Jakie narzędzia od jakiego producenta?

G
viper 2007-06-03 00:00

Jakie narzędzia od jakiego producenta?

wsyscy profesjonalni wytwórcy stawiają na jakość i niezawodność, to pewne - wystarczy popatrzeć na cenę. ;)Sprzętu profi nie wyprodukujesz w chinach i nie będziesz sprzedawać za 100-200 zł w marketach;) Wybór preferowanej marki to już Twój indywidalny wybór. Różnice w jakości i parametrach przy obecnym poziomie konkurencji w tej branży są w zasadzie pomijalne, zatem kieruj się tym co Ci najbardziej odpowiada w danym narzędziu.
jedno wszak jest pewne, każdy wytwórca ma w swojej ofercie narzędzia lepsze i gorsze. Wszak nie można być najlepszym we wszystkim ;) Klucz to wiedzieć co dany wytwórca wykonuje naprawdę doskonale, co produkuje w kooperacji by zapchać niszę w ofercie i jakie wytwory opijać w konkretnym przypadku szerokim kołem ;)
i tak:
Bosch - rewelacyjne młotki sds+ klasy 2 kg, szlifierki kątowe (małe i duże);
Metabo - bardzo dobre, szlifierki mimośrodowe, kątowe, młotki klasy 2 kg, wyrzynarki i pilarki ukosowe
Hitachi - rewelacyjne młoty sds MAX
Celma - mieszalniki
Festool - król narzędzi do obróbki drewna, co nie kupisz - kupisz dobrze: pilarki, wyrzynarki
Makita - nadal bardzo dobre wkrętarki aku i sieciowe
Dewalt - chyba najlepsze cieżkie młoty kujące klasy sds MAX
Fein - wiertarki bezudarowe, kątówki
Flex - kątówki i słynna żyrafa (genialne urządzenie do pracy w regipsach, szpachlach)
etc.... ufff ale się rozpisałem ;)
pozdro
A jeśli chodzi o sprzęt amatorski? jakie narzędzie od jakiego producenta? np. sparky, perles, b&d, green bosch, skil, kinzo pro+, topex graphite, celma, aeg itp.

G
VIPER 2007-06-03 00:00

Re:Jakie narzędzia od jakiego producenta?

pIERWSZA CZęść TO CYTAT Z WYPOWIEDZI MARCINA.

G
Marek 2007-06-27 00:00

Re:Jakie narzędzia od jakiego producenta?

jeśli chodzi o sprzęt amatorski? jakie narzędzie od jakiego producenta? np. sparky, perles, b&d, green bosch, skil, kinzo pro+, topex graphite, celma, aeg itp.

Też jestem ciekaw, jakie narzędzia "amatorskie" są ok.
Napiszcie coś...

G
Michał 2007-06-27 00:00

Re:Jakie narzędzia od jakiego producenta?

hmm. to tak cieżko określić.
jedna firma robi dobre wiertarki inna pilarki a jeszcze inna wyrzynarki.
obecnie na polskim rynku z amatorskich narzedzi mamy black deckera boscha skila (jeżeli mowa o markowych narzedziach amatorskich).
a jak ktoś zapyta o konkretne narzędzie to postaram sie odpowiedzieć.
pozdro

G
Marek 2007-06-27 00:00

Re:Jakie narzędzia od jakiego producenta?

Konkretnie to szukam taniej i dobrej (wiem, będzie ciężko) młotowiertarki.

G
Michał 2007-06-28 00:00

Re:Jakie narzędzia od jakiego producenta?

czyli trzeba kupić dwie :)
b&d najtanższy bedzie kosztował ok 399zl
bosch ok 400zł
skill ok 299zł
wiertarki w kartonach bez dodtków typu dłuta, adaptery
a jeszcze kolego powiedz gdzie chcesz kupić to urzadzonko?
pozdro

G
Marek 2007-06-28 00:00

Re:Jakie narzędzia od jakiego producenta?

Michał - myślałem o SKILL-u z Alledrogo, jakiś nowy model, parametry ma ciekawe:
http://www.allegro.pl/item210635387_mlot_800w_skil_bosch_profi_6_wiertel_2_dluta.html
co o nim myśleć???

G
Michał 2007-07-01 00:00

Re:Jakie narzędzia od jakiego producenta?

2J jest wystarczające do domu, 800W też dużo.
myśle że Ci powinien wystarzczyć choć go jeszcze na oczy w sklepach nie widzialem.
pozdro

1