Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Do ostatniej strony »
G
Tomek 2007-12-12 00:00

Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Witam
Może nie do końca własciwy kącik wybrałem, ale z pewnością macie jakies doświadczenia i w tym temacie.
Chciałem sobie sprawić komplet kluczy nasadowych - takich w miarę juz porządnych do 3 stówek. Najbardzije zalezy mi na dwóch grzechotkach 1/2 i 1/4 cala, przedłuzkach i nasadkach od 6 do powiedzmy 23.
Co tu wybrać ?? bo jest sporo firm które oferują podobne komplety jak np. NEO, LOPDEN LINE, YATO i wiele innych dziwnych podróbek. Najbardziej skłaniam się ku Yato, ale czy słusznie ??
Napiszcie co sprawdziło się u was, co możecie polecić a co omijać żeby nie wtopić.
Pzdr

G
Franc 2007-12-13 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Tez mam ten problem, jestem na etapie wyboru firmy inetresuje mnie dokladnie zestaw 94cz
Lopden line Black zwykle - 250zl tylko jaka jakosc ?
Lopden line Blue line profesjonalne - 520zl - pewnie lepsza jakosc ale czy nie wystarczy mi jakosc tych za 250 zł... ?(uzywane beda w celach garazowo domowych)
Jonnesway - cena jak lepsze Lopdeny czyli 520zł
no i jeszcze Bahco ale te sa drogie :( i nie wiem jak sie roznia klasowo od Lopdenow czy Jonnesway
narazie to mysle o tych lepszych Lopdenach bo ta firma ma nasadki ktore odkrecaja nawet "zjechane" sruby czy nakretki ale moze ktos znawca sie wypowie ! Ps. chce kupic klucze na cale zycie ;)

G
Paweł 2007-12-13 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Popatrzcie na narzędzia Proxxon. Na A... są ciekawe zestawy.

G
cinek 2007-12-14 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

WITAM.
RóWNIEż POSZUKUJę ZESTAWU KLUCZY.PODGLADALEM NA ALL...RO,KTO CO KUPIL I MEILOWALEM DO LUDZI.TRAFILEM KILKA OSóB,KTóRE MAJą RóżNE Z TAńSZYCH ZESTAWóW I UżYWAJA ICH PROFESJONALNIE W WARSZTATACH-NAJBARDZIEJ POLECAJA YATO I HONITON.PISALI MI O TYM żE MAJą NAJLEPIEJ ZWYMIAROWANE KLUCZE (NASADKI)I NIE MA PROBLEMU Z BLOKOWANIEM SIę W NICH NAKRęTEK CO PODOBNO MA MIEJSCE W LOPDENACH I JEST WKURZAJąCE.JEżELI CHODZI O GRZECHOTKI TO YATO MA 72 żęBY,A KONKURENCJA MNIEJ W ZWIąZKU Z TYM HONITON I LOPDEN MOGą BYć BARDZIEJ WYTRZYMALE,CHOCIAż NA YATO NIKT SIę NIE SKARżYL-PRZY MNIEJSZYCH OBCIążENIACH PRACUJE SIę NIMI PODOBNO REWELACYJNIE.
W YATO CHWALILI JESZCZE WALIZKE I ZAPIECIA BO Są METALOWE I SIE NIE WYRABIAJA JAK PLASTIKI.
CO DO PLASKICH W NISKIEJ CENIE TO CHWALILI LOPDENA PROFI,PODOBNO WYTRZYMUJą RURKę.

G
Franc 2007-12-15 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Co do lopdenów to na aleg... sa tylko w wersji zwyklej nie wiem czego sa warte bo cena za 25 szt. kluczy plasko-oczkowych 150 zł to troszke malo moim zdaniem ale moge sie mylic co do nasadek identycznie byla aukcja z profi(blue line) ale juz sie zakonczyla pisalem do goscia bo cena za 94szt. tych kluczy to 520zł czyli identyczna jak zestaw Jonnesway(podobno bardzo dobre) Napisal mi ze te Jonnesa sa lepsze od lopdenow wersji blue line. Teraz jeszcze widze ze w Lopdenach sie blokuja czesci w nasadkach a to moze byc denerwujace! juz nie wiem czy zaplacic za np. Honiton 230zł i bede zadowolony czy wsadzic 2 razy tyle w Jonnesway lub jeszcze 100zł i kupic sobie Bahco ktore sa mysle bardzo dobre ale czy to juz nie bedzie przesada...

G
Franc 2007-12-15 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Znacie moze jakies forum co sie ktos udziela w odpowiedziach ??

G
Tomek 2007-12-15 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Zgadza się, jakoś nie ma forum, na którym można by się dowiedziec czegoś więcej o narzędziach, poczytać opinii, porównać. Ja szukam kompletu do 250-280 zł i to jest mój max, co w sumie do moich amatorsko-hobbystycznych prac domowych i warsztatowych wystarczy.
Pojawiają się komentarze odnosnie kompletów Lopdena i yato, a nie widziałem nic o Neo - aż tak źle wypadają na tle konkurencji ?? Ja na żywo bawiłem się kompletem Yato w markecie i bardzo mi się spodobał, Dobra jakośc wykonania, pasujące wszystkie elementy bez użycia siły sie łączą i nawet sama głupia skrzynka jest dobrze wykonana i nie rzuca sie w oczy tandetny plastik, co przeciez też jest ważne, bo gdzie trzymać skompletowane narzędzia jak skrzynka się rozleci ?? Na drugim miejscu narzędzia spełniające te same kryteria to NEO a później dopiero Lopden, ale te zestawy tylko widziałem, nie bawiłem sie nimi i nie pracowałem "pod obciążeniem".
Wypowiedzcie się jakie są wasze relacje i odczucia do narzędzi, którymi mieliście okazje pracować

G
cinek 2007-12-17 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

WITAM.
CO DO"NEO" TO CZYTALEM KIEDYś TESTY PRZEPROWADZONE PRZEZ JAKąś MOTORYZACYJNą GAZETę I WYPADLY BARDZO DOBRZE-TYLKO żE CENA JEST ZABóJCZA.NIE MAJą W SWOJEJ OFERCIE DUżYCH ZESTAWóW PO 94 CZ.,TYLKO DO TRZYDZIESTU PARU I KOSZTUJA OK 240-260 ZL.TO ZA Tą KASKę (ALBO NIEWIELE WYZSZą) MOZNA KUPIć PROXXONA PONAD 50 CZ.
KUPILEM OSTATNIO NA ALL...RO ,SZCZYPCE MORSEA 125 MM Z NEO I GRZECHOTKI 1/4 Z HONITONA JAK MI PRZYJDą TO OD RAZY JE"ćWICZę" I COś NASKROBIę NA FORUM JAK SIE ZACHOWUJą.
SZCZYPCE PODOBNO MAJą 4 GWIAZDKI TAK JAK JONNESWAY,A CZY RZECZYWIśCIE TO SIę OKAżE.
.....A MOZE POPRZEGLąDAJMY AUKCJE I ZRóBMY WSPóLNIE AKCJę PISANIA MAILI DO LUDZISKóW KTóRZY KUPILI TAńSZE ZESTAWY NIECH SIA PODEPNą POD FORUM I MOżE COś SIę Z TEGO URODZI,BO WIDZę żE WSZYSCY CIERPIMY NA TO SAMO-BRAK JAKIEJKOLWIEK KONKRETNEJ INFORMAJCI.
POZDRAWIAM

G
Hoobik 2008-01-09 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Jestem użytkownikiem kluczy Stanleya kupionych 4-5 lat temu w Castoramie za ok. 500 zl.
Nie miałem pojęcia o żadnych obecnie dostępnych markach a wtedy był wybór pomiędzy jakąś chińszczyzną, Topexem, Kuźnią a właśnie Stanleyem. Zestaw ten najwięszy czyli bodajże 54 elementy.
Po tym czasie mogę stwierdzić:
- tandetna skrzynka, zapięcia plastikowe rozpadły się po roku,
- złamana mała przelotka z nasadki na rurkę, przy odkręcaniu zacisku hamulcowego w aucie,
- bity łamią się przy odkręcaniu niezapieczonej śruby,
Oprócz brak zapięć w skrzynce spowodował że kilka razy szukałem kluczy po garażu.
Na razie grzechotki i pozostałe nasadki sprawują się dobrze czyli są całe. Przyznać należy że wyglądają fajnie. Tylko komu potrzebne ładne klucze???
Kluczy używam zupełnie amatorsko i obecnie nie kupił bym tak drogiego zestawu. Tańsze z tego co zauważyłem u zaprzyjaźnionego mechanika nie sprawują się dużo gorzej.
Kupując ten zestaw chcialem dokonać zakupu raz na zawsze niestety chyba jednak marka Stanley do takich nie należy.
pozdrawiam

G
cinek 2008-01-11 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

WITAM PO CHWILOWEJ PRZERWIE.
DOKONAKEM WYBORU,KUPILEM NA ALLEGRO ZESTAW KLUCZY "LUX TOOLS" PROFI **** 89 CZ. ZA ZUPELNIE PRZYZWOITą KASKę BO Z PRZESYLKA ZA POBRANIEM ZALPACILEM 377,00 W OBI TAKI ZESTAWIK KOSZTUJE 549,00 I MAM Z GLOWY.
TROSZECZKę NIMI POPRACUJę I NASKROBIE CIOś KONSTRUKTYWNEGO.

G
Marcin 2008-03-25 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

YATO - seria profi firmy TOYA :)
NEO - seria profi TOPEX-a :)
Podobno nie są złe ale firmy źle mi się kojarzą, NEO czasami przegina z cenami.
Wielu ludzi poleca zestawy HONITON dla amatorów, mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Osobiście posiadam i polecam Jonnesway , Proxxon.
Warto się zainteresować King Tony , BETA - ale oni też niektóre ceny mają z kosmosu :)
Jakiś czas temu sam stałem przed podobnym wyborem,
padło na firmy powyżej.
Po kliku mailach do użytkowników A... dostałem takie rabaty,
że kupiłem narzędzia Jonnesway-a w cenach YATO :D
Pozdrawiam

G
bolo 2008-04-27 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

na allegro kupi się najtaniej proxxona

G
nopro 2008-05-14 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Jestem użytkownikiem kluczy Stanleya kupionych 4-5 lat temu w Castoramie za ok. 500 zl.
Nie miałem pojęcia o żadnych obecnie dostępnych markach a wtedy był wybór pomiędzy jakąś chińszczyzną, Topexem, Kuźnią a właśnie Stanleyem. Zestaw ten najwięszy czyli bodajże 54 elementy.
Po tym czasie mogę stwierdzić:
- tandetna skrzynka, zapięcia plastikowe rozpadły się po roku,
- złamana mała przelotka z nasadki na rurkę, przy odkręcaniu zacisku hamulcowego w aucie,
- bity łamią się przy odkręcaniu niezapieczonej śruby,
Oprócz brak zapięć w skrzynce spowodował że kilka razy szukałem kluczy po garażu.
Na razie grzechotki i pozostałe nasadki sprawują się dobrze czyli są całe. Przyznać należy że wyglądają fajnie. Tylko komu potrzebne ładne klucze???
Kluczy używam zupełnie amatorsko i obecnie nie kupił bym tak drogiego zestawu. Tańsze z tego co zauważyłem u zaprzyjaźnionego mechanika nie sprawują się dużo gorzej.
Kupując ten zestaw chcialem dokonać zakupu raz na zawsze niestety chyba jednak marka Stanley do takich nie należy.
pozdrawiam
\taka to juz jakosc narzedzi z CHIN albo z Tajwanu. Teraz juz wszyscy tam produkuja Stnaley a wiec i Facom, czesciowo nawet SnapOn, Bahco - Taiwan (teraz juz tylko czesciowo Sweden). Chyba jeszcze tylko Niemcy robia u siebie (Heyco, Gedore, Stahlwille, Hazet) zreszta i tak kprawie kazda z tych fima ma tanszy odpowiednnik produkowany poza granicami Niemiec. Stanley produkuje tez czescowo w Czechach w fabrykach firmy TONA (ktora tez ma swoje produkty) warto poszukac sklepow za poludniowa granica jezeli macie blisko (np.Ostrawa).

G
Hoobik 2008-07-09 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Czy na tym forum nikt nie używa narzędzi skoro brak jakiś innych zdań?????

G
bum 2008-07-12 00:00

Re:Zestaw narzędzi - klucze nasadowe - co polecacie ??

Czy na tym forum nikt nie używa narzędzi skoro brak jakiś innych zdań?????
raczej dziwna uwaga jak na kogoś kto sam ma niewiele do powiedzenia

1 2 ... 7