co powiecie o tej wkrętarce

G
mjudu 2010-08-03 09:19

co powiecie o tej wkrętarce

zanlazłem wkrętarko wiertarke wmiare niedrogą a wydaje mi sie że dobrej jakości. Co oniej sądzicie http://allegro.pl/item1158601993_ferm_wiertarko_wkretarka_udarowa_fpcd_1800lk_lit.html

G
Rufus 2010-08-03 10:31

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Jeśli potrzebujesz sprzętu do użytku domowego to Ferm w tej cenie jest dobrym rozwiązaniem.To są dosyć solidne narzędzia mniej więcej na poziomie czerwonego Eihella.
W omawianym modelu uwagę zwraca duża prędkość obrotowa na II biegu co ma znaczenie przy wierceniu.
Tak wiec do domu czemu nie !
Natomiast jeśli potrzebny Ci jest sprzęt do zastosowań profesjonalnych to poszukałbym czegoś nieco solidniejszego.Najtańszym chyba rozwiązaniem jest AEG BSB 14 STX jakie jeszcze można spotkać w sklepach OBI za 599 zł.
To są maszyny wyprzedażowe z linii niebieskiej za bardzo dobre pieniądze (normalna cena tego modelu była na poziomie ok 1200 zł)

G
Domi 2010-08-03 16:22

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Hmm ... sadze ze wyglada jak pistolet z gwiezdnych wojen ;) A tak na serio do domowego uzytku powinno wystarczyc. Kolega Rufus proponuje aeg tylko jest to 14v wiec musisz sie zastanowic czy ci taka moc wystarczy.Jesli ma sie to nadawac do wiercenia to lepiej wziac cos 18v ale to juz wiekszy wydatek. Ja posiadam dewalta dc725 i jestem zadowolony a uzywam do wiercenia w cegle czasem w stali i wkrecania jest to solidny sprzet choc do intensywnych prac ma male aku tylko 1.3Ah.Ja dokupilem 2.6Ah wiec z tymi trzema nie ma bata zeby stanac z robota.Na allegro jest taki za niecale 600 tylko ze angol (tak jak moj) , jezeli massz wiecej kasy to za 800-900 mozna kupic aeg bsb18g ze wzgledu na 3lata gwarancji i pozytywne opinie lub inny sprzet pro ( oczywiscie jeli potrzebujesz takiego)

G
Rufus 2010-08-03 18:58

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Model AEG o którym pisałem ma wprawdzie akumulator 14,4v ale za to ma 63 Nm.
To jest bardzo mocna wiertarko-wkrętarka.
Sam osobiście wierciłem tym modelem tak w cegle jak i w suporeksie i nie było problemu .
Do wiercenia w betonie to i tak tego typu maszyny raczej sie nie nadają bo często nawet sieciowe wiertarki z udarem mechanicznym nie dają rady.
Wolarz akumulatora jest często mylący.

G
Rufus 2010-08-03 19:31

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Ps.Oczywiście chodziło mi o "Woltaż" :)

G
Domi 2010-08-03 20:18

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Czy ktos mi moze wytlumaczyc w takim razie po co jest model bsb 18g ktory ma tylko 47nm?Skoro mniejsza, lzejsza i tansza wkretarka ma 63nm. Jaki jest sens kupowac bsb18 za 1,5 tys zl gdy 3 razy tansza wkretarka ma tylko 4nm mniej?

G
Rufus 2010-08-03 20:28

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Ona jest trzy razy tańsza bo jest z wyprzedaży .
Ten model kosztował między 1200 a 1600 zł w zależności od sklepu.
Niebieskie narzędzia AEG zastąpiono pomarańczowymi a zapas magazynowy za psie pieniądze zepchnięto do Leroy Merlin i OBI dlatego jest taka śmieszna cena.
Powiem więcej OBI sprzedawało ten model w promocji po 479 zł.
Co do mocy to wydaje mi się że zależy ona najbardziej od zastosowanej przekładni przekładni planetarnej.

G
Domi 2010-08-03 22:20

Re: co powiecie o tej wkrętarce

To jak to jest z tymi momentami? Czy wiekszy wiekszy woltaz nie gwarantuje wiekszej sily? Dla przykladu te aku http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/7897_Akumulatorowa_wiertarko-wkr%C4%99tarka_udarowa_DCD930B2.html ma 50nm ale tylko 14v a te aku http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/6303_Wiertarko-wkr%C4%99tarka_z_udarem_36_V_DC901KL.html ma tylko 42nm ale 36v czy to oznacza ze ta 14v wkreci takie wkrety na ktorych ta 36v sie zatrzyma?To jak to jest ?

G
JK. 2010-08-03 22:52

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Tak jak rufus powiedział, siła dokręcania wyrażona w Nm jest zależna o siły przekładni, ilości kół zębatych itp... Domi jesli chodzi o AEG to jest olbrzymia różnica między BSB 14 wyprzedawanym w Obi a nowym pomarańczowym BSB18G, ponieważ ta pierwsza wkretarka to wkrętarka typu Heavy Duty, czyli cięzka maszyna do natrudniejszych prac i obciążeń. BSB18G - to lekkie narzędzie klasy kompakt z ak. Li-ion. Poza tym w BSB14 udar również jest micniejszy i wytrzymalszy, całość jest osadzona w metalowej obudowie, w BSB 18G ze względu na lekkość nie ma tej obudowy. Co do podanego przz ciebie Dewalta to chyba jest jakiś błąd w danych, lub też ta wkrętarka 36V ma podany tzw miękki moment obrotowy, który stanowi około połowy max. momentu obrotowego tzw twardego...

G
Rufus 2010-08-03 23:10

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Nie wiem czy uda mi się to prawidłowo wytłumaczyć -generalnie wiem o co chodzi ale nie szczególnie nadaję się do przekazywania wiedzy :)
Oczywiście że w pewnym sensie 18 v to lepiej jak 14,4 ale max moment obrotowy nie zależny bezpośrednio od napięcia akumulatora tylko od przełożenia przekładni głównej.
Z woltażem jest tak że przy większym mamy mniejszy prąd roboczy jaki idzie z akumulatora a wiec dłuższy czas pracy na jednym akumulatorze.
Maksymalny moment obrotowy to siła jaką uzyskuje się na wrzecionie i zależy on głównie od parametrów przekładni.
W przypadku wkrętarek rozróżnia się max moment obrotowy miękki ( wkręcanie np w drewno) i twardy ( wkręcanie w metal) ten drugi jest ok 2 razy większy.
Reasumując -nie koniecznie osiemnastka musi być mocniejsza od czternastki i często tak jest bo robi się wkrętarki do różnych celów ale osiemnastka ma zazwyczaj lepsze wykorzystanie zasobów energii zgromadzonej w akumulatorze.Oczywiście ważna jest też pojemność akumulatora.
To tyle w wielkim skrócie -nie wiem czy dobrze to opisałem -jak popełniłem jakieś błędy to może ktoś poprawi :)

G
Domi 2010-08-03 23:32

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Juz wszystko wiem. Tak jak JK napisal ze bsb18g to poprostu aeg kompaktowe tak jakby semi pro ze sie tak wyraze bsb 18 jest typowo do tyrania stad taka roznica w cenie.Co do dewalta to tez mi sie wydaje ze to jakis blad.W kazdym razie dzieki za odp panowie.

G
Domi 2010-08-04 12:23

Re: co powiecie o tej wkrętarce

Ja zrobilem blad bo zestawialem momenty wkretarek ktore nie byly tej samej "klasy" Wielke dzieki za rzeczowe wyjasnienia.

1