chce wkretarke hitachi

G
sudan 2012-10-13 13:36

chce wkretarke hitachi

Witam wszystkich.Jestem nowy na tym forum,troszke poczytalem Wasze wypowiedzi i chcialem sie zapoznac z Wasza opinia. Planuje zakup wkretarki. Budzet powiedzmy 600 zlotych (no moze ciut wiecej , ale nie duzo) co polecacie? Prosze skupic sie na Hitachi i nie przekonywac mnie do innych marek, od tego sa inne tematy.Chce HITACHI od 14,4 volta w gore.Wkretarka bedzie uzywana sporadycznie,zajmuje sie zawodowo remontami, ale akurat w takiej dziedzinie, ze wkretarka nie bedzie mi potrzebna codziennie. Jest wiele oznaczen Hitachi i sa rozne dziwne skoki cen, od czego one zaleza ? szukam na allegro i na ebay UK i USA.

G
ds 2012-10-14 19:49

Re: chce wkretarke hitachi

Skoro sporadycznie to cos z li-ion nie rozladowuja sie przy dluzszym spoczynku. Nie napisales nic konkretnego np co bedziesz sporadycznie wkrecal lub jakimi srednicami wiercil.

G
sudan 2012-10-14 21:44

Re: chce wkretarke hitachi

Dzieki za odzew.Robie male remonty i od czasu do czasu mam jakis sufit podwieszany do zrobienia, cos przewiercic w drewnie, wkrecic pare wkretow.Wkretarka nie musi miec udaru, mam wiertarke ktora jest od tego.Generalnie nie bedzie to jakes zylowanie wkretarki na granicach jej wytrzymalosci.Spodziewalem sie wiekszego odzewu, ale widze ze w Polsce chyba HITACHI nie jest az takie popularne.Mieszkam na stale we Francji i tutaj hitachi jest dosc popularne na remontach,moze nie na pierwszym miejscu jak hilti czy tak znienawidzony tu na forum dewalt (hehe).Byla niedwano na allegro wkretarka hitachi na 18 volt , z usa , wtyczke by trzeba przerobic i cena byla 500 zlotych za nowke,ale nie pamietam jaki to dokladnie model byl i czy baterie miala nicd czy li-ion.
Jak sie pokaze znowu to pokaze Wam i powiecie co myslicie

G
sudan 2012-10-15 03:26

Re: chce wkretarke hitachi

Taka znalazlem : http://www.hitachi-narzedzia.pl/elektronarzedzia/index.php?a=2&b=2&c=2&d=2&e=1 to Hitachi DS14DV3 , na allegro mozna kupic ja za 520 zlotych nowiutka z dwoma bateriami latarka,niestety nie podano ani w moi linku , ani na allegro jaki typ baterii ma ta wkretarka.Co myslicie o niej ?

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2012-10-15 10:24

Re: chce wkretarke hitachi

@sudan - w tym modelu jest akku Ni-Cd.
Jak dla mnie to modele z dolnych obszarów średniej półki - ze względu na parametry, wyposażenie i wydajność. Ja raczej nie pchałbym się w NiCd. Szczególnie w tej cenie. Za około stówę taniej masz np. AEG BS12G.

O wkrętarkach Hitachi możesz przeczytać tutaj:

http://panfleks.blogspot.com/2012/02/wielki-test-akumulatorowek-ktora-jest.html

oraz tutaj

http://panfleks.blogspot.com/2012/03/wielki-test-akumulatorowek-ktora-jest.html

P
Paweł Sando 2012-10-15 21:01

Re: chce wkretarke hitachi

szwendam sie po budowach i napisze tak że hitachi wygląda jak zabawka dla mnie nie jest to spolidny sprzęt

G
sudan 2012-10-19 09:52

Re: chce wkretarke hitachi

Witam.Po obejrzeniu tego testu z linka Pana Fleksa, troszke ochlonalem co do hitachi.
Widze ze rewelacji zadnej nie ma, a w tescie wypada najgorzej.Uwage moja natomiast zwrocila wkretarka Bosch GSR 14-2-Li zwyciezca testu.Troche poczytalem,poszukalem po necie i wyczytalem duzo dobrych opini.Drozsza jest niz moj budzet, ale mysle ze warto dolozyc i kupic ja wlasnie. Ta AEG BS126 o ktorej wspomina PanFleks,jakos do mnie nie przemawia,moze dlatego ze jest na 12 volt, moze dlatego ze malo mialem do czynienia z narzedziami AEG- nie wiem. Na te chwile jestem przekonany do tego niebieskiego boscha ,jednak chetnie obejrze jeszcze inne wkretarki, przez Was polecane.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2012-10-19 13:47

Re: chce wkretarke hitachi

Sudan - cieszę się, że mój test pomógł podjąć decyzję.
Markę Hitachi uważam za całkiem znośną do domowych zastosowań, znam wielu stolarzy, którzy sobie ją chwalą, ale sam nie zdecydowałbym się na zakup wyposażenia warsztatu tej marki. Mówię oczywiście o sprzęcie z przedziału 300-600 PLN. Nowsze narzędzia są znacznie lepsze, a ich aktualne rozwiązania godne polecenia.

Zwróć uwagę, że Bosch ma najmniejszy, spośród testowanych narzędzi, akumulator. Na korzyść tego modelu działa to, że można go kupić w bardzo dobrej cenie.

G
sudan 2013-02-01 20:31

Re: chce wkretarke hitachi

Witam po dlugiej przerwie,przyszedlem sie pochwalic zakupami i od razu po porade...
Kupilem kilka wkretarek : 1x Bosch GSB 18 VE-2 , Dewalt DW980, oraz HILTI SF 144-A

MAM teraz 3 do wyboru ;) odpowiednio 18,12 i 14,4 volt. Wszystkie spisuja sie swietnie,
choc wymiary walizki do boscha sa znacznie przesadzone ;)

Hilti kupilem bez walizki i moje pytanie brzmi, czy ktos ma taka wkretarke i moze mi podpowiedziec od jakiej innej wkretarki hilti podejdzie do niej walizka ? Pisalem do serwisu hilti ale nie potrafia pomoc.Dziekuje z gory

1