KRESS 360 BPS BiPower

G
Bel-ami 2012-05-15 18:43

KRESS 360 BPS BiPower

http://www.kress-elektrik.com/Power-tools.71+M570c292e6db.0.html?&tx_commerce_pi1[catUid]=422&tx_commerce_pi1[mDepth]=2&tx_commerce_pi1[path]=23%2C2%2C68&tx_commerce_pi1[showUid]=1357

http://www.youtube.com/watch?v=b7tp0mu_zVI

http://www.werkzeug-news.de/uploads/pics/kress-360bpsb.jpg

Słyszał ktoś coś o tej młotowiertarce? Pomysł z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym wydaje się być genialny. Wiercenie, wiercenie z udarem, kucie, 2,9J zgodnie z EPTA, 3,5Ah, akumulator bardzo zgrabnie wpasowany pionowo, coś nowego! A jak się akumulator wyczerpie to zawsze pozostaje alternatywa w postaci zasilania sieciowego. Jak na mój gust strzał w dziesiątkę, ciekaw jestem tylko jeszcze jaka będzie cena tego cuda. O jakość i trwałość to się raczej nie ma co martwić, bo Kress zdecydowanie padaki nie produkuje, osobiście bardzo cenie tą markę i ciekaw jestem waszego zdania, jak wam się podoba ten pomysł, może ktoś z branży wie coś więcej na temat tej nowości a może niebawem ktoś nam będzie mógł opisać swoje wrażenia z pracy.

G
Fredpostrachkotów 2012-05-16 17:57

Re: KRESS 360 BPS BiPower

siema jarek nie słyszałem.

G
Bel-ami 2012-05-16 19:16

Re: KRESS 360 BPS BiPower

Że niby co?

G
PanFleks 2012-05-16 19:56

Re: KRESS 360 BPS BiPower

Bel-ami - myślałem, że tylko ja wygrzebuję ciekawostki ;-)

Patent bardzo fajny, tym bardziej, że młotek posiada silnik indukcyjny!
Czas ładowania poniżej godziny, waga młotka około 5 kg, Kress daje dwuletnią gwarancję na akumulator. Cena detaliczna około 3900 PLN netto.
To cudo potrafi wywiercić ponad 270 otworów w betonie, przy konfiguracji: wiertło 6mm, głębokość wiercenie 40 mm. Z ciekawostek: uchwyt quick, IMHO dużo wygodniejszy niż przejściówka na SDS. Można stosować wiertła SDS oraz walcowe. Podobno ma się pojawić w dystrybucji za jakieś 3-4 tygodnie. To co, trzeba powoli zacząć odkładać kaskę? ;-)

Pzdr,
Pan Fleks

G
Bel-ami 2012-05-17 01:01

Re: KRESS 360 BPS BiPower

Bel-ami - myślałem, że tylko ja wygrzebuję ciekawostki ;-)


Kompletny, przypadek :) Zdziwiło mnie ostatnio, że w coraz większej ilości sklepów można kupić 144 AFB 1,5 w promocji za mniej więcej 800zł. Nagle wszyscy dają 300-400stówki rabatu? Pomyślałem, że wiedzą coś czego klienci nie wiedzą :) , chcą wypchnąć stary model bo szykują miejsce na półkach na coś nowego. Zacząłem szperać i zamiast nowości z wkrętarek, trafiłem na tą hybrydę wyżej opisaną.

3900 netto? Sporo, nawet jak zestawić to z najdroższymi akumulatorowymi młotkami konkurencji... Nagle stwierdzam, że mój stary Kress sieciowy wciąż się świetnie sprawuje, a tak w ogóle to tak dużo nie kuje i wystarczą mi w zupełności mesel i młotek :D

G
Domi 2012-05-17 10:30

Re: KRESS 360 BPS BiPower

Niestety cena za nowinki techniczne czesto sprowadza nas na ziemie i uczy doceniac stary sprzet. Mnie natomiast ciekawi ile beda kosztowac nowe bezszczotkowe wkretarki milwaukee.
http://www.fuel.milwaukeetool.eu/index/page/p/20/lang/pl/ref/W%C5%81A%C5%9ACIWO%C5%9ACI
Prezentuja sie calkiem niezle ale i w tym przypadku wszystko bedzie zalezec od ceny.

G
Bel-ami 2012-05-17 11:18

Re: KRESS 360 BPS BiPower

Domi - te bezszczotkowe wkrętarki w ogóle są drogie. Weźmy przykład Hitachi, mają w swojej ofercie kilka modeli ale każda to przynajmniej 1500PLN. A to przecież jedna z tańszych marek profesjonalnych elektronarzędzi. Milwaukee to trochę inna półka cenowa i tanio na pewno nie będzie, jak będą kosztowały w okolicach 2-2,5tys to będę w szoku.

G
JK. 2012-05-17 17:38

Re: KRESS 360 BPS BiPower

Czy są drogie? Nie sądzę ja mam model C18PD który kosztuje w tej chwili prawie 1600zł lub więcej http://allegro.pl/milwaukee-wkretarka-wiertarka-c18-pd-3-0ah-walizka-i2345302445.html
Jego następca z silnikiem bezszczotkowym koszuje ciut więcej. (ok1750-1850). A ma 70Nm siły a nie 61Nm jak stary model. http://allegro.pl/wkretarka-udarowa-m18-cpd-3-0-ah-milwaukee-m18-i2326837158.html
Myslę że nie jest to duża różnica w cenie. Jednak gdy cena będzie się zbliżać do 2000zł to wolałbym dołożyć coś na Protoola lub Festoola. Bo to już elita.

G
Bel-ami 2012-05-17 18:17

Re: KRESS 360 BPS BiPower

A to wybaczcie panowie, nie wiedziałem, że te Milwaukee są już w sprzedaży, nawet nie sprawdziłem. A po informacjach JK jestem w szoku, tak jak obiecałem:) 1700-1800 to nie mało, ale z drugiej strony pierwszy lepszy model konkurencji (o zbliżonych parametrach oczywiście) z normalnymi szczotkami, kosztuje co najwyżej z 200-300zł mniej, a czasem w ogóle nie jest specjalnie taniej. Co prawda oprócz haseł marketingowych o większej wydajności, mocy, żywotności i oszczędności energii to jeszcze nawet na tym forum nie miałem okazji przeczytać niczyjej opinii na temat wkrętarek bezszczotkowych. Ale myślę, że raczej nie ma się co obawiać tej nowości. Trudno, przyjdzie moment kupna nowej wiertarko-wkrętarki to już przynajmniej będę wiedział, że jest w czym wybierać:)

G
Bel-ami 2012-05-17 18:38

Re: KRESS 360 BPS BiPower

PS. Jak przejrzałem ofertę Milwaukee z podesłanego przez JK linku i oferty kilku sklepów internetowych, to się jeszcze bardziej zdziwiłem. Wychodzi na to, że Milwaukee nie specjalnie przysoliło cenami wkrętarek bezszczotkowych (w przeciwieństwie do Hitachi, którym się niestety sugerowałem. Tam odpowiednik tradycyjnej wkrętarki jest jakieś 30% tańszy od wersji bezszczotkowej.) ale wręcz zachowali ceny na mniej więcej takim samym poziomie jak starszych odpowiedników. Za takie posunięcie jestem pełen uznania dla Milwaukee. Wiele firm (podejżewam, że nie tylko ww Hitachi) przywala na ogół już na starcie 30% "bonusu" cenowego za możliwość obcowania z najnowszymi technologiami.

G
JK. 2012-05-17 21:26

Re: KRESS 360 BPS BiPower

Bel - ta technologia nie jest taka nowa;) i wcale nie jest droga;) chodzi tylko aby część stałych klientów danej marki widział dwie rzeczy:
- postęp
- słuchanie opinii
Wiele marek ma takie wkrętarki w ofercie, ceny są tłumaczone technologią, a to nie jest do końca prawda, ceny bezsczotkowych narzędzi sa po to droższe, aby lekko odbić sobie straty na sprzedaży, bo skoro narzedzie bedzie działać dłużej to znaczy że klient rzadziej kupi nowe;) Oczywiście trzeba umiejętnie dobrać ceny do sprzedaży i myślę że milwaukee zrobiło tutaj akurat postęp większy niż sama technologia;)

1