Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Do ostatniej strony »
G
Łukasz Letniowski 2006-04-28 00:00

Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Witam.
Co myslicie o tej firmie?Mam zamiar zakupic kompresor olejowy tej firmy o poj. 50l z zestawem akcesoriów z 646zł.Chcę poznać Wasze opinie.
Pozdrawiam

G
indag 2007-02-05 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Widzę, że od zapytania minie już niedługo rok i nikt nie odpowiedział. Mam to samo pytanie - ten sam problem. A może kupił już Pan ten kompresor i podzieliłby się ze mną swoim zadaniem na jego temat?
Pozdrawiam
Jacek

G
Sebastian 2007-04-09 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Kupiłem tydzień temu jestem bardzo zadowolony.A co będie za rok to nie wiem.:-)

G
Paweł 2007-05-09 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

To może ja powróżę obydwu Panom.
Będziecie Panowie zadowoleni jeśli zadbacie o regularne wymiany oleju. Kompresory te nie są przystosowane do pracy w środowisku zapylonym ( warunki budowy).
A tak ogólnie to niema się do czego przyczepić: marka Castoramy (pneumatyka, spawarki, agregaty prądotwórcze).
Pozdrawiam

G
Krzysiek 2007-07-13 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Witam
zakupiłem taki kompresor w castoramie i jestem zadowolony.
Sprzedawca powiedział mi, że kompresor robi renomowana firma włoska, która dostarcza podzespoły na cały świat.
Ten element jest chyba najważniejszy.
Wystarczy dobrze dbać o sprzęt, wymieniać olej na czas a sprzęt nam posłuży.
Pozdrawiam

G
los Sandalos 2007-07-22 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Nie wiem czy wszystkie modele ale większe na pewno są oparte o pompy ABAC`a a więc w miarę wysoka jakość za rozsądne pieniądze. W casto w Poznaniu stoją obok siebie kompresory właśnie rockworth oraz metabo. Zauważalna różnica jest tylko w zastosowaniu taniego (NEMA) wyłącznika ciśnieniowego zamiast renomowanej firmy (CONDOR) jak w metabo. Dobrze eksploatowany kompresor nawet taniej firmy powinien trochę posłużyć, wystarczy dbać o poziom oleju, ostrożnie obchodzić się ze wszekimi pokrętłami a nie powinno być problemu. Sam posiadam max tani kompresor bezolejowy MECAFER oparty o pompkę ABAC`a i muszę powiedzieć, że spełania swoje zadanie całkowicie (służy do malowania). Jedynym problem jaki wystąpił od nowości (około 7 lat) to właśnie tani wyłącznik NEMA - rozkręcał się na regulacji i bił do coraż wyzszych ciśnień (11- 12 bar). Regulacja nie pomagała na długo, sprawę załatwił odpowiedni LOCKTITE.

G
Pomidor 2007-09-15 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Witam !!
Dzisiaj zakupilem kompresor (rockworth za 646zl) z Castoramy i mam maly problem. Poniewaz instrukcja jest dosc kiepska a jezeli chodzi o pistolet pneumatyczny do kluczy nasadkowych w ogole jej nie ma, tylko jest schemat podlaczenia, w ktorym narysowany jest jakis filtr olejowy pomiedzy pistoletem a kompresorem, a ja nic takiego nei mam;/ jak go podlaczyc do kompresora??

G
los Sandalos 2007-09-15 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

To nie filtr ale naolejacz. To taki przeźroczysty dozownik oleju wkręcany przy samym kluczu. Jeśli go nie ma to warto dokupić. Kosztje kilkanaście zł a w miarę skutecznie naoleja powierze docierające do klucza. Można też co jakiś czas samemu wlewać w doprowadzenie powietrza (do klucza) po kilka kropel oleju.

G
Adam 2007-11-02 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Za 6-stów ma napędzać klucz,cięko to widzę chyba że do lego

G
Łukasz 2007-11-19 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Ja mam już kompresor tej formy ok 3-4 lat i z pół roku temu pękł mi ten zawór co się ostwia ciśnienie... wymieniłem na inny bo nie dostałem takiego samego... Mało tego tydzień temu zaczeło coś syczeć... się okazało na głowicy jest pęknięcie z 2cm(samo z siebie), głowicy też pewnie nigdzie teraz niedostane...
pozdrawiam ;)

G
Jarek Kuś 2008-07-03 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Wiesz ten kompresor nie będzie napędzał narzędzi pnełmatycznych jak chcesz spróbować to lepiej pożycz jakieś zanim kupisz swoje i odpisz jak to działa

G
Jarek Kuś 2008-07-03 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

A co myślicie o Metabo 50 l jedno tłokowy napęd bezpośredni bo właśnie taki kupiłem czy coś tym pomaluje mam nisko ciśnieniowy pistolet HVLP 1.4

G
daniel 2009-01-19 00:00

Re:Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

witam zakupilem dzistaki kompresor rockworth ale nie dostalem do niego zadnej instrukcji obslugi jaki olej lac ?? i co ile wymieniac?? moze ktos ma cos takiego a ijeszcze jedno pytanko ile czasu zajmuje napelnienie pelnej butli od zera ???

G
Luty 2011-04-07 17:37

Re: Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

ja też kupiłem używany i również jestem zadowolony. Używam go do malowania jak na 50 sprawuje się super.

G
JK. 2011-04-07 23:22

Re: Kompresor olejowy firmy ROCKWORTH

Te kompresory robi firma Nutool (Nu Air), niemal w każdym markecie sa dostępne te same kompresory, tylkozmieniany jest kolor i nazwa, czy To rockworth czy mecafer, czy specair to to samo. Kompresory o mocy 2HP to produkowane są w chinach, powyżej tej mocy najczęsciej już Włochy. NUTool należy do kompanii ABAC - lidera i w zasadzie monopolistę jesli chodzi o produkcję kompresorów zarówno amatorskich jak i profesjonalnych.

1 2