Co mam wybrac do drobnych prac

G
CONRADO 2007-01-30 00:00

Co mam wybrac do drobnych prac

Witam serdecznie potrzebuje wkretarke wiertarke i wyrzynarke do pracy w plycie osb oraz drewnie sosnowym.Wiertarka czasem bedzi epotrzeba wykonac wiercenie w piaskowcu.Jaka firme mi polecacie i jaka konkretna serie.Budzet na wsyztskie sprzety to ok 300-400 zl.

G
Michal 2007-02-07 00:00

Re:Co mam wybrac do drobnych prac

ja ci polecam tylko i wyłoncznie w niewielkiej kwocie 230zl wiertarkę celma prc10 dwu biegową jeżeli chodzi o wkrętarki to bym nieżałował kasy na kturąś wkrentarke celmy są super. a jeśli chodi o wyrzynarkę to bym kupił za pare groszy przystawke celmy do wiertarek .

G
gruda 2007-08-06 00:00

Re:Co mam wybrac do drobnych prac

witam wszystkich.
nie przypuszczalem, ze zakup elektronarzedzi przyprawi mnie o taki bol glowy, a im wiecej czytam opinii tym mniej wiem.
MłOTOWIERTARKA
zaczelo sie od tego, ze kumpel zarznal mi wiertarke toyi i wspanialomyslnie zaoferowal partycypowanie w kosztach zakupu nowej. wybor padl na podobna polke cenowo-jakosciowa mianowicie czerwonego udarowego (mechanicznego - teraz juz wiem!) einhella.
przypadkiem trafilem tu na forum, to pomyslalem, ze poczytam opinie. tak dowiedzialem sie o istnieniu pneumatycznych udarow, ktorymi to wiercenie w zelbetowych scianach bloku, wedle slow jednego z forumowiczow, mozna porownac do jazdy ferrari enzo po przesiadce z malucha:)
jako ze szykuje sie maly remoncik i czeka mnie troche wiercenia w mieszkaniu i piwnicy kupno pneumatyka wydaje sie dobrym pomyslem, tymbardziej, ze az sie wzdrygam na wspomnienie wiercenia w zelbecie zielona celma z nakladka udarowa, jeszcze w miejscach, gdzie trudno sie dobrze zaprzec (przypuszczam, ze jeszcze gorzej to wyglada na zwyklym udarze typu toya, einhell)
teraz pytanie co kupic?
w zasadzie moglbym sobie pozwolic na boscha 2-24 za niecale 600 zlotych (tego ze zwrotow z brazylii ;-)) , tylko czy jest sens?
z 1 strony stac mnie na niego, a z drugiej strony czy stac mnie, zeby sprzet za 600pln lezal pare lat w szafie?
poprzednia toye mialem przeszlo 4lata i nie przypominam sobie, zeby zdarzylo mi sie cos wiercic w scianach. teraz nadarza sie okazja i po tym sprzet przelezy kolejne pare lat nieuzywany, wiec wydaje mi sie, ze zakup boscha bylby w tym wypadku ponad miare i czystym snobizmem ;-)
wstepny wybor padl na polecanego tu w paru miejscach, do okazjonalnych prac domowych einhella global BH-G 920, po przystpenej cenie ok 200pln.
no wlasnie, tylko ta cena... w sklepach internetowych cena BH-G 920 czy BH-G 726 oscyluje wokol 350pln, tymczasem na allegro jest to wspomniane 200pln - podrobki...??
http://www.allegro.pl/search.php?string=BH-G+920&buy=0&new=0&pay=0&country=1
poniekad jest to zrozumiale, bo nigdzie nie ma mowy o gwarancji (import z niemiec?).
wyjatkiem jest aukcja "sklepu KAMAR", cena 195pln i 2letnia gwarancja - wydaje sie ok?
http://www.allegro.pl/item222260570_einhell_bh_g_920_mlot_udarowo_obrotowy_920w_2lgfv.html
w opisie jest funkcja wylaczenia obrotow do skuwania, tylko zastanawiam sie czy to to pociagnie skucie kafelek w lazience? to tak niejako przy okazji, nic sie nie stanie, jesli bedzie tylko dobrze wiercil.
dobra to tyle o wiertarce. po prawdzie licze tu bardziej na "przyklepanie" mojego wyboru niz doradzenie innego modelu ;-)
aha. patzralem tez na skil-a. trzeba by dolozyc te 150pln. a moze by dolozyc kolejne 150pln i kupic "brazylijskiego" boscha? idac tym tokiem skoncze na profesjonalnym mlocie wyburzeniowych hilti za 4k hehe - rozumiecie o co mi chodzi:)
WKRĘTARKA
juz bylem zdecydowany na drill guna SKILa, ale... przeczytalem post Marcina i na chwile obecna juz nie mam zadnych typow.
sytuacja analogiczna jak w przypadku wiertarki - stac mnie na jakies metabo czy boscha za 500pln tylko czy mi to potrzebne? co prawda wkretarka bedzie uzywana czesciej niz wiertarka, ale wszelakie prace i projekty planuje z kilkudniowym wyprzedzeniem, wiec argument o samorozladowanych akumulatorach NiCd w tanszych urzadzeniach, wtedy gdy sprzet jest potrzebny, w moim przypadku duzego znaczenia.
na co zwrocic uwage?
-moment obrotowy. jaka optymalna wartosc do zwyklego, amatorskiego majsterkowania, typu skrecenie mebli czy jakies inne projekciki w drewnie i metalu?
-pojemnosc aku. tu chyba w wiekszosci wartosci oscyluja wokol 1.2 Ah? (wspomniane bylo, ze wiara mysli, ze im wieksze napiecie tym lepszy;)
-zdaje sie wszytskie tansze wkretarki zasilane sa aku NiCd. czy ich ladowarki maja fukcje rozladowania, czy trzeba samemu "wypompowac" aku?
http://www.allegro.pl/item221901139_agares_bosch_wkretarka_aku_li_ion_psr_200_li.html
ta po dosc przyjaznej cenie, aku litowo-jonowe, tylko moment obrotowy 12, 2x mniejszy niz w takim boschu psr 12V na aku NiCd...
ufff ale sie rozpisalem, mam nadzieje, ze komus bedzie sie chcialo przebrnac przez moje wypociny:)
licze na Wasza pomoc panowie.
pozdrawiam

G
Michał 2007-08-07 00:00

Re:Co mam wybrac do drobnych prac

witam.
kolego gruda. jeżeli chodzi o elektropnełmatyki jest duża różnica w wierceniu. pamietać trzeba tylko o tym, że te wiertarki pracują praktycznie pod własnym ciężarem (dociskanie do momentu załączenia udaru).
powiem tak: jeżeli bedziesz eksploatował zgodnie z instrukcją i od czsu do czasu nasmarujesz uchwyt SDS, to powinien Ci spokojnie wystarczyć einhell 920. kafelki też skujesz:)
ta 920 bardzo podobna jest do B&D KD960
co do wkrętarek.
nie wiem czy coś znajdziesz za 500 zł z ładowarka rozładowywująca. ale moge Ci polecić dewalt-a dw907 z możliwościa pozostawienia aku do 30 dni na ładowarce podnapiecięm. (2,0 Ah. 20 Nm)
pozdro

G
pierścionek 2007-08-07 00:00

Re:Co mam wybrac do drobnych prac

to uchwyt sds plus trzeba raz na ile smarowac? mam mlotek skila, uzywam go ponad rok i nie wiedzialem ze trzeba:/ jak?
pozdr

G
Marcin 2007-08-07 00:00

Re:Co mam wybrac do drobnych prac

co kilka wymian wiertła lub dłuta należy nanieść niewielką ilość smaru do sdsów (smar specjalistyczny do takich wiertarek i młotów) i włożyć narzędzie do uchwytu.
Głowice wiertarek są fabrycznie w pewnym stopniu napełniane smarem ale po jakimś czasie zużywa się on i go ubywa, stad konieczność jego ręcznego podawania.
pozdro

G
gruda 2007-08-07 00:00

Re:Co mam wybrac do drobnych prac

jednak einhell za 200pln zostal odstrzelony.
sprzet importowany z niemiec,z krotka albo bez gwarancji. jedyna osoba ktora daje 2 lata, ewentualne naprawy wykonuje na wlasna reke, wiec nie wiadomo jak byloby z jakoscia takiej naprawy i w ogole jej wyegzekwowaniem.
takze zamiast placic 330pln za einhella z polska gwarancja zdecyduje sie na boscha PBH 2000RE
http://www.allegro.pl/item220315866_mlot_udarowo_obrotowy_pbh_2000re_bosch_walizka.html
ktory to zostal "przyklepany" bez zastrzen w innym temacie.
jeszcze odnosnie wiertel.
jesli skil=bosch, to czy taki kompelcik bedzie ok?
https://ssl.allegro.pl/item220939856_zestaw_2_dlut_i_6_wiertel_sds_plus_skil_w_tubie.html
patrzalem jeszcze za jakimis wiekszymi kompletami z wiertlami do drewna, metalu + koncowki wkretarskie, bo moj stary osprzet na zlom sie nadaje, ale wszedzie nawsadzane sa standardowe wiertla udarowe. a po cholere mnie one w tym boschu? no chyba ze jest mozliwosc, zdjecia uchwytu sds+ i zamontowania snadardowego chwytu coby sobie zwyklym wiertlem udarowym powiercic. tylko ze to to sie z celem mija...

G
Michał 2007-08-07 00:00

Re:Co mam wybrac do drobnych prac

każdy smar bedzie dobry, oprócz smarów grafitowych. wycieraja elementy układu pneumatycznego.
smarowanie zwieksza żywotność uchwytu SDS nawet do 20%
pozdro

1

Kategorie :