takie wiertła), zamienna z demontowalną głowicą na wiertła i dłuta do kucia sds plus.
Maszynka jest mocna, kuje z energią 3 J na uderzenie i do większości prac remontowych nada się znakomicie, łącznie z skuwaniem kafelek, tynków czy robieniem bruzd.
W kwestii kucia w podłodze, przy twardym betonie polecałbym Ci skorzystać z usług jakiejś wypożyczalni narzędzi. Tam za kilkadziesiąt złotych za dobę wypożyczysz sobie ciężki młot kujący i skujesz tę podłogę nie męcząc się w kilka godzin, nie wspominając o oszczędzeniu sobie męczarni pracy ze słabym sprzętem przy grubszym kuciu w podłodze, ścianach lub wyburzaniu czegoś.
Na pewno wyjdzie taniej niż wywalanie kilku tysięcy na zakup np. młotowiertarki GBH 5-40 DE która i może jest fajna i mocna, ale taki zakup na jeden remont chyba mija się z celem, bo jak często będziesz potem wykonywał prace wymagające tak ciężkiego sprzętu?
Remont spokojnie zrobisz tym 2 kilowym młotkiem na sds plusa (nie wspominając o różnicy cenowej w zakupie osprzętu na sds+ i sds MAX) a w przypadku ciężkich robót skorzystaj z usług wypożyczalni.
pozdro

G
Marcin 2007-07-08 00:00

Re:Którą wiertarkę wybrac

p.s. a ten sklep oferuje bankowo oryginalne narzędzia, więc śmiało możesz u nich kupować. to nie jest firma kogucik ;)
pozdro

G
Michał 2007-07-08 00:00

Re:Którą wiertarkę wybrac

witam.
ja bankowo zaproponuje fajny modelik z DeWALT-a choć nie tak wyposażonego jak BOSCH gbh 2-2d dfr, bo bez wymienialnej głowicy.
pod tym linkiem jest opis i cena sugerowana D25103
http://www.erpatech.pl/s_elp_dane.php?id_model=1463
ewentulnie jest też nowszy model za jakies ok 100zl wiecej model D25113 a różnice są takie ze jest 800v i 3,4J siły uderzenia pijedyńczego udaru.
pozdro

1

Kategorie :