bosch czy hiliti wiertarka AKU

G
Robal 2009-02-20 00:00

bosch czy hiliti wiertarka AKU

Witam potrzebuje do prac na wysokosci wiertarke. Jedyne co znalazlem na rynku to Hilti te 7a z dwoma aku w promocji za ok 4600zl oraz Bosch 36li ktora mozna miec za ok 2000zl z dwoma aku. Obie sa na bateriach litowo jonowych, Udar w Hilti to 2,7J w Bosch 3J. Bosch jest lzejszy (mniejsze aku)
Zeby to wyrownac mozna kupic nawet dwa dodatkowe aku a i tak cena nie bedzie taka jak u Hilti...
Wszystko przemawia na strone Boscha... Z drugiej strony pare osob juz mi mowilo "HILTI I TYLKO HILTI"
Czy ktos uzywal obu tych wiertarek? Moze ktos widzial jakies testy porownawcze?
Pomocy:) CO WYBRAC?

G
Paweł 2009-02-25 00:00

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

Test można zobaczyć tutaj: http://www.toolsofthetrade.net/industry-news.asp?sectionID=1490&articleID=536620
O trwałości niestety nic nie mówi.
P.

G
marcin79 2009-04-23 00:00

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

ja mam hilti akumulatorową już 7 lat jeszcze na akumulatory nicd i chodzi do tej pory ylko jeden akumulator juz dokupowałem. Miałem i boscha tylko z akumulatorem 24v, w którym był taki djodowy wskażnik zuzycia baterii ale padł dość szybko.
nie wiem jakie są te nowe bosche ale porównując stare hilti do starego boscha to o tym boschu już dawno zapomniałem. Wydaje mi się, że jak nie eksploatujesz zbyt intensywnie to za hilti nie ma co przepłecać.Napewno wytrzymałość hilti jest dużo lepsza no ale ta cena!!!

G
Rufus 2009-04-27 00:00

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

Ani Bosh ani Hilti.
Wszystko zalezy jaką kasą dysponujesz-sprzęt najwyższej klasy a tym samym najdrozszy to Festool i Protool ale ceny zaczynają sie od 1700 zł
Zaraz za tą marką plasuje sie AEG/Milwaukee
Ceny Milwaukee zaczynają sie od 1000 zł w górę a AEG gdzieś od 500 zł.
Wiertarko-wkrętarki AEG i Milwaukee charakteryzują sie bardzo wysokimi maksymalnymi momentami obrotowymi-zwykła 12 ma aż 35 Nm,po za tym mają specjalny system ładowania akumulatorów pozwalający w razie konieczności doładowywać baterię NiCd bez strachu o efekt pamięci.
Dobre jakościowo wkretarko wiertarki produkuje Kress i Perles.

G
Donald 2009-04-30 00:00

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

Rufus jeśli jest tak jak mówisz czyli, że najlepszy sprzęt to ten najdroższy to jak ma się Twoje festool i protool za 1700 do Boscha za 2tyś lub Hilti za 4600 pln?

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

rufus Hilti to naprawde pożądny sprzęt ale masz racje co do firm milwauke , AEG i Protool.
Mam w firmie wkretarke protool i jak do tej pory jest to najlepsza wkretarka jaka do tej pory pracowali w firmie a przewaliłem przez 9 lat chyba ze 40 markowych wkretarek. Do tej pory za lidera we wkretarkach miałem Hilti ale protool okazał sie lepszy(mówie tu o tej linii wkretarek bezszczotkowych )

G
Rufus 2009-05-06 00:00

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

Rufus jeśli jest tak jak mówisz czyli, że najlepszy sprzęt to ten najdroższy to jak ma się Twoje festool i protool za 1700 do Boscha za 2tyś lub Hilti za 4600 pln?
Amo ma sie tak że Bosch za 2 tysiące jest zdecydowanie słabszy jak Protool za 1700-po prostu taka jest brutalna prawda.
Hilti natomiast to zupełnie inna bajka-ceny tej marki są mocno zawyżone -że tak powiem podbite marketingowo i nie odzwierciedlają jakości i walorów użytkowych bo wkrętarka Hilti za 4 tysiaki wcale nie jest lepsza od Protoola za połowę tej kwoty.
I owszem można sie podjarać wieczną gwarancją (na wady fabryczne oczywiście) ale podnieceni spada kiedy właściciel musi bulić kasę za serwisowanie sprzętu aby tą gwarancje podtrzymać.
Ja nie twierdze że Hilti ma zły sprzet ( oparty jest np na elementach Kressa a to już jest oznaka trwałości) ale stosunek ceny do jakości jest przegięty na maxa !

G
JK 2009-05-12 00:00

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

Tylko mały problem Rufus, Robalowi chodzilo o młotek akumulatorowy(udar w J);) chyba;P

G
marcin79 2009-05-19 00:00

Re:bosch czy hiliti wiertarka AKU

powiem tak
z mojego doswiadczenia najlepsze młotowiertarki robi HILTI.
wkretarki bardzo dobre sa japońskie Makita Panasonic ale tylko do prac pod nieduzym obciążeniem, natomiast do prac pod duzym obciążeniem to HILTI Milwauke AEG De Wal.
Ostatnio jeśli chodzi o wkretarki to Protool i Festool te bezszczotkowe biją wszystkie inne marki o klasę nawet HILTI.
Najlepsze szlifierki kątowe robi metabo, natomiast ukośnice bardzo dobre robi De walt i tyle z moich doświadczeń

1