Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
piotr-stihl 2008-03-05 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

zapraszam na [ pierwsze forum pilarzy ] tam znajdziesz mnie i odpowiedzi które Cię nurtują

G
TOM 2008-03-29 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Człowieku! nad czym się zastanawiasz? kupój śmiało husqvarne nie oceniona przy cięciu brzozy,czeremchy,a już nie wspomnę oDĘBIE!!! CZEŚĆ

G
blaser 2008-03-31 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

http://www.pilarz.net

G
Knyszynska_pozyskanie 2008-04-11 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Szczerze mowiac to naprawde....niektore posty sa bardzo smieszne inne mniej smieszne a pozostale zalosne...
Ludzie nie da sie powiedziec "kup husqvarne bo stihl to fajans" albo odwrotnie! Kto tak pisze nie ma bladego (bladziutkiego!!) pojecia o temacie. Husqa i Stihl to dwie czolowe, wiodace i liczace sie na swiecie marki, o porownywalnej jakosci wykonania. Ogolnie bardzo zblizone do siebie, rozniace sie w poszczegolnych modelach szczegolami mniej lub bardziej istotnymi (o ktorych i tak wiekszosc piszacych na tym forum nie ma pojecia) dla trwalosci maszyny jak i dla latwosci uzytkowania, a wiekszosc uszkodzen pilarek wynika z nieprawidlowej obslugi(szeroko pojetej) W sumie ida "leb w leb" i to sie raczej nie zmieni. Przy wyborze marki najwazniejszy jest dostep do profesjonalnego serwisu, to ktora maszyna lepiej nam "lezy" czy to ktora marka jest czesciej uzywana w naszych okolicach. Czytajac post w stylu "kupilem stihla 036 bo husqa zakleszczala sie blisko pnia" nie wiem czy mam sie smiac czy plakac, gratuluje autorowi inwencji w wyborze maszyny...i proponuje przy okazaji kupic sobie jakas ksiazeczke w ktorej pisza o scince, przezynce i takie tam...

G
tic_tac 2008-05-02 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

A niewies zmoże jak nawinąć sznurek i całą tę spręzyne przy rozruszniku przy PS-390?

G
Kaziuk 2008-05-20 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

A niewies zmoże jak nawinąć sznurek i całą tę spręzyne przy rozruszniku przy PS-390?
haha ;-)
to najlepsze podsumowanie tej całej dyskusji.
Nie jestem zawodowcem ale mam wrażenie że Stihl jest dużo bardziej prężną, dynamiczną i co za tym idzie pro rozwojową firmą.
Wystarczy popatrzeć na ten cały "szum medialno-marketingowy" jaki wokół własnego wizerunku tworzy ta firma.
Może tylko z mojego pkt. widzenia tak to wygląda ale widać że Stihl jest w ofensywie natomiast Husqvarna w defensywie.
A może taki obraz wynika z intensywności działań danej firmy na konkretnym rynku ?
Np. inną strategię ma np. HSQ w Polsce a inną np. w Szwecji i USA. To tam przede wszystkim mają miejsca zbytu.
W skali globalnej udział sprzedaży/zysków osiąganych w PL jest dla nich znikomy dlatego u nas się z tym marketingiem nie wysilają.
Bo wiedzą że "nie dla psa kiełbasa". ;-)

G
wit 2008-06-08 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

czesc koledzy.zamierzam kupic pilarke. wacham sie miedzy stihl-em ms260 a husqvarna 346xp.co mi polecacie.prosze o szczere informacje

G
klin 2008-07-15 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Słuchajcie chłopy,czytając to forum odnosze wrazenie,ze wiekszości z Was w pore nie zadziałała blokada łańcucha....stąd te humorystyczne jak dla mnie posty.Mam wrazenie,ze gdyby forum odbyło sie w realu,to połowa z forumowiczów ganiała by za sobą z odpalonymi stihlami i HQ po to tylko ,zeby odciąć gonionemu głowe i postawic na swoim...ech,ta nasza polska natura!
NIE JESTEM ANI ZA STIHLEM ANI ZA HQ- TO KWESTIA UPODOBAŃ. Napisze wam jednak jakie ja mam doświadczenia...
W momencie,kiedy rozpadało sie NRD mój ojciec bedąc tam na kontrakcie budowlanym kupił stihla 021. No wiec NRD sie rozpadło-piła zas nie! Przez te wszystkie lata piła cieła z regóły akacje,dęba,buka.Wnet bedzie miała 20 urodziny,a nadal super sie sprawuje-tnie jak salona.Myśle,ze każdą piłe można zakatować,nawet tą o najwiekszej mocy i to bez wzgledu na to,czy bedzie to stihl czy HQ!
Od zeszłego roku ja sam jestem tez właścicielem stihla , z tym,ze 023. Co roku przygotowuje dużo drewna do CO ,bo udział wegla w ogólnym ,całozimowym ogrzewaniu domu to jakieś 10%, wiec drewnem pale w 90 % ....ajednak zdecydowałem sie na piłe raczej amatorską.Zrobiłem to świadomie,poniewaz ten model jest:lekki,ekonomiczny,łatwy w rozruchu(bez pompki!!) i poreczny.Myśle,że piła bedzie przeze mnie uzytkowana długie lata,a mam na to pewną prostą recepte-po prostu zwracam uwage na rodzaj wyrzucanych przez łancuch trotów(gdy piła chociazby lekko zaczyna "mielić"-ostrze łańcuch),stosuje oryginalny olej a nie jakis mixol,no i przede wszystkim słucham pracy silnika podczas ciecia-piła nigdy nie dostaje w tyłek.
jeśli ktos z Was ma podobne przemyślenia-niech sie odezwie.

G
HUS 2008-08-14 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

KUP SOBIE H346XP, JEDYNA PILARKA KTÓRA UZYSKUJE OBROTY SILNIKA W WYS 14500 I MOC 3,7KM.

G
Knyszyńska_pozyskanie 2008-08-23 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy 346xp a MS 260 sprawa wygląda nastepująco:
w tej chwili najnowsza wersja HSQ tzw 346 xp New Edition bije na głowę Stihla MS 260, to nie są piły porównywalne bo 260 jest produkowana od kilku lat, a 346xp NE od kilku miesięcy przy uzyciu najnowszych technologii i rozwiązań jakie są stosowane w pilarkach spalinowych. Konkurować będzie z nią mogła dopiero MS 261, która ma sie ukazać w przeciągu kilkunastu miesięcy.
MS 260 może konkurować ze starą 346 xp 3,4KM Której już nie ma w sprzedaży w salonach.
Ale moim zdaniem i tak Husqa jest wyraźnie lepsza...
Wszystkie Husqvarny maja system wstepnego oczyszczania powietrza (w stihlu wystepuje od niedawna tylko w modelu 441) dzieki czemu rzadziej czysci sie wlasciwy filtr powietrza, poza tym w MS 260 sam filtr jest tak umiejscowiony ze nasiaka oparami z gaźnika (ssanie) dzieki czemu przylepiaja sie do niego wszelkie zabrudzenia-w Husqvarnie jest całikiem inaczej.
Druga sprawa to ergonomia-tu też husqvarna jest lepsza
Trzecia sprawa amortyzacja- tutaj pilarki MS260 i Husqvarny dzieli przepaść!! Husqi to najlepiej zamortyzowane piły na świecie, silnik, dzieki specjalnym amortyzatorom sprezynowym (3 szt) jest praktycznie całkowicie oddzielony od uchwytow, w stihlu 260 tymczasem stosuje sie uparcie 3 zwykle gumki-rozwiazanie sprzed 20 lat...dragnia sa wieksze, a same gumki siadaja po kilku miesiacach zawodowej pracy,co to jest choroba wibracyjna zawodowcom nie musze chyba wyjasniac.....
poza tym we wszystkich Husqvarnach jest tzw. zimne sprzeglo, w przeciwienstwo do stihla. Dla amatora nie ma to znaczenia, ale przy pracy cawodowej zdecydowanie lepsze jes "zimne"

G
Janek 2008-09-16 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Piły, kosy, kosiarki, podkaszarkiI, nożyce do żywopłotu, przecinarki do betonu, glebogryzarki, dmuchawy i odkurzacze do liści, odsnieżarki, rozdrabniarki do gałęzi, traktorki, pompy wodne i inne URZĄDZENIA SPALINOWE: OGRODNICZE, LEŚNE I BUDOWLANE najlepszych światowych producentów: HUSQVARNA, STHIL, JONSERED, HONDA, STIGA, PARTNER, KLIPPO, DOLMAR, JOHN DEERE, BRIGGS&STRATTON, CLASS, MASSEY FERGUSON.
Przywiezione prosto ze Szwecji. Duży wybór. NOWE I UŻYWANE. Stan techniczny bardzo dobry. 24 lub 12 miesięcy gwarancji.

G
alone 2008-09-22 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

witam koledzy ja pare dni temu kupiłem sthila ms 250 ma 3.1 konia wspaniała mocna pilarka co prawda brak guzika dekompresyjnego to minus przy zapalaniu bo sie trzeba przyłozyc ale idzde wspaniale za to można dokupić sobie rącze do piły elastostart to nazwa rączki która bardzo ułatwia zapalanie piły i zmniejsza zerwanie renką przy koncowej fazie sznura olej do piły sthil jest takze tańszy od huskwarny za 100 ml sthila zapłącisz około 5 zł i starcza na 5 l paliwa a tyle samo oleju huskvary kosztuje około 12 zł i starcza na 2,5 litra i taka wskazówka jestem człowiekiem posiadającym certyfikat sthila moge jeszce dodac ze paliwo do piły niepowinno stac więcej niz miesiąc pniewaz ucieknie z niego tyle oktanów ze piła będzie marnie chodzidź nie będzie miała należytej mocy pozdrawiam jakies pytanie to prosze pytac alone_1987@tlen.pl pozdrawiam

G
Krzysztof 2008-11-07 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam
Posiadam Stihla ms250 od 6 lat.Wybór padł na Stihla,ponieważ w czasie zakupu w stosunku do Husqwarny o odpowiadającej mocy,cena wyniosła mniej o około 200 zł oraz w "promocji"był gratis łańcuch oraz 1L oleju.
Używana przez te 6 lat do przygotowywania drewna na opał/czasem samowyrób oraz cięcie metrów na mniejsze klocki/w ilości ok 25 metrów rocznie.
Przez ten czas/zużycie ok 75 l mieszanki paliwowej/ wystarczyły 2 łańcuchy,1 prowadnica,1 bęben sprzęgła,świece,parę pilników okrągłych i płaskich,które niedawno zostały zastąpione nowymi,a cenowo wymiana wyszła następująco:
łańcuchy Stihl 2 szt.-80 zł,prowadnica Stihl -84,bęben-60,świeca za sztukę 14 zł+parę beczek oleju do łańcucha.
Jestem zadowolony z zakupu.
Międzyczasie miałem styczność z innymi modelami Stihla i Husqwarny.
Stihl wydaje się być głośniejszy,dżwięk Husqwarny jakby świst milszy dla ucha.
W napotkanyc piłach Stihla prowadnica "sama "się smarowała,a Husqwarnę trzeba było smarować tawotnicą.
Gabarytowo Stihl trochę nieporęczny,a Husqwarna bardziej szczupła.
Najbardziej miło wspominam staruszkę "Dolpinę"jeśli nazwy nie przechszciłem,ciężka jak czołg,przy odpalaniu siniaki robiła,ale cięła jak miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen :) .

Re:Husqvarna kontra Stihl

Moim zdaniem Jak piła spalinowa to Stihl jeśli kosa spalinowa to Husqvarna Dlaczego ? Przekonałem się bo trochę w tej dziedzinie pracuje. Opinie typu że to jest najlepsze a tam tego nie kupuje bo mój znajomy ma i narzeka ---> chwila a skąd ty wiesz jak ta piła jest obsługiwana? są bezsensowne i śmieszne. Jeśli jeden z drugim posiada piłę jednej marki a drugiej w ogóle nie miał w ręce to po co doradzają? Druga sprawa porównywanie modeli standardowych z profesjonalnymi :/ bezsens... na koniec CZY TO JEST PIŁA CZY TO JEST KOSIARKA CZY TO JEST WIERTARKA KUPUJ SPRZĘT Z REZERWĄ MOCY tzn. TROCHĘ MOCNIEJSZY OD OCZEKIWANEGO. Pozdrawiam!!!

G
TAD. 2008-11-28 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Aby cokolwiek powiedzieć o pilarkach to należy nimi pracować. Zgadza się .Więc należy pracować przynajmniej 10-cioma markami . Poprzednik pracował jak widać , tylko Stihlem i twierdzi ,że Stihl najlepszy . A pozostałe inne , to jakie są ??? -Tak samo z samochodami . Kupujcie tylko najdroższe Mercedesy , BMW , bo te najlepsze są . A inne , to już nie ? - To każdy przygłup wie . - Umiejętność oceny polega na uzasadnieniu zalet i wad poszczególnych narzędzi. Tak jak "kosiarka.pl" przedstawia u siebie w opisach . A nie twierdzeniu ; ta zła a ta dobra.

1 ... 4 5 6 ... 27