Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
ivo 2009-12-17 15:20

Re:Husqvarna kontra Stihl

husq. w usa nie sprzedaje więcej niż w polsce tamten rynek załamał się a sprzedawali w marketach nie była w usa kojazona z marką przykro mi masz stare informacje

G
igor 2009-12-17 15:43

Re:Husqvarna kontra Stihl

marek nie ściemniaj husq.nie produkuje łańcuchów robi je oregon ,łańcuchy stihla robi kto inny

G
dzikus 2009-12-17 16:10

Re:Husqvarna kontra Stihl

marek nie ściemniaj husq.nie produkuje łańcuchów robi je oregon ,łańcuchy stihla robi kto inny
a jeśli mogę wiedzieć to kto je robi?? byłem przekonany że to wyrób stihla

G
iwo 2009-12-22 13:08

Re:Husqvarna kontra Stihl

nie wprowadzaj zamętu bo firma dolmar to najstarszy producent pilarek shihl to nie dorasta do pięt.Makita jest właścicielem Dolmara w Niemczech poczytaj a potem wymądrzaj się bo pojęcia nie masz

G
piotr 880 2009-12-22 18:21

Re:Husqvarna kontra Stihl

łańcuchy do pilarek firmy stihl są produkowane w Szwajcarii w zakładach firmy stihl !

G
Robert 2009-12-24 02:27

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam wszystkich! Pilarki stihla ok 10-15 lat w tyl byly jakosciowo takie jak husqvarna (posiadam jedna do dzis 025 juz na wykonczeniu ale swoje zrobila)teraz po okresie swietnosci na wlasne zyczenie nadszedl czas chinszczyzny pilarki stihl w polowie to chinszczyzna! Druga jaka zakupilem to MS250 i tu zaczal sie problem. Pierwszy sezon wszystko ok 50m drzewa opalowego scietego z pnia i pocietego na kawalki do pieca/kominka. Przy drugim sezonie zaczely sie problemy z odpalaniem, przegrzewaniem sie, wolne obroty (wymiana gaznika nie pomogla) a pila byla serwisowana. Obecnie posiadam HQ55 pila nie do zajezdzenia z prowadnica 16" dwa sezony ok 140m przestrzennych drzewa i zero problemow! podobnie jak pierwszy stihl.

G
zd 2009-12-29 15:02

Re:Husqvarna kontra Stihl

kupilem 340 hs i chyba dobrze zrobilem i co wy nato

G
wyspiarz23 2010-01-03 15:37

Re:Husqvarna kontra Stihl

Jestem pierwszy raz na tym forum ale musze wyrazić swoja opinię. Od 11 lat mam elektrycznego Stihla 1800 w. Jestem z niego bardzo zadowolony. Tnie drzewo każdej grubości i każdej twardości. Niestety zaczyna sie powoli kończyć dlatego zdecydowałem że wspomogę ją spalinową pilarką. Jako że tne drzewo tylko na opał tak więc nie więcej jak 30 m rocznie na pewno wystarczy mi pilarka do 2,5 km. Zwróciłem uwagę na Stihla 211 i Husqvarne 440e. Mając porównanie z moim Stihlem musze przyznać że 211 jest przynajmniej z wyglądu kiepskiej jakości (ale jeśli chodzi o plastiki) Moja ma grubą obudowe, a 211 cieniutką na 1 może 2 mm. Jako że mpracowałem na wtryskarkach i obudowy różnych sprzętów sam robiłem, to widzę różnice w jakości. Model 211 ma nawet nie poodcinane zadziory plastiku na obudowie. Jeśli chodzi o łańcuch to do 2006 r. miałem 2 łańcuchy, każdy był wielokrotnie ostrzony, niestety kiedy sie skończyły kupiłem nowe 2 łańcuchy i niestety od razu zauważyłem że są gorszej jakości i szybciej sie tępią. Łańcuchy zawsze ostrzy ta sama osoba. Jeśli chodzi o Husqvarne wydaje sie lepiej wykonana. Nie wiem jednak którą wybiorę, wiem tylko że obie firmy są na pewno najlepsze na rynku ze względu na dostępne części. Może i na forum są ludzie co znają się na sprzęcie i jego serwisowaniu, ale są to nieliczne wyjądki, trudno znaleść serwis który dobrze wykona ewentualną naprawe innych marek.

G
wyspiarz23 2010-01-03 15:41

Re:Husqvarna kontra Stihl

Powiem jeszcze że wasz spór o to jaka firma Stihl lub Husqvarna jest lepsza jest bezsensu.
Pilarka jest wtedy markowa, kiedy sprzedaje ją marek.

G
Kostek 2010-01-13 09:41

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam
Ja mam do Was takie pytanie co do 3 typów Husqvarny:
- Husqvarna 142 2,6KM
- Husqvarna 440e 2,4KM
- HUSQVARNA 435 2,2KM
Którą plarke byście mi polecili??? Zastanawiałem się też nad Partnerem 4700 ale mi sprzedawcy odradzali.

G
wyspiarz23 2010-01-13 10:54

Re:Husqvarna kontra Stihl

Zdecydowanie 440e. Nie potrzeba narzędzi do dokręcania i napinania łańcucha, jest mocniejsza od 435 który nie ma beznarzedziowego mocowania, i jest tansza tylko o 100 zł. 142 jest fajna ale nie kupisz bez gwarancji, a i tak na allegro kosztuje 900 zł. Więc jedyny mądry wybór to 440.
Jest jeszcze opcja stihla 211, i 230, proównywalne ceny do husqvarny. Choć wydaje sie że husqvarna to lepsza opcja.

G
Nikoś 2010-01-16 14:40

Re:Husqvarna kontra Stihl

nie wprowadzaj zamętu bo firma dolmar to najstarszy producent pilarek shihl to nie dorasta do pięt.Makita jest właścicielem Dolmara w Niemczech poczytaj a potem wymądrzaj się bo pojęcia nie masz
Co było pierwsze? Kura czy jajko? A może dolmar:)?

G
jarki 2010-01-18 16:57

Re:Husqvarna kontra Stihl

Ja również uzytkowałem stihla .Po około 8 litrach paliwa piła po prostu stanęła. Od około roku próbuję zareklamować tę piłę i okazuje się że tylko w chwilui sprzedaży pracownicy sklepu byli uprzejmi. Po prostu serwis w Sosnowcu gdzie kupilem stihla i w Sadach w Tarnowie Podgornym to wielka pomyłka.Prymityw!!a nie serwis.!!

Re:Husqvarna kontra Stihl

Jarki! Nie musisz o nic ich prosic! Postępuj mądrze w ramach prawa , a nikt Ci nie zrobi krzywdy. Proponuję skorzystac z "niezgodności towaru z umową", ale musisz postąpic wg wskazań w wątku na forum "Serwis" - "Reklamacje: co wiemy w temacie postępowania reklamacyjnego, oraz doswiadczenia z reklamacjami sprzętu". Przeczytaj również wczorajszy post w wątku " serwis BD w Warszawie".
pozdrawiam Sławek

G
Sławek1 2010-01-18 18:26

Re:Husqvarna kontra Stihl

nie wiem czemu nrak logowania w poscie wyżej.....
Sławek

1 ... 8 9 10 ... 27