Husqvarna....nikomu nie polecam!

Do ostatniej strony »
G
MAREK 2011-11-20 16:05

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Kupujcie dalej te najmniejsze najtańsze pilarki i piszcie sterty zbiór każde narzędzie ma swoje zastosowanie ale do cięcia drewna opałowego to 2,7km to minimum i trzeba robić przerwy chyba że się nie chce robić przerw to wtedy musi być już piła profi.

G
Skr 2011-11-20 21:52

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Dołączam się. Nigdy więcej Husqvarny. Brak smarowania. Serwis robiący mnie w głupiego, że wszystko ok, tylko trzeba łańcuch ostrzyć. Innym głupim ich wytłumaczeniem było, że "trzeba było kupić droższy model - z tymi tanimi nigdy nic nie wiadomo". Ale ona kosztował 800zł. Nie mogłem pracować nawet 10 minut! Kolega ma z Allegro za 250zł i smaruje.

Unikajcie tej firmy! Porażka sprzęt i serwis!

G
JK. 2011-11-20 22:30

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Możesz wyjaśnić termin "brak smarowania"? BO pierwsze słyszę, by piła nie musiała być smarowana....Chyba że nie była posmarowana? Albo nie posmarowałeś?;)))

G
JK. 2011-11-20 22:55

Re: Re:Husqvarna....nikomu nie polecam!

[quote:Sławek1
,611]..........
Możesz się złościc , ale co to da? W przyszłości postępuj zgodnie ze wskazaniami z wątku o reklamacjach i nie miej żadnych skrupułów. Sprzedajacy zawsze będzie Ci mówił,że najpierw serwis , naprawa: nie - żądaj pieniędzy ze wzgledu na niezgodnośc towaru z umową i to ma by napisane w dokumencie przekazania narzędzia!.
pozdro Sławek


Jak zawsze rzeczowy Sławku ale znowu piszesz bzdury!.......W niezgodności towaru z umową występuje "termin 14 dni na naprawę lub wymianę na nową wolną od wad..." Widzisz słynne słowo "lub"?To nie TY jako klient decydujesz co sobie wybierasz, tylko serwis. Jeśli ktoś ma jakieś ale, radzę rzeczywiście zadzwonić do rzecznika praw konsumenta a nie czytać tych bzdur i robić potem z siebie idiotę w sklepie, serwisie czy w sądzie!! Przepisy prawa konsumenckiego powstały na wzór wsześniejszych zapisów gwarancji producenta, jedynymi wyjątkami różniącymi gwarancję producenta, od niezgodności towaru z umową, jest:
- Niezgodność nie występuje w przypadku gdy towar w momencie sprzedaży był w pełni sprawny. (gwarancja to obejmuje)
- Gwarancja daje 14 dni roboczych na naprawę, lub więcej gdy naprawa wymaga sprowadzenia części z zagranicy, niezgodność daje to samo ale serwis MUSI się wyrobić w 14 dni roboczych. Jesli nie zdoła naprawić, wtedy musi wydać nowy towar. Liczy się 14 dni pobytu w serwisie, bez dni potrzebnych na dostarczenie towaru do klienta, lub nie odebranie w terminie przesyłki, w tym wypadku liczy się data stempla pocztowego lub stempel kuriera.

Nie cierpię jak ktoś próbuje ludziom wciskać takie rzeczy, na których nie zna się do końca, Sławku szanuje twoje wypowiedzi na tym forum, ale na tym temacie poległeś i wzbudzasz mój niesmak, po prostu mylisz fakty i źle radzisz ludziom. A twoje interpretacje "prawne" są po prostu błędne.

G
Tylko husvarna 2011-11-25 17:58

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Posiadam w domu dwie piły dwie wykaszarki i kosiarke do trawy tej firmy. najstarsza piła ma ok 15 lat wykaszarka 11 wszystkie urządzenia przepracowały cięzkie godziny w lasach łąkach ogrodach i mogę śmiało stwierdzić że jest to najlepsza firma której maszynami miałem okazje pracować a pracowałem i sthilem a o badziewiach z kastoramy to wogle nie wspomne. piły pracują bez zarzutu tylko 55 wymagaŁA REGULACJI PO OKOŁO 3 LATAC wykaszarki bez najmniejszej awarii tylko jest jedna zasada do sprzetu używam tylko i wyłacznie orginalnych smarów olejów i wszystkich elementów eksplatacyjnych. Tylko i wyłącznie HUSQVARNA jepszego sprzetu nie znajdziecie.

G
Sławek1 2011-11-26 18:04

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Jk , widzę że stara lajera odpowiadasz na jakieś stare jak świat pisaniny , chyba aby się trochę powymądrzać.
Widzę ,że Świat się zmienia ale u Ciebie żadne zmiany . Aby trochę fermentu. Powiedz po co to piszesz kiedy temat już dawno nie jest aktualny i nie jest poruszany????
pozdrawiam Sławek

G
JK. 2011-11-26 20:58

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Poruszam, bo napisałeś cos wymagało komentarza, forum służy czasam jako doradcze(oprócz wyzywania która marka jest lepsza) - a doradztwo wymaga rzetelności...nawet po czasie. Jeśli ktoś ma wątpliwości, który ma rację, może wejść na dowolne forum, na którym rzecznik praw konsumenta, lub doradca prawa handlowego odpisuje na wszelkie pytania...

G
Sławek1 2011-11-27 19:19

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

JK.... ale po co piszesz drugi razy gdy już raz napisałeś parę miesięcy temu????? Twoje wypowiedzi po niewczasie to nie jest rzetelność w udzielaniu informacji ale zacietrzewienie ..... .
pozdrawiam Sławek

G
mateusz 2011-12-04 11:19

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

stihl ja mam 180 jest zaliczona do domu ale w lesie sobie daje rady to co dopiero inne maszyny z stihla .wybierz stihla zapewnia gwarancje i ochrone i piła super

G
lukaszem 2011-12-06 11:42

Pilarki spalinowe opinnie Husqvarna stihl Alpina Partner

Szanowni Państwo
Potrzebuję materiałów między innymi opinie użytkowników
na temat pilarek spalinowych marki Husqvarna, Stihl, Alpina i Partner.
Dane te potrzebne mi są do napisania pracy dyplomowej.
Bardzo prosiłbym o wpisanie producenta maszyny jaką państwo posiadacie model, oraz moc.
np. Husqvarna 455 moc 2,8KM, Stihl MS 230 moc 2,7KM itp
Mile widziane byłyby wady, zalety oraz uwagi użytkowników co należałoby poprawić.
Prosiłbym też o informację jakie najczęściej drzewo jest przez użytkowników cięte np. jabłoń, grusza, śliwa, czereśnia.
Pozdrawiam serdecznie

Zapraszam na forum
http://www.pilarkispalinoweopinnie.pun.pl/

G
lukaszem 2011-12-06 12:02

Pilarki spalinowe opinnie Husqvarna Stihl Alpina Partner

Pilarki spalinowe opinnie Husqvarna stihl Alpina Partner

Szanowni Państwo
Potrzebuję materiałów między innymi opinie użytkowników
na temat pilarek spalinowych marki Husqvarna, Stihl, Alpina i Partner.
Dane te potrzebne mi są do napisania pracy dyplomowej.
Bardzo prosiłbym o wpisanie producenta maszyny jaką państwo posiadacie model, oraz moc.
np. Husqvarna 455 moc 2,8KM, Stihl MS 230 moc 2,7KM itp
Mile widziane byłyby wady, zalety oraz uwagi użytkowników co należałoby poprawić.
Prosiłbym też o informację jakie najczęściej drzewo jest przez użytkowników cięte np. jabłoń, grusza, śliwa, czereśnia.
Pozdrawiam serdecznie

Zapraszam na forum
www.pilarkispalinoweopinnie.pun.pl/

G
komandos 2011-12-31 13:14

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Ja posiadalem husqvarne 350 od 2001 r sprzedalem w tym roku
Wycinalem drzewa w Norwegii i w Polsce NIGDY MNIE NIE ZAWIODLA
wyciołem kilkadziesiąt hektarów lasu świerka sosny debu
Sprzedalem ja znajomemu bo kupilem 146 xp
Jak sie dba o sprzet to bedzie służył długie lata
350 polecam z pelnym przekonaniem choc jest to model nie profesjonalnej pily
ale nawet w servisie powedziano mi ze są to modele bardzo udane

G
komandos 2011-12-31 13:37

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Nastąpiła pomylka w modelach sprostowanie 346 xp a nie 146xp
Przepraszam

G
akolaniak453 2012-01-07 03:58

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

Temat : Husqvarna....nikomu nie polecam! , ....ale STHIL jest gorszy od Husqvarny!
Odpowiedz dla kolegi Łukasza : Pilarki spalinowe opinie Husqvarna, Stihl, Alpina, Partner

Dzień dobry!


Pilarki produkowane w Niemczech, Szwecji, USA są bardzo dobre! Jakość marek jest podobna i jakość jest wyrównana.
Jeżeli pilarka jest wyprodukowana w Chinach, to jakość jest różna. W Chinach jest bardzo duży rozrzut jakości.
Przykład. Firma STIHL produkuje pilarki w Chinach i zalewa tymi chińskimi produktami cały ŚWIAT. Na forum w USA i Kanadzie piszą, że pilarki STIHL są zawodne, natomiast pilarki HUSQVARNA są lepsze. Najlepsze są pilarki : „MILWAUKE” , „TANAKA” , „SHINDAIWA” , „ECHO” .
Zasada oceny jest podobna. Jeżeli pilarka jest wyprodukowana w USA to jest dobra jakość.
Jeżeli pilarka jest wyprodukowana w Chinach, to nie można liczyć na najwyższą jakość!
Chińskie pilarki są w chińskiej fabryce 4-10 razy tańsze niż pilarki markowe w USA i Europie i Polsce. Z punktu widzenia handlowca lepiej opłaca się sprzedać chińską pilarkę jako niemiecką. Przykładem jest niemiecka firma STIHL produkująca pilarki w Chinach.
Łatwo można sprawdzić w internecie na stronach chińskich fabryk dostępność pilarek wykonywanych na maszynach STIHLa. W Chinach są dwie fabryki produkujące od kilkudziesięciu lat stare modele STIHLa. Niedawno wybudowano trzecią fabrykę STIHLa w Chinach. Z chińskich fabryk można kupić stare modele STIHLa - tymi fabrykami zarządzają Chińczycy. Z nową fabryką STIHLa nie można nawiązać kontaktu.
Wszystko zależy od polityki handlowej i od prawa własności w fabryce. Jaka jest własność, taki jest handel! Jeżeli jest duży kapitał zainwestowany, to Chińczycy nie decydują o handlu. Jeżeli fabryka jest zarządzana przez Chińczyków, to oryginały są sprzedawane z chińskiej fabryki na cały ŚWIAT pod różnymi markami. Nie są to podróbki - ponieważ nie ma już takich oryginałów w Niemczech - oryginały są produkowane w chińskich fabrykach. Tak jest na pewno z pilarkami STIHL. Jak jest z Husqvarną, to tego tak łatwo nie można się dowiedzieć. Jeżeli chcesz sprawdzić, to odkręć gaźnik w pilarce spaliniwej STIHL MS180 - starego typu – teraz jest mowy model w sprzedaży. I zobaczysz od spodu gaźnika jest wytłoczone na gaźniku "STIHL China STIHL". Ten Znak "China" jest w matrycy urządzenia odlewającego gaźniki pod ciśnieniem i dystrybutor nie może tego odlanego napisu „China” tak łatwo usunąć, a Chińczycy napis zrobili. Chińczycy też zrobili napisy "Germany" Chińczycy to zdolni ludzie!

cd. dalej

Zdjęcia

G
akolaniak453 2012-01-07 04:14

Re: Husqvarna....nikomu nie polecam!

........ .......... .......... ......... .......... .......... ......... Chińczycy to zdolni ludzie!

Elektryczne pilarki łańcuchowe na plastikowych kołach to zabawki. Koła plastikowe w maszynach to chiński wynalazek. Z stalowymi kołami w przekładni jest prawdopodobnie pilarka elektryczna „METABO KT144” i pilarka elektryczna „MILWAUKEE 6215”
Firma ECHO nie udostępnia wszystkich schematów serwisowych, dlatego nie można łatwo się dowiedzie się z jakiego materiału wykonano koła zębate w przekładni pilarki elektrycznej.
Według amerykańskiego Forum pilarka „MILWAUKEE 6215” jest jedną z najlepszych pilarek elektrycznych. Jeżeli rozpatruje się produkty pod względem pochodzenia z fabryk to jakość pilarek spalinowych jest podobna jak elektrycznych. Jeżeli różne fabryki i w różnych krajach to poprzednie zdanie traci moc oceny i ocenę należy wykonywać indywidualnie do produktu. Pilarki Chińskie są oceniane jako gorsze jakościowo, ale kilka razy tańsze w Chinach. Przykładem jest chińska pilarka STIHL made in Germany. Reklama w Telewizji pilarek STIHL robi ludziom wodę z mózgu. Dlatego upadła Firma DOLMAR, która robiła w latach 80 dobre piły na tamte czasy. Metabol produkuje tylko jeden model elektrycznej pilarki łańcuchowej. Takie negatywne zjawisko w przemyśle to skutek Polityki Andreasa Stila.
STIHL zarabia na chińskiej produkcji, a inne firmy tracą.
Występuje zjawisko zastępowania lepszych produktów przez gorsze produkty.
Liczy się opakowanie, marketing i cena. Gorsza jakość wychodzi po latach, ale wtedy jest już po gwarancji.


Andrzej

Zdjęcia

1 ... 4 5 6 ... 13