Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

G
seb 2013-05-05 23:14

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

mam taką kosiarke ale z rozrusznikime 3 lata. i mam jak na razie do niej 2 zarzuty !paski na kołach radze zdjąc od razu i nie bedzie problemu bo to rzczywiscie badziew. i najpoważniejszy mankament że sie zapycha(podobno wymiana noża na taki co wyrzuca a nie mulczuje załatwia sprawe ale tego jeszcze nie próbowałem) reszta jak do tej pory bez zarzutu

G
karliczek 2013-05-14 21:19

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Kosiarkę LC 48 V kupiłem wczoraj - po pierwszym koszeniu pokaźnej i soczystej trawy od razu się zapchała. Dziś już w pięknym słońcu niestety to samo, nawet przy drugim koszeniu poprawiającym. Trawnik kosiłem na dwa razy. Po prostu kanał jest źle wyprofilowany i nawet drobna trawa po kilku minutach od razu go zapcha. Jestem wyjątkowo zdegustowany. Starą kosiarką można było kosić nawet po deszczu, a nową LC 48V będę musiał czekać na suszę. Totalnie wysuszona trawa może nie zapcha wąskiego gardła. Zobaczymy jak będzie dalej, ale kto chce kosić większą trawę i z reguły jest ona dobrze nawożona i soczysta, ten nie będzie miał z tej kosiarki pociechy.

G
jarek 2013-05-15 21:41

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

To po co karliczek kupowałeś??,widzisz że te kosiarki się nie sprawdzają,chciałeś przyszpanować napisem to teraz pluj sobie w brodę że szajs kupiłeś

G
maciek 2013-06-16 07:05

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Mam te kosiarkę trzeci sezon i ogólnie jestem z niej zadowolony. Prawdą jest że kosiarka się zapycha ale w moim przypadku występuje to tylko wtedy gdy trawa jest długa i mokra. Kiedy przez długi czas nie ma pogody i leje mam na to taki sposób. Najpierw koszę te wysoką trawę przez mulczowanie, a dopiero potem zakładam kosz i koszę jeszcze raz i zbieram trawę do kosza. Najlepiej jednak poczekać aż trawa wyschnie i skosić ją normalnie . Jeżeli trawa koszona jest regularnie to nie ma żadnych problemów z zapychaniem kanału. Mycie wężem ogrodowym nie sprawdza się, najlepiej umyć myjką. Mam jeden problem z wkładką do mulczowania, otóż zostaje ona wypychana z kanału o jakieś 2-3cm, co powoduje że trawa przy mulczowaniu wchodzi do kanału i tworzy taką bułę . Kosiarka jak narazie jest bezawaryjna i po jakości wykonania od razu widać że różni się ona od kosiarek z hipermarketu które też nie są tanie (mam na myśli kosiarki z napędem).

G
luiza 2013-06-16 20:13

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Miałam takowy sprzęt ale szybko się tego czegoś pozbyłam,nigdy więcej takich wynalazków

G
czarny81 2014-04-14 18:21

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Niestety, potwierdzam złe opinie odnośnie LC 48 V. Sprzęt nie adekwatny do ceny. Jak Wam napęd w kosiarce zacznie słabiej działać, to nie biegnijcie do serwisu i wymieniajcie od razu paska od napędu. Z paskiem jest wszystko OK. Należy tylko dostać się do koła napędzanego ( pod obudową tylnej osi), które jest zbudowane z dwu stalowych spodków połączonymi dnami przez śrubę mocującą (niesamowita fuszerka, koło nawet nie jest JEDNOLITE!) i po prostu sklepać je na grubość paska klinowego :). u mnie zamiast 8 mm (grubość paska) zrobiło się 13 mm. Od siebie dodam jeszcze, że po 2 sezonie nóż praktycznie znikł (starł się) trzeba kupić nowy, gdzie w mojej starej 20 letniej Husqwarnie Husky nóż kosił tą samą trawę i nic mu nie jest (tylko się go ostrzy). Dalej, po roku padło łożysko w kole - wymiana na gwarancji. teraz padło kolejne tylko już nie w kole a bezpośrednio na prawej osi. Kosiarka jedzie znowu do serwisu. Ehhh.....szkoda gadać.

G
jurek 2014-04-19 14:29

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

W LC 48V często zapychający się kosz,strasznie jest nieporęczna,ja na szczęści znalazłem jelenia i sprzedałem ją szybko,od roku mam AL-ko a to jest o wiele lepszej jakości sprzęt

G
CHRIS 2019-09-23 21:08

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Właśnie skończyłem "naprawę" napędu w LC48V. Używam cudzysłowu ponieważ tak naprawdę była to wymiana paska napędowego, zużytego w wyniku eksploatacji. Niestety "czarny81" nie ma racji. Jeżeli jego pasek klinowy miał 8mm szerokości, napęd nie miał prawa działać i nie jest to wina zdeformowanego kółka napędowego, które faktycznie składa się z 2 talerzyków skręconych śrubą mocującą, a zużytego paska klinowego. Mój miał ok. 9mm szerokości i napęd nie działał. Oczywiście jego długość - 750mm nie zmieniła się, natomiast szerokość tak, co wynika ze sposobu przeniesienia napędu. Ciągłe narażenie na tarcie powoduje zmniejszenie jego profilu. Ot i cała tajemnica. Po wymianie paska napęd śmiga aż miło. Oczywiście mogą być inne przyczyny braku napędu, jednak rozklepywanie talerzyków kółka napędowego, które doradza "czarny81" jest ich niepotrzebnym niszczeniem. U mnie po złożeniu talerzyków kółko napędowe też ma ok. 13mm prześwitu w najszerszym miejscu, ale widocznie tak zostało zaprojektowane. Panie "czarny81" nowy pasek napędowy ma 10mm szerokości i jak widać zmniejszenie szerokości już o ok. 1 mm robi różnicę, a co dopiero o 2mm jak u Pana. Jeżeli komuś szkoda 55-60zł na oryginalny pasek lub ok. 25zł za zamiennik może bawić się w rozklepywanie talerzyków, tylko na jak długo to wystarczy i co będzie w przypadku zbyt mocnego rozklepania lub gdy pasek całkiem się zużyje? Wymiana paska oraz kółka napędowego, ponieważ nowy na pewno nie będzie pasował do rozklepanego kółka. Powierzchnie robocze kółka napędowego i tzw. adaptera również trochę się zużywają w wyniku tarcia i w pewnym momencie może być konieczna ich wymiana, jednak zużywają się niewspółmiernie wolniej niż pasek napędowy. Talerzyki kółka napędowego nie deformują się, mogą się jedynie trochę wytrzeć. Nie wiem z jaką siłą trzeba by na nie oddziaływać żeby się odkształciły. Rzeczywiście są z blachy ale wydaje się, że na tyle grubej, że w normalnej eksploatacji nie powinny się odkształcić. Używam LC48V chyba już od koło 10 lat, nie pamiętam dokładnie, kosząc kilka-kilkanaście razy w sezonie trawnik ok. 800m2 i jest to pierwsza wymiana paska. Niestety potwierdzam opinie, że kosiarka nie sprawdza się w przypadku mokrej trawy, a i zasobnik na skoszoną trawę nie do końca jest dopracowany.

1 ... 2 3