Jaki młot udarowo-obrotowt?

G
ira 2007-10-10 00:00

Jaki młot udarowo-obrotowt?

Witam.
Chciałbym zakupić młot udarowo-obrotowy ale nie wiem jaki będzie odpowiedni dla moich potrzeb.Jestem bowiem w trakcie remontu poniemieckiego domu o powierzchni 200m i będę robić podcinkę , wstawiał nadproża , zakładał instalacje co , kuł tynki itd.Dom jest ceglany. Chciałbym ponadto zmieścić się w kwocie 1500zł.
Dzięki z góry za pomoc.Pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-10 00:00

Re:Jaki młot udarowo-obrotowt?

witam
poleciłbym uniwersalny (podwójne zamienne futerko na wiertła) gbh 2-26 dfr boscha, a do cięższych prac tradycyjnie zachęcam do skorzystania z jakiejś wypożyczalni i pożyczenia cięższego urządzenia, bo szkoda taką 2-kilówkę katować kuciem tynków ;)
pozdro

G
ira 2007-10-10 00:00

Re:Jaki młot udarowo-obrotowt?

Witam
Młot który Pan poleca jest trochę za mały jak na moje potrzeby.Mieszkam na odludziu i mam daleko do wypożyczalni więc szukam coś solidniejszego i większego.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-10 00:00

Re:Jaki młot udarowo-obrotowt?

zapewniam Pana, że do domu wykonanego z cegły 2 kilowy młotek na sds wystarczy do większości prac remontowych, włączając w to kucie w ścianach. przecież to zwykła cegła ;)
a jeśli chodzi o cięższe narzędzie, w tych widełkach cenowych ciężko będzie coś wymyślić. bo ceny młotów udarowo obrotowych zaczynają się mniej więcej od 3 tysięcy w górę a do tego dochodzi bardzo wysoka cena osprzętu do nich.
ewentualnie gdy wypożyczalnia odpada przez wzgląd na odległość i dostęp jest jeszcze inne rozwiązanie, ale kosztowniejsze.
Zwykła wiertarka z udarem mechanicznym do wiercenia, koszt od 300 zł w górę oraz młot kujący na sds maxa. ceny już od 2000 zł i rozwiąże problem zarówno wiercenia (udar mechaniczny do cegły w zupełności wystarczy, choć można się pokusić o jakiegoś najprostszego elektropneumatyka na sds za około 400 zł) i skuwanie tynków plus ciężkie prace remontowe za pomocą młota na sds max.
ale to już nam podnosi widełki cenowe do 2500 zł minimum. pozdrawiam

1

Kategorie :