PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
metaloplastyk 2013-07-01 19:10

Re: PARKSIDE

Siema koledzy poczytałem chwilę wasze opinie i mam mieszane uczucia
Przerobiłem boscha (zielony niebieski) makite hitachi i parę innych markecianek i tak naprawdę jak ktoś używa codziennie sprzętu to może coś o tym powiedzieć.
Szczerze wątpię by najlepszy na świecie sprzęt wytrzymał więcej niż 3 lat w sumie by z tak starą obudowa chciał pracować jej właściciel
Dlatego biorąc pod uwagę cenę i jakość PARKSIDE myślę że dla kowalskiego nie znajdziemy nic lepszego bo on po 3 latach kupi sobie nową wiertarkę w przyzwoitej cenie w LIDLu i nie reklamuje tu firmy bo nie mam z nią nic wspólnego a serwis bosch mnie załamał odsyłając mi niesprawne urządzenie zaklejone ich nalepką pokontrolną niby naprawione a parkside będę miał 2 a może 3 nowe

G
wtajemniczony 2013-07-01 23:13

Re: PARKSIDE

Masz 100% racji, a 3 letnie gwarancje boscha, metabo i innych stosujących przedłużanie jej przez internet, to tylko chwyty marketingowe. ŻADEN producent nie weźmie na siebie kosztu naprawy usterki zgłoszonej w trzecim roku w ramach gwarancji. Nowością jest program "service all-inclusive" FESTOOLA i PROTOOLA, ale zbyt krótko działa, by móc cokolwiek o nim powiedzieć.

Rzeczywiście, PARKSIDE nie nadaje się na partnera w 8-godzinnym dniu pracy, ale nie nadaje się na niego również BOSCH ZIELONY, SKIL, GRAPHITE, EINHELL itp. Jako narzędzie będące "zanadrzem" majsterkowicza-amatora jak najbardziej, ale znowu porównując cenę, górę bierze PARKSIDE.

Wracając jeszcze do długości życia narzędzia - są użytkownicy, którzy są zadowoleni, jeśli dany sprzęt przepracuje bezawaryjnie choćby przez rok i mam tu na myśli marki profesjonalne, są także tacy, którzy wymagają bezawaryjności przez 3-5 lat i dla nich właśnie niektóre firmy stosują chwyty w postaci 3-letniej gwarancji, tylko potem jest rozczarowanie: "jak to, naturalne zużycie materiału?" lub "jaka własna ingerencja w narzędzie? Ja nic sam nie rozkręcałem!"

Kiedyś mercedesy miały przebiegi po 500000 km wzwyż bez awarii, 30-letnie lodówki MIŃSK działają do dziś, a w pralkach programator nie nawalał po 1000 cyklach prania. Podobnie jest z elektronarzędziami, dziś za cenę nie kupujemy jakości - kupujemy opakowanie, markę, reklamę, prestiż, lepsze parametry i należy się z tym niestety pogodzić.

G
Bel-ami 2013-07-02 03:17

Re: PARKSIDE

Panowie, wygłaszacie swoje teorie wydumane przed komputerem i jeden drugiemu przytakuje. Dla mnie wasze spojrzenie na temat jest co najmniej dziwne.
Od kiedy to amator kupuje sobie wiertarkę na trzy lata? Dobre narzędzie powinno posłużyć amatorowi 10 albo i 20lat. Nie piszę tu o narzędziach z najwyższej półki, a o średniej klasie i przedziale cenowym. Bo ile taki majsterkowicz wywierci dziurek w ciągu roku. 40? 10 fi6 pod kołek i 30 w miękkiej sośnie. Może czasem trochę zaprawy wybełta? I po takich trzech latach ten sprzęt ma być już niby tak zdezelowany i wyeksploatowany, że będzie trzeba znowu jechać do Lidla i wybulić 150zł czy ile tam ten złomek kosztuje? Czy po trzech latach nagle leżąc na półce sprzęt się rozleci w drobny mak?

Druga sprawa, którą poruszył kolega metaloplastyk a tycząca się obudowy. Nie wiem jak wygląda to w twoim warsztacie ale osobiście posiadam w pełni działającą i wciąż używaną szlifierkę stołową Black&Decker'a z lat 70tych. Na której bez problemu rozczytasz każdą literkę znajdującą się na tabliczce znamionowej. Kolejne narzędzie to wyrzynarka Metabo którą mój ojciec kupił w 92 czy 93 roku. Która działa do tej pory, pracował nią mój ojciec, jego pracownicy, sam również nią pracowałem. A obecnie pełni role zapasu i kilka razy w roku się przydaje. Przecięła materiału więcej niż pewnie zdoła to zrobić w ciągu całego swojego żywota i 50 wyrzynarek Parkside'a. A wygląda normalnie, nawet naklejki nie poschodziły a jedynie trochę wyblakły. Tymi narzędziami wciąż się świetnie pracuje i nic im nie dolega. I nie chodzi tu tylko o mechanikę, a o obudowy, kable, włączniki itd. Jak się samemu nie dba to rzeczywiście tylko Parkside albo inna chińszczyzna bo i tak jak się nie zepsuje to użytkownik sam sobie zniszczy.

Zgodzę się natomiast z przedmówcą co do jednego. Większość firm od producentów sprzętu AGD, poprzez motoryzacyjne aż po elektronarzędzia dbają coraz bardziej o to żeby sprzęt za długo nie posłużył nam bezawaryjnie. Ale nie jest tak, że dzień po upłynięciu terminu gwarancji wiertarka nam wybuchnie. Faktem jednak jest, że nie produkują już takiej jakości towarów jak opisał wtajemniczony, czy jakich sam przytoczyłem przykłady.

G
wtajemniczony 2013-07-02 23:23

Re: PARKSIDE

Moje spojrzenie na temat nie jest pieśnią chwalebną dla obecnego stanu rzeczy, a jedynie obserwacją/komentarzem pogłębszającego się procederu postarzania towarów.
Bądźmy tego świadomi i nie wierzmy pr'owi i sloganom reklamowym, dokonujmy rozsądnych wyborów na zakupach i patrzmy krytycznie na wszystko, co chcą nam wcisnąć. Tyle tytułem zakończenia.
Pozdrawiam.

G
Johnych 2013-07-07 15:56

Re: PARKSIDE

Człowieku, co Ty chcesz serwisować? sprzęt za 150-250 zł? Przecież serwisant za godzinę swojej pracy tyle bierze. Wyrzucasz sprzęt do kosza i kupujesz następny. Ot cała filozofia.

G
johnych 2013-07-07 16:09

Re: PARKSIDE

Jasne, że tak. Trzy lata gwarancji (uwaga na paragon). Kupuję do domu różne śmieszne rzeczy typu szlifirka oscylacyjnąa za 60 pln, czy wiertarko wkrętarka za 110-130 pln i na razie się jakoś nie zawiodłem a w razie czego-kosz i po problemie. Na lidlowych narzędziach póki co się nie przewiozłem.

G
Johnych 2013-07-07 16:16

Re: PARKSIDE

Jeżeli nic innego nie robisz tylko wiercisz lub kujesz to nie jedno narzędzie Ci jest potrzebne ale co najmniej dwa. Nie ma takiej siły aby nawet najlepsze narzędzie czasem się nie popsuło-cudów nie ma, to tylko maszyny. I co wtedy robisz? jedziesz do serwisu czy biegusiem do marketu i kupujesz coś na "cito"?

G
Narzędziowyblogg 2013-07-22 18:14

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Sintesi 2013-08-11 15:22

Re: PARKSIDE

Parkside to sprzęt amatorski, ale dość dobrej jakości i tyle. Niektóre ich narzędzia to jednak te same chińczyki występujące pod innymi markami. Coś jak Gude/PerformancePower, Flora, Kraftwerk itd.

Oczywiście można go używać zawodowo jeśli nie jest to ciągła praca. Jeśli wkrętarki ktoś używa raz dziennie lub raz na tydzień i do przewiercenia jakiś elementów plastikowych lub drewnianych to po co ma kupować 4x droższy sprzęt?

Wiele ekip z którymi pracowałem działała właśnie na słabych narzędziach bo:
- kradzieże - plaga budów
- "wypadki wysokościowe" - po upadku z kilku-kilkunastu metrów to nie ważne czy to był chińczyk czy japończyk
- durna oszczędność właścicieli firm

Sprzęt musi być bezpieczny dla użytkownika i taka szlifierka kątowa tandetnej firmy z założoną chińską tarczą to proszenie się o wypadek.
Podobnie z piłami spalinowymi i innymi wysokoobrotowymi i niebezpiecznymi narzędziami.
Wszystko z głową...

G
bunclik 2013-08-20 11:49

Re: PARKSIDE

witam
jestem wykonawca usług budowlano remontowych ,pracuje na narzędziach sprawnych rożnych firm ,makita wkrętarki ,wiertarka ,szlifierka kątowa duża ,metabo wkrętarka ,pila ,bosch kątówka z regulacją obrotów oraz poziomica laserowa i wiele innych .Jakis czas temu okradziono mnie z narzędzi i bylem zmuszony na szybko kupić parę klamotów .
Akurat bylem w Lidlu po wodę do picia i zobaczyłem wiertareczki takie male po 30 euro sztuka no to kupiłem jedna zawiozłem na budowę a ze robiliśmy adaptacje dachu na mieszkanie to wiadomo przyda się ,dałem chłopakom i heja do roboty na drugi dzień stwierdzili ze jest ok no to dokupiłem druga,pracują intensywnie już z 4 miesiące i około 8 tysięcy wkrętów wkręciły i nic stwierdzam ze jestem zadowolony bardzo te małe do płyt g-k perfekt i moc i waga .Tak ze praktycznie co tydzień idę sobie do Lidla sprawdzić co maja ciekawego i ewentualnie sobie kupuje ostatnio kupiłem wkrętarkę akumulatorowa za 80 euro z udarem fakt udar katastrofa tylko 1J ale za to moc ma bardzo dużą i po próbach lepiej wypadła niż Metabo którą używam do ciężkiego wkręcania .
Mogę wiec śmiało powiedzieć ze będę kupował narzędzia w Lidlu .
A z innej beczki powiem tak, te narzędzia już się zwróciły i zarabiają na mnie a jeśli padną to tak jak inni tu pisali po prostu z utylizuje je i kupie następne .
Następna sprawa nie narzędzia mówią o fachowości tylko wykonana robota .Dobre zaplecze narzędziowe tylko przyspiesza wykonanie danej pracy .

G
Wienek 2013-08-28 17:43

Re: PARKSIDE

Bylem ostatnio w lidlu w monachium i okazalo sie ze tam oprocz roznorakiego sprzetu parkside sprzedaja np. metabo, dewalt, ryiobi, bosch niebieski, Black Decker itd
Kupilem w promocji Metabo KHE2443 za 99€, w zwiazku z tym chce was zapytac czy ktos wie czy w bliskiej perspektywie taka oferta bedzie rowniez w polskiej sieci?

G
Mike 2013-08-28 20:24

Re: PARKSIDE

NIE MA SZANS !!! Rynek Polski jest jakby to powiedzieć WRAŻLIWY NA CENĘ. Nikt nie kupi takich drogich narzędzi w Lidlu. Zawodowcy tylko sklepy specjalistyczne przez allegro. A amatorzy na sam widok ceny dostaną ataku wścieklizny i zaczną wyzywać całą sieć Lidla.

G
jan44 2013-09-23 21:05

Re: PARKSIDE

firmy które mają parkside bu ha ha - na początku to jakoś wierci a pózniej tragedia mowa o wiertarkach wiekie mi firmy budowlane tylko kroją klientów ludzie po ochp

G
aj 2013-09-29 12:00

Re: Re: PARKSIDE

firmy które mają parkside bu ha ha - na początku to jakoś wierci a pózniej tragedia mowa o wiertarkach wiekie mi firmy budowlane tylko kroją klientów ludzie po ochp


tak świadczy sprzęt o firmie jak ortografia o inteligencji i wykształceniu człowieka ;) "ochp"???? buhaha...:)))

G
wykształcony nie kupuje takiego szmelcu 2013-09-29 12:58

Re: PARKSIDE

jak einchel,parkside.sparky,topex ,graphite i inne badziewia

1 ... 44 45 46 ... 62