klasyfikacja narzędzi wg firm

G
michalHH 2011-03-19 11:42

klasyfikacja narzędzi wg firm

Witam
Jest ktoś w stanie sporządzić ranking firm produkujących elektronarzędzia ewentualnie ma dostęp do czegoś w tym stylu. głównie chodzi mi o firmy z średniej i wyższej półki. mam zamiar otworzyć sklep z elektronarzędziami i zastanawiam się jak dobrać asortyment.

G
Rufus 2011-03-19 15:53

Re: klasyfikacja narzędzi wg firm

Raczej nikt takiego rankingu ci nie zrobi,a przynajmniej nikt poważny bo firm jest cała masa i produkują narzędzia z rożnych półek.
Jedne są lepsze a inne gorsze !
W dodatku są też firmy które same nic nie robią a zamawiają sprzęt u innych producentów -markują jedynie narzedzia swoim logo (np Hilti)
Jak chcesz otwierać sklep to zacznij od określenie do jakiego klienta chcesz trafić -czy ma to być profesjonalistka czy amator.
Jeśli stawiasz głównie na profi to postaw na dwie ,trzy dobre marki np Festool,De Walt, AEG (lub inne) i ofertę uzupełnij czymś z półki średniej np BD,Skill, Einhell Red,a na koniec dołóż jeszcze jakąś taniznę :)
Jak postawisz na amatora to układ trzeba odwrócić.
Do tego pamiętaj o wprowadzeniu osprzętu też z różnych półek.
Ale narzędziówka to ciężki kawałek chleba-rynek jest nasycony a z marketami się nie wygra-pewnie JK to potwierdzi :)

Pozdr.

G
Gość 2011-03-20 01:26

Re: klasyfikacja narzędzi wg firm

Michal, zanim zadasz podobne pytanie, zastanów się:
jaka to miejscowość, jacy zamożni są jej mieszkańcy, jak daleko jest market budowlany, ilu mieszkańców ma dostęp do internetu, gdzie pracuje większość mieszkańców.... etc.
Prosisz nas o rzeczy niemożliwe - nie zrobiłeś pewnie nawet biznesplanu, a oczekujesz, że ktoś da Ci gotową odpowiedź. Z takim podejściem do biznesu otwórz warzywniak, najmniej stracisz. Sklep z narzędziami to wyższa półka, jesteś póki co zbyt niedoświadczony na taki interes. Bo jak już zrobisz listę i sprowadzisz do sklepu te błyszczące narzędzia, to co opowiesz o nich klientom? A może zadasz pytanie na forum?

G
JK. 2011-03-20 23:00

Re: klasyfikacja narzędzi wg firm

Popieram poprzedników, musisz bardzo poważnie dodejść do tematu, sklap z narzędziami to nie żabka. Tutaj na stałych klientów musisz pracować kilka lat i często dokładać do interesu. Oprócz elektronarzędzi musisz mieć kompletny osprzęt do nich, żeby utrzymac się na rynku, musisz mieć też narzedzia ręczne. Musisz też miec coś z cięzszego sprzętu budowlanego, jesli jest to zamożna okolica podstawą będzie też sprzęt i narzędzia ogrodowe. Dobrze jest też zaoferować klientom troche drobiazgów, śruby, kołki wkręty, zamki, kłódki, skrzyki narzędziowe, oprzęt BHP do pracy.

Co do konkurencji to sam po sobie wiem to najlepiej, sklep w którym pracuje ma jej sporo w okolicy, w promieniu 50km znajduje się kilka marketów budowlanych, oraz klikanaście mniejszych sklepów narzedziowych. Nasz sklep jest w zasadzie wielobrażowy, oprócz tego co wymieniłem, mamy również w sprzedaży troche chemii budowlanej, troche akcesoriów elektrycznych, oraz dość duzą stolarkę, w tej samej hali mamy "zaprzyjaźniony" sklep z farbami, mały sklep z RTV oraz hurtownie rur, profili stalowych, mosiężnych czy miedzianych.
Dzięki temu jesteśmy w stanie się utrzymać, gdy w pobliżu mamy Casto i Leroy.

A żebyś nie poczuł się, że nikt tu nie chciał precyzyjnie odpowiedzieć na twoje pytanie, to mogę ci powiedzieć co ja osobiście bym chciał, jakbym miał własny sklep:
-Elektronarzędzia: Podstawa dla profesjonalistów AEG, Makita, Kress i może Protool.
- Elektronarzędzia dodatkowe ale duzych firm: troche Milwaukee i Festoola
- Elektronarzędzia dla majsterkowiczów: Einhell, Nutool, może troche Boscha zielonego i Ryobi
- Sprzęt spalniczy: Lincoln, Kemppi, Iskravar i jakieś Einhella dla majsterkowiczów.
- Agregaty: Bosch, Honda, Kipor, Nutool
- Pilarki i kosy: Husquarna, Makita, MTD
- Kompresory: na pewno coś z pod marki ABAC
- Maszyny stołowe; Einhell, Scheppach, Festool
- Maszyny czyszczące: Karcher, Starmix
- Narzędzia do hydrauliki: Rems, Ridgid
- Narzędzia ręczne: troche taniego Proline, Stanley'a, oraz dla fachowców: Yato, Proxxon, Felo, NWS i Bahco.
- Osprzet do elektonarzędzi: Piranha , Bosch, Milwaukee, AEG, Makita, Proline.

Ale to tylko moja czysto subiektywna opinia;)

G
eryk7 2011-03-25 21:45

Re: klasyfikacja narzędzi wg firm

witam a dlaczego nie dewalt? pracuję tymi narzędziami i są równie profesjonalne jak kress i makita, pomyśl na tą marką jest naprawdę świetna. pozdrawiam

G
JK. 2011-03-27 21:35

Re: klasyfikacja narzędzi wg firm

Jak już mówilem to mój osobisty wybór i mocno subiektywny. Posiadam narzędzia AEG, Kressa i Milwaukee których uzywam, miałem też narzędzia makity, boscha czy B&D. Nie mam nic do narzędzi Dewalta w zasadzie. Mam spore obiekcje do polityki tej firmy i podejścia niektórych handlowców. W dodatku często spotykam niezbyt rozgarniętych użytkowników tych narzędzi, którzy swoją naiwnością i uwielbieniem do marki ustępuja tylko fanom Hilti i Boscha.
Bo jesli przychodzi mi taki człowiek do sklepu i pyta głupio, czemu nie mamy profesjonallych narzędzi, a jak pokazuje mu stoisko z makity , AEG czy Kressa, to mówi mi o Dewalt, bo żółte są profesjonalne;]] - to wybacz, ale taki człowiek ma swój świat. To chyba wynik kupowania w Castoramie.
Ale tak jak wspominałem, wybór Marki zależy od indywidualnego podejścia. Gdybym miał sklep o pow. 1500m kw. To może chciałbym jeszcze stoisko z Dewalta., Metabo, Perlesa czy niebieskiego Boscha.

G
piotras_PROTOOL 2011-04-01 21:16

Re: klasyfikacja narzędzi wg firm

A ja postawie inne pytanie, ranking czego?
Sprzedaży w Polsce, rozpoznawalnosci marki, ilosci maszyn w ofercie czy specjalizacji w danej dziedzinie (np. beton, czy ciesielka).

Sprecyzuj swoje pytanie wtedy mozliwa bedzie poprawna odpowiedź.

1