Budma 2012

G
PanFleks 2012-01-26 21:52

Budma 2012

Poznaniacy mają dobrze - jak nie Budma, to Sting, jak nie Sting, to Drema ;-) Ogólnie mówiąc, dzieje się sporo, a tegoroczny sezon targowy można oficjalnie uznać za otwarty. Jeszcze jutro można odwiedzić Budmę, a tam - sporo ciekawostek, szczególnie jeśli chodzi o narzędzia. Black&Decker po połączeniu niemal 2 lata temu ze Stanleyem, pokazał imponujące stoisko. Na stoisku nowe akumulatorówki z linii XR (3 lata gwarancji), a u pomarańczowego brata eVo, czyli 3w1. Był też Coval, z zupełnie nowymi liniami akcesoriów i sprawdzonymi rozwiązaniami jeśli chodzi o narzędzia ręczne. Oprócz tego Stayer, Protool, Bass Polska, Makita, Fein i inni.

Bardziej obszerną relację znajdziecie na blogu dla majsterkowiczów: http://panfleks.blogspot.com/2012/01/narzedzia-hostessy-i-termoizolacja.html

Czy ktoś z Was był na Budmie w Poznaniu? Jak wrażenia?

G
Bel-ami 2012-01-27 13:05

Re: Budma 2012

Blog odwiedziłem, przeczytałem, artykuł bardzo fajny. Mam nadzieję coś jeszcze ciekawego przeczytamy na temat Budmy i produktów tam prezentowanych.

Korzystając z okazji, chciałem zadać pytanie na temat Stayera. Oglądał to Pan na żywo, pewnie obadał organoleptycznie, może jakieś prezentacje były. Jak w Pana odczuciu pozycjonowanie marki Stayer na profi ma się do rzeczywistych możliwości tych elektronarzędzi? Nie ukrywam, że swojego czasu zainteresowały Mnie te narzędzia, ale kiedy nawet po telefonie do PGN, do człowieka zajmującego się właśnie Stayerem, nie mogłem się dowiedzieć się jakim momentem obrotowym dysponuje wkętarka PB18PK (swoją drogą dalej nie ma żadnej informacji)
http://www.stayer.pl/index.php/pl/produkty/narzedzia-akumulatorowe/wiertarkowkretarka-udarowa-18v-nicd
Stwierdziłem, że albo wstydzą się swojego dzieła na tyle, że nikt się nie chcę pucować jak marne jest to narzędzie. Kolejna za droga zabawka dla majsterkowicza, a za cienkie urządzenie do zadań profesjonalnych. Albo to niekompetencja naszego przedstawicielstwa. Jestem bardzo ciekaw jakie na Panu zrobiły wrażenie te elektronarzędzia. Marka ma interesującą ofertę i w miarę rozsądne ceny, o ile oczywiście jest to rzeczywista klasa narzędzi profesjonalnych.

PS. Trzeba było wydusić na przedstawicielstwie tego Keyang'a żeby dali coś do testów. Chcą błysnąć na naszym rynku, to muszą się liczyć z autorem tak poczytnego Bloga;) Swoją drogą bardzo fajnie, że rynek się powiększy o tego egzotycznego producenta, oby było jak z ich autami, europejski poziom w rozsądnej cenie.

G
PanFleks 2012-01-27 15:07

Re: Budma 2012

Blog odwiedziłem, przeczytałem, artykuł bardzo fajny. Mam nadzieję coś jeszcze ciekawego przeczytamy na temat Budmy i produktów tam prezentowanych.


Dziękuję za miłe słowa ;-) Przeczytamy, przeczytamy, to pewne. Przy okazji targów udało się nawiązać nowe znajomości, dlatego czytelników czeka wkrótce sporo nowości (testy i cykle edukacyjne, ale póki co ciiiiiii;-))

Jak w Pana odczuciu pozycjonowanie marki Stayer na profi ma się do rzeczywistych możliwości tych elektronarzędzi?


Mam nadzieję, że w lutym będę mógł przedstawić Wam kilka testów Stayera. Co do mojej opinii...Każdy producent elektronarzędzi pozycjonowanych jako profi, ma swoje lepsze i gorsze narzędzia. Zdarza się Makicie, zdarza się Boschowi. Przyznam lojalnie, że oprócz zabawy na targach nie miałem okazji przyjrzeć się narzędziom bliżej. Pewne jest, że Stayer ma kilka modeli, które mają swój odpowiednik u innego producenta, więc trzeba zwracać uwagę na gwarancję, serwis oraz cenę i dopiero później podejmować decyzję o zakupie. Po testach będę mógł powiedzieć coś więcej, póki co Stayer ma u mnie spory kredyt zaufania. Jak będzie? Mam nadzieję, że okaże się już wkrótce ;-)

Nie ukrywam, że swojego czasu zainteresowały Mnie te narzędzia, ale kiedy nawet po telefonie do PGN, do człowieka zajmującego się właśnie Stayerem, nie mogłem się dowiedzieć się jakim momentem obrotowym dysponuje wkętarka PB18PK (swoją drogą dalej nie ma żadnej informacji)


Dziwne, faktycznie, informacji o brak... Sprawdziłem w drukowanym katalogu, udarówka nie ma opisanych danych... Na stronie korporacyjnej Stayera też brak tego modelu. Być może Stayer milczy, bo Hiszpanie nie przesłali pełnej specyfikacji?

Jestem bardzo ciekaw jakie na Panu zrobiły wrażenie te elektronarzędzia. Marka ma interesującą ofertę i w miarę rozsądne ceny, o ile oczywiście jest to rzeczywista klasa narzędzi profesjonalnych.


Tak, jak napisałem - akumulatorówki nie testowałem, ale na żywo prezentują się całkiem nieźle. Niestety, uchwyty są zazwyczaj dwuczęściowe, ale jest za to hamulec. Ceny faktycznie atrakcyjne, za 18-to voltową akku z udarem coś około 700 PLN brutto...

PS. Trzeba było wydusić na przedstawicielstwie tego Keyang'a żeby dali coś do testów.


Nie uprzedzajmy faktów, negocjacje trwają ;-) Na żywo narzędzia wyglądają naprawdę solidnie, szczególnie duże młoty wyburzeniowe. Mnie one bardzo mocno przypominają narzędzia Hilti. W tekście pewnie dało się zauważyć, że bardzo mnie te narzędzia zainteresowały, miejmy nadzieję, że będzie okazja poczytać coś więcej ;-)

Swoją drogą bardzo fajnie, że rynek się powiększy o tego egzotycznego producenta, oby było jak z ich autami, europejski poziom w rozsądnej cenie.
Taką mam nadzieję. Póki co trzymam kciuki ;-)

G
Bel-ami 2012-01-27 15:53

Re: Budma 2012

W takim razie czekam z niecierpliwością na dalsze teksty. Mam nadzieję, że obaj nie zawiedziemy się Stayer'em. Osobiście upatrzyłem sobie ichniejszą wyrzynarkę i młot udarowo obrotowy (akumulatorówka też Mnie interesowała, ale to dla MNie nie produkt pierwszej potrzeby). Jeżeli usłyszę więcej pozytywnych opinii na ich temat to się skuszę.

A co się tyczy Keyang'a, to gdybym kupował "oczami", kierując się designem narzędzi to już by Mnie mieli:) Ale poczekam, za świeża firma, poczekam aż się w jakiś sklepach pojawią żeby móc to chociaż obmacać przed zakupem, uruchomić, posłuchać co tam gra w bebechach.
Jeszcze jedna prośba do Pana Fleksa. Czy ma Pan jakieś namiary na cennik Keyang'a albo stronę naszego krajowego przedstawicielstwa, bo jakoś w google nie znajduje?

G
Bel-ami 2012-01-27 16:25

Re: Budma 2012

Już namierzyłem:

http://www.trutek.com.pl/pub/uploaddocs/cennik-_keyang_pl.pdf

wklejam, jakby kogoś interesowało.

G
piotras_PROTOOL 2012-01-28 18:18

Re: Budma 2012

Na Budmie byłem z tej drugiej strony stoiska.

W porównaniu z ubiegłorocznymi edycjami, zauważalny jest fakt "wyspecjalizowania" się zwiedzajacych. Coraz mniej spacerowiczów, coraz więcej konkretnych pytań czy ofert.
Ludzie z najdalszych zakątków Polski (Białystok, Zamośc, Lublin) sporo osób z za wschodniej granicy (nasze stoisko odwiedzili nawet goście z Mongolii).

Pan Fleks, przy najbliższej okazji zapraszam na kawę, w Protoolu jest tylko jeden Piotrek.

G
PanFleks 2012-01-29 00:55

Re: Budma 2012

Piotrek, dzięki za zaproszenie ;-)
Najbliższa okazja to będzie pewnie Drema w kwietniu. Wybierasz się?
Szkoda, że się wcześniej nie zgadaliśmy, bo chwilę u Was byłem. Czy to Ty jesteś może właścicielem ręki, która nieopacznie wzięła udział w sesji zdjęciowej? :D:D

G
piotras_PROTOOL 2012-01-30 19:35

Re: Budma 2012

Na dremie nas nie ma.
Przy najbliższej okazji (targach, dni otwarte itd.) zapytaj dowolna osobe o piotrka, powiedzą czy jestem czy nie.

Nie to nie moja reka, ja zajmowałem się kolorowymi krążkami z Twojego zdjęcia.
Pozdro.

1