Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Do ostatniej strony »
G
Tim 2011-05-05 18:18

Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Stoję prze wyborem kupna kosiarki spalinowej z napędem .. Mój wybór padł na Husqvarna LC 48V.Mieliście już nią do czynienia? jakie są wasze wrażenia i co najważniejsze... czy to dobry zakup?? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

P.S. Podobno ten model ma taki system a'la elektryczny zapłon ...choć nie jestem pewien. :)

G
Przemo 2011-05-08 22:01

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Ja mam 1 rok i jestem zadowolony. Praca z nią to prawdziwa przyjemność. Przy napędzie 5 km/h aż trudno za nią nadążyć. Choć była już na naprawie gwarancyjnej ze względu wyciek przy wlewie oleju poszła uszczelka.... Ale mam nadzieje że to przypadek. LC 48V nie ma elektronicznego rozrusznika. Ten z e.r. to model LC 48VE. Ja też się zastanawiałem nad LC 48VE ale de facto kupiłem LC 48V i nie żałuję bo odpala się bez najmniejszego problemu. E.r. to uważam zbędny i kosztowny bajer w tym przypadku. Pozdrawiam

G
Tim 2011-05-09 19:06

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Właśnie jestem po pierwszym "koszeniu". Kupiłem wersję z rozrusznikiem i przyznam szczerze,że fajny bajer i wygodny w użyciu.Co do prędkości to rzeczywiście czasem ciężko nadrobić. Jedyny minus jaki zauważyłem to taki,że kosiarka może mieć czasem problem z większą i zarazem gęstszą trawą. Oczywiście pewien będę dopiero za jakiś czas kiedy susza minie i trawa będzie porządnie się rozrośnie. Fajny też jest sposób mycia "podwozia" podłączamy zwykły wąż z przyłączką i odpalamy kosiarkę :). Nie jest to co prawda aż tak dokładne, ale JEST :) Pozdrawiam

G
Przemo 2011-05-12 21:38

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Hej. Co do koszenia gęstej i większej trawy to rzeczywiście trochę zwalnia. Ale musi to być trawa dopiero pow 10-13 cm. A to raczej rzadko się zdarza szczególnie na początku będziesz pewnie kosił częściej żeby pobawić się nowym sprzętem :-). Trzeba kosić na mniejszej prędkości i daje radę. Wypróbuj funkcję mulczowania super rozdrabnia. Dobrze zastosować na początku sezonu (ja stosuję 1-2 w sezonie jako naturalny nawóz) i kiedy trawa ma niewielkie odrosty. Co do funkcji "mycia z węża" jest super dokładne ale jak masz Karchera to od czasu do czasu możesz nim umyć. Nie wiem czy sprzedawca mówił Ci przy sprzedaży że na kosiarkę masz 2 lata gwarancji ale tylko pod warunkiem dokonania OBOWIĄZKOWEGO płatnego przeglądu. Normalnie jest 12mc a po tym przeglądzie przedłużają na następne 12. Warto o tym pamiętać i pilnować terminów. Pozdrawiam. Jakby co to pytaj.

G
Przemo 2011-05-12 21:43

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Hej. Co do koszenia gęstej i większej trawy to rzeczywiście trochę zwalnia. Ale musi to być trawa dopiero pow 10-13 cm. A to raczej rzadko się zdarza szczególnie na początku będziesz pewnie kosił częściej żeby pobawić się nowym sprzętem :-). Trzeba kosić na mniejszej prędkości i daje radę. Wypróbuj funkcję mulczowania super rozdrabnia. Dobrze zastosować na początku sezonu (ja stosuję 1-2 w sezonie jako naturalny nawóz) i kiedy trawa ma niewielkie odrosty. Co do funkcji "mycia z węża" jest super dokładne ale jak masz Karchera to od czasu do czasu możesz nim umyć. Nie wiem czy sprzedawca mówił Ci przy sprzedaży że na kosiarkę masz 2 lata gwarancji ale tylko pod warunkiem dokonania OBOWIĄZKOWEGO płatnego przeglądu. Normalnie jest 12mc a po tym przeglądzie przedłużają na następne 12. Warto o tym pamiętać i pilnować terminów. Pozdrawiam. Jakby co to pytaj.

G
w dom 2011-05-14 19:25

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

tu poczytać opinie użytkowników tego sprzętu

G
w dom 2011-05-14 19:33

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

ps. po tym co tam przeczytałem postanowiłem kosić nadal moją 16 letnia kosiarką z bocznym wyrzutem trawy firmy MTD 3,5 km z silnikiem Brigss'a oczywiście. Po tylu latach mogę ją polecić bo jest bez awaryjna. Tylko obudowa już trochę odczuła znak czasu i troszkę oleju zaczęła brać ale nadal pali po całej zimie za 1 machnięciem (oczywiście trzeba pamiętać o sprawdzeniu stanu świecy i filtra)
Pozdrawiam serwisantów husqvarny:)

G
w dom 2011-05-14 19:39

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

aha dodam ze ze 4 lata temu skrzywiłem wał (na którym osadzony jest nóż) bo zahaczyłem na pełnym gazie o konar po czym bardzo szarpała. Ale na pewno w to nie uwierzycie ale sąsiad mi go wyprostował; wyklepał chyba bez rozbierania silnika. I nadal chodzi. Odpukać... I można zrobić niezawodny sprzęt? można tylko po co jak serwis musi zarabiać.

G
Tim 2011-05-16 08:01

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

...to ważna wiadomość.Dziękuję

G
Tim 2011-05-16 08:11

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

ps. po tym co tam przeczytałem postanowiłem kosić nadal moją 16 letnia kosiarką z bocznym wyrzutem trawy firmy MTD 3,5 km z silnikiem Brigss'a oczywiście. Po tylu latach mogę ją polecić bo jest bez awaryjna. Tylko obudowa już trochę odczuła znak czasu i troszkę oleju zaczęła brać ale nadal pali po całej zimie za 1 machnięciem (oczywiście trzeba pamiętać o sprawdzeniu stanu świecy i filtra)
Pozdrawiam serwisantów husqvarny:)


Trochę przeraziły mnie te opinie ...no cóż juz po ptokach bo kosiarkę kupilem.

G
w dom 2011-05-17 00:23

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Mnie też przyznam szczerze. Sprzęty Husqvarny nie są chyba już tak niezawodne jak dawniej niestety choć nadal ich cena jest wysoka.

G
marcin Janota 2011-09-17 22:22

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Badziew!!!!

G
don mateo 2012-03-29 15:53

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

no coś w tym jest, że wiele firm spada na jakości, ale powiedzcie mi tak przy okazji, czy wiecie coś na temat sprzętu al-ko. Myślę o tym, żeby kupić kosiarkę spalinową, wyglądają na mocne i solidne, trzy lata gwarancji do tego więc może warto kupić? co myślicie?

G
Przemo 2012-06-03 11:11

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

No moja niespełna 2 letnia kosiarka LC48V znów wylądowała w serwisie. Drugi raz to samo czyli wyciek oleju przy bagnecie. Tym razem całą kosiarkę wysłali do Briggsa. Mam chyba pecha. Z tego co widziałem to po naprawie jest zrobione porządnie więc może już nie będę miał problemów... Ogólnie z kosiarki jestem zadowolony biorąc pod uwagę jej pracę: koszenie, napęd, odpalanie, płynność tylko z tym wyciekiem.......Sezon się dopiero zaczął więc będę ją bacznie obserwował. Jak będzie się coś działo to dam znać. Pozdro

G
zbyszko 2012-06-05 16:44

Re: Kosiarka Spalinowa Huqvarna LC 48V

Jak bym miał wybierać między husqvarną a ak-ko to jednak Al-ko,kosiarki są o wiele lepiej wykonane jakościowo

1 2 ... 3