Dewalt DWD522KS - nowa wiertarka udarowa

G
Tomasz 2011-02-25 12:18

Dewalt DWD522KS - nowa wiertarka udarowa

Witam,

Dewalt wprowadza na rynek wiertarkę udarową dwubiegową , gdzie przełącznik biegów znajduje się przy uchwycie ( tak jak sprzęgło w wkrętarce )

Czy znacie jakieś wiertarki, które mają już taki system ? czy jest to ok ?

G
Darek 2011-02-28 14:52

Re: Dewalt DWD522KS - nowa wiertarka udarowa

To jest nowość , jeszcze niedostępna na rynku. Ma wejść lada dzień. Rozwiązanie jest ciekawe. Albo zobaczymy w praktyce.

http://www.youtube.com/user/narzedziapl#p/u/0/ODQ6wkG8SKo

G
JK. 2011-03-01 15:59

Re: Dewalt DWD522KS - nowa wiertarka udarowa

Z tego co widze to już troche złe rozwiązanie, po pierwsze pokrętło w tym miejscu powinno byc metalowe, bo jest mocno narażone na uszkodzenia.
PO drugie jaki ma sens wiercenie z udarem na 2 biegu, skoro do dużych srednic wymagany jest wysoki moment obrotowy, niska prędkość? Każda 2 biegowa wiertarka udarowa jest właśnie stworzona po to by wiercić z udarem na 1 biegu!
Widać ludzie w Dewalt myślą na odwrót;P

G
Snake 2011-03-10 21:39

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa

W tej wiertarce występują takie cechy jak:

Wiercenie z udarem - tylko na pierwszym biegu
Wiercenie bez udaru - 1 i 2 bieg

Także wszystko jest tak jak powinno być.

Nie uważam również, że miejsce położenia przełącznika jest mocno narażone na uszkodzenia.

Bardziej jest narażony przełącznik w standardowych wiertarkach dwubiegowych ( choć jest to najczęściej z najdogodniejszych miejsc ) .

Wiertarka zapowiada się ok. Zobaczymy czy przełącznikiem nic się nie będzie dziać. Poza tym wiertarka spoko.

Pozdr

G
Gość 2011-03-10 21:57

Re: Dewalt DWD522KS- nowa wiertarka udarowa

Każda 2 biegowa wiertarka udarowa jest właśnie stworzona po to by wiercić z udarem na 1 biegu!
Widać ludzie w Dewalt myślą na odwrót;P


No przecież stare AEG było dwubiegowe. Sam mówiłeś, że udar działa na I i II biegu. Więc nie tylko DeWalt "myśli na odwrót" ;-)

G
JK. 2011-03-11 00:55

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa

Teraz to albo próbujecie zakpić z kogoś, albo nie widzieliście tego "instruktazowego" filmiku...
WYRAŹNIE jest tam mówione:
3 pozycje - wiercenie bez udaru na pierwszym biegu, wiercenie bez udaru na drugim biegu, wiercenie z udarem z prędkością 2 BIEGU!! Jeśli jest inaczej to pan z filmiku wprowadza w błąd. Ale ta wiertarka jest nowa i nie można tego sprawdzić.

Gość - musiałeś sie czepić AEG, ale niestety ci nie wyszło;) Młoty udarowe AEG miały możliwość wiercenia z udarem zarówno na 1 biegu jak i na drugim! a nie tylko na 1biegu jak w Metabo czy Kressie. Drugi bieg z udarem słuzył do szybszego wiercenia małymi srednicami 5,6,8mm. A pierwszy bieg do większych srednic. AEG dało wybór uzykownikowi. Inni producenci nie dają wykorzystac 2 biegu do wiercenia z udarem, niby zabezpieczenie. A Tutaj Dewalt zrobił na odwrót więc to porównanie jest śmieszne, bo jak już to blokada od biegu powinna być właśnie 2 biegu. Choć moim zdaniem w wiertarce takiej blokady nie powinno byc w wcale.

Panie Snake jesli uważa Pan że jest inaczej prosze to udowodnić, bo narazie wierze w to co pokazali na filmie.

G
Fred postrach kotów 2011-03-11 12:15

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa

Jeśli mowa o kressie 2 biegowym, to na drugim biegu można wiercić z udarem. Kupiłem, wierciłem, więc wiem!
Skąd takie informacje, że nie można???

G
Fred postrach kotów 2011-03-11 12:43

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa

Aby nie być gołosłownym, bo ktoś mógłby mi nie uwierzyć na słowo znalazłem instrukcję w której jasno jest napisane, że
Młot Kress 1050PXC na drugim biegu ma możliwość wiercenia z udarem.
Panowie radzę odrobić lekcje...

http://www.tool-ar.de/media/files_public/uehsdsbpc/1050PXC_Datenblatt_deutsch_04283501_0502.pdf

G
Fred postrach kotów 2011-03-11 13:06

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa


Kress 1050PXC – w razie poroblemów z językiem niemieckim dołączam tłumaczenie interesującej części insrtukcji. Mogłoby być lepsze, ale myslę, że wystarczy, aby zrozumieć podstawowy sens interesującej nas sprawy.

1. Gang = duży moment obrotowy do wiercenia i uderzenia o dużej średnicy wiercenia,
2. Gang = wysokie obroty do wiercenia i wiercenia z młotkiem o małej średnicy




……………………………………………………………………………………….
Anty fan wiercenia i kucia a jeśli już trzeba, to z wielką niechęcią:)

G
Gość 2011-03-11 15:52

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa

[quote:JK.
PO drugie jaki ma sens wiercenie z udarem na 2 biegu, skoro do dużych srednic wymagany jest wysoki moment obrotowy, niska prędkość? Każda 2 biegowa wiertarka udarowa jest właśnie stworzona po to by wiercić z udarem na 1 biegu!



Młoty udarowe AEG miały możliwość wiercenia z udarem zarówno na 1 biegu jak i na drugim! a nie tylko na 1biegu jak w Metabo czy Kressie.


Albo czegoś nie zrozumiałem, albo nie potrafisz się wysłowić: najpierw piszesz, że każda dwubiegówka jest stworzona do wiercenia na I biegu, a później, że jednak nie. Ja się nie czepiam, ja tylko zapytałem, ale jakoś nie widzę, żebyś potrafił sensownie to wyjaśnić. Albo coś jest dobre, albo złe. Nie ma, że AEG jest fajne, bo wierci z udarem na obu biegach, a DeWalt jest be, bo... też wierci z udarem na dwóch biegach.

G
JK. 2011-03-11 16:51

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa

Raczej TY masz problemy ze zrozumieniem Tekstu, TAK każda dwubiegowa MŁOTOWIERTARKA z udarem pneumatycznym jest stworzona by wiercić z udarem na 1 biegu! ABY wiercenie było skuteczniejsze. AEG w swoich młotkach dało uzytkownikowi mozliwosć uzycia z udarem szybszych obrotów, które są skuteczniejsze przy wierceniu małymi srednicami. Inni producenci tej możliwości NIE dali. - Gdzie tu widzisz jakiś problem.

TAK kazda dwugiegowa WIERTARKA udarowa jest stworzona by wiercić z udarem na obu biegach, To nie jest młot udarowy do ciężych wierceń w twardym betonie. Wiertarka z udarem mechanicznym jest lepsza w miękkszych materiałach. Tutaj Dewalt zmienił zasadę, bo zmienił konstrukcję zmiany udaru i biegów. Każdy producent dwubiegowej wiertarki zaleca wiercenie z udarem na 1 biegu gdyż jest on po prostu mocniejszy i maszyna jest mniej obciążona, lepiej sie chłodzi. Na drugim biegu można ale jest to mniej skuteczne, zwłaszcza przy wiekszych srednicach.

Jeśli nadal nie pojmujesz tej różnicy między młotem udarowym AEG dwubiegowym, a wiertaraką udarową dwubiegową z udarem tylko na drugim biegu, to już nie mam pytań.:/ i nie widzę dalszej dyskusji z tobą na takie tematy.

G
Gość 2011-03-11 19:46

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
JK. 2011-03-11 20:29

Re: Dewalt DWD522Sk - nowa wiertarka udarowa

Gość - to, że nie napisałem od razu całego referatu, na ten temat, nie oznacza że sam nie możesz pomyśleć, czy sprawdzić samemu narzedzia. Widzisz chcąc dobrze doradzać, musisz wiedzieć o takich rzeczach bo to podstawa. Bo nacisną przycisk w wiertarce umie prawie każdy;P Ale nie każdy umie dobrac prędkośc czy bieg do danej pracy. Chcesz y twoje opinie się liczyły i były poważne to musisz trochę bystrzej reagować. Bo czasem 2 spierające se osoby piszą o tym samym, mają to samo zdanie a kłócą się, bo jedna drugiej nie rozumie, lub nie czyta dokładnie.

Jednak nadal jestem ciekaw, jak jest naprawdę z tymi biegami w końcu. Więc na razie zdania nie zmieniam, że pomysł może i dobry ale wykonanie chyba nie to. Ah i znalazłem jeszcze jedną "wadę" takiego rozwiązania, w razie wiercenia w suficie pył może przedostawać się do przekładni, przez czołowe pokrętło. Chyba że jest dobrze chronione przed tym.
P.S. kontaktowałem sie już z przedstawicielami Dewalta, niestety sami nawet nie wiedzieli że takie coś powstało.

G
jk to pedał 2011-03-11 20:48

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
JK. 2011-03-11 21:35

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1

Producenci :

Kategorie :