Jaka Marka sprzęt ogrodniczy

G
Rozpoczynający 2012-10-15 11:55

Jaka Marka sprzęt ogrodniczy

Witam serdecznie.
Mieszkam w woj mazowieckim, zastanawiam się nad uruchomieniem sklepu z art. ogrodniczymi a dokładniej z kosiarkami, podkaszarkami oraz narzędziami elektro a dokładnie wiertarki, szlifierki itp.
Konkretnie nie chcę sprzętu który wciąż by był w reklamacji a klienci nie zadowoleni.
Co do sprzętu ogrodniczego myslałem a NAC, AL-KO, STIGA, MTD, WOLF-GARTEN ITP
Co do narzędzi myślałem o verto lub graficie
Proszę o oceny i podjęcie tematu którą firmę chcieli byście widziec w swojej miejcsowości, z jakimi markami mieliście do czynienia i co byście polecili jako sprzęt dobrej jakości za nie największe pieniądze.
Obecnie nie rozmawiałem z nikim chcąc poznać Waszą opinię jako ludzi użytkowników :-)

G
farmer sam w dolinie 2012-10-20 11:51

Re: Jaka Marka sprzęt ogrodniczy

zainteresuj się chińskimi kosiarkami green world/green technology, sprzedawane też pod nazwą hortmasz i innymi(i nic dziwnego bo za tę cene są super) mają świetne obudowy, w pełni metalowe osłony paska, wzmocnienie naspawanym prętem wzdłuż krawędzi obudowy. Mam taką kosiarke i 'włoszczyzna' ze swoimi obudowami może sie schować. Obejrzyj też kosiarki agromy z dyskiem i uchylnymi nożykami, dobry patent dla tych co lubią sobie skosić krawężnik krzywiąc przy tym wał korbowy ;)
Silniki w chińczykach to B&S więc nie ma problemu z awaryjnością ani serwisem. Gdybyś chciał sprzedawać też same silniki to z tych tańszych niezłe są loncin.
Obejrzyj też sprzęty romet garden, zwłaszcza ich najdroższa kosiarka prezentuje sie znakomicie. Z ręcznych narzędzi chwale sobie Romanika, topowe serie nie ustępują zagranicznym producentom. Niestety nikt u nas nie sprzedaje narzędzi z trzonkami jesionowymi, a szkoda bo do wideł i szpadli są dużo lepsze niż bukowe.

G
mimi92 2018-02-22 19:59

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
podroznik123 2021-03-15 09:23

Re: Jaka Marka sprzęt ogrodniczy

A czy chińskie marki to nie jest zbyt duże ryzyko częstych napraw?
Może ktoś coś wie o takiej marce jak Alpina? Pojawiło się sporo sprzętów ogrodniczych tej firmy i zbieram opinie przed zakupem kosiarki :)

1