Jak się nauczyć majsterkowania samemu w domu?

G
Kryspin 2020-04-08 10:34

Jak się nauczyć majsterkowania samemu w domu?

Hej, witam wszystkich. Z powodu koronawirusa jestem uziemiony i chciałbym się nauczyć majsterkować. Mam do tego dwie lewe ręce, ledwo odróżniam wiertarkę od piły XD czy możecie polecić jakiś kurs za darmo albo jakieś materiały? Skąd wy się nauczyliście tego wszystkiego?

G
Edek 2020-04-12 11:02

Re: Jak się nauczyć majsterkowania samemu w domu?

A co dokładnie chcesz robić? Naprawiać sprzęty, konstruować meble, grzebać w metalu? Możesz zacząć od karmnika dla ptaków albo innego takiego projektu, ale generalnie to zadałeś pytanie w stylu: jak zacząć jeździć. I nie skonkretyzowałeś czym.

G
Lucek1978 2020-04-15 11:18

Re: Jak się nauczyć majsterkowania samemu w domu?

Bez dodatkowych informacji to jest faktycznie ciężko coś doradzić. Napisz może jakie masz narzędzia, co chcesz robić, ile masz miejsca i czasu? Bo ja uwielbiam stolarstwo i powiem, że to wciąga i potem wszystkiego brakuje XD ale moja żona ma tak samo z robótkami, zaczynała od jednej włóczki i szydełka, a teraz mamy cały regał zawalony. Ze swojej strony mogę na yt polecić kanał Stolarnia od zera, dobrze prowadzony. Daruj sobie na pewno te wszystkie filmiki z lifehakami, 5minutowe crafty i inne cuda, bo w większości to ściema i tylko na filmiku coś ładnie wygląda. Natomiast sam pracę z drewnem polecam - na początku dużo wybacza, a jaka satysfakcja, jak się coś samemu zrobi.

G
rotado 2020-04-15 20:22

Re: Re: Jak się nauczyć majsterkowania samemu w domu?

powiem, że to wciąga i potem wszystkiego brakuje XD

święte słowa u mnie z jednej półki jest teraz dobudowany warsztat a chciałbym więcej

G
eriksson 2020-04-16 11:33

Re: Jak się nauczyć majsterkowania samemu w domu?

stary dzwoń do swojego ojca, wujka , dziadka albo jakiegoś znajomego rodzinnego emeryta . teraz się nudzą w domu , chętnie ci opowiedzą to i owo , a to pokolenie to ma takie rzeczy we krwi . a jak się skończy ta cała epidemia to kup flaszeczkę i się po prostu spotkaj albo zapoznaj jakiegoś lokalnego majstra na emeryturze . on ci pokaże skoryguje błędy miło spędzicie czas tak ja się uczyłem i wielu innych bez żadnych kursów

G
Łukasz 2020-04-16 11:36

Re: Jak się nauczyć majsterkowania samemu w domu?

wpisz w google i obczaj takie rzeczy: https://www.youtube.com/watch?v=PFPigxbtlsY

1