Bosch GMS 120 czy DMF 10 zoom - który wybrać

G
T.W. 2010-11-28 21:32

Bosch GMS 120 czy DMF 10 zoom - który wybrać

Witam,

Chcę kupić wykrywacz przewodów, myślałem o dmf 10 zoom ale jest jego nowy model o symbolu GMS 120. Znalazłem jednak o nim taką opinie:
"
Mówiąc szczerze za te pieniądze (dużo kosztuje) oczekiwałem cudów. I się rozczarowałem. Wykrywacz GMS 120 teoretycznie wykrywa wszystko, w praktyce jest dużo dużo gorzej. Każdy wie, że rzadko się zdarza żeby ściana miała równa na całej powierzchni grubość tynku, a jak nie ma to wtedy zaczyna się problem z dokładnością pomiarów tj. tylko ze znajdowaniem rur (wszelakich) i konstrukcji podtynkowych (wszelakich). Nie daj boże, że szukamy czegoś przez płytki gresowe bo wtedy klapa na całej linii (jak to mówią kaplica). Liczyłem że sprzęt za tyle kasy znajdzie mi rury w ścianach, żebym mógł spokojnie wiercić I SIĘ NA MAXA ROZCZAROWAŁEM. To są wszystkie minusy. Najlepiej sprzęt spisuje się w wykrywaniu przewodów pod napięciem i tu jest diabelsko precyzyjny (nie ma sobie równych) i nie ma dla niego znaczenie z czego jest ściana, równa czy nie. Znajdzie przewód z dokładnością do mm. Przewody nie będące pod napięciem też znajduje ale już z mniejszą dokładnością. Ogólnie sprzęt oceniam na mocna 3. Jeśli ktoś chce wyszukiwać tylko przewody elektryczne to lepiej kupić sprzęt tańszy a na pewno tak samo dokładny. A jeśli ktoś liczy na znajdowanie rur (wszelakich) i konstrukcji podtynkowych (wszelakich) to się rozczaruje. Ten produkt nie jest godny miana Bosch Professional."
http://www.narzedzia.pl/Wykrywacz-GMS-120,17587.html

Czy może ktoś jeszcze dodać swoją opinie >
Brać stary model czy nowy, który kosztuje 150 zł więcej ?

Z góry dziękuję

G
mich 2010-11-28 23:10

Re: Bosch GMS 120 czy DMF 10 zoom - który wybrać

ponoć GSM120 jest o tyle lepszy od poprzednika, że nie trzeba go kalibrować przed użyciem, Wiadomo, iż DMF10 zoom wymagał trochę wprawy w użyciu, przed przystąpieniem do pomiarów (detekcji) należało dokonać kalibracji. Nowy GMS 120 ma chyba też większy wyświetlacz - i nieco więcej funkcji - ale jakich? sorry nie pamiętam

G
niktus 2012-02-19 20:30

Re: Bosch GMS 120 czy DMF 10 zoom - który wybrać

Przepraszam za odgrzebywanie tak starego tematu, ale przypadkiem na niego wpadłem szukając odpowiedzi na pytanie z tytułu. Może po takim okresie pojawiło się więcej użytkowników ww. GMS 120 i ktoś będzie w stanie podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania ? Ja oprócz obu ww. modeli zastanawiam się jeszcze nad PMD 10 z zielonej linii Boscha, ale to tak na marginesie.

G
JK. 2012-02-19 20:39

Re: Bosch GMS 120 czy DMF 10 zoom - który wybrać

To zależy jak będziesz uzywał narzędzia, niebieska linia ma 3 lata gwarancji, zielony bosch tylko rok przy fakturze. Teoretycznie zielonego boscha można śmiało stosować w budownictwie, bo posiada wszelkie certyfikaty jakości i jego pomiary są ważne dla inspekcji budowlanej.

G
1940TD 2013-09-12 16:43

Re: Bosch GMS 120 czy DMF 10 zoom - który wybrać

Więc dlaczego "teoretycznie"??

1