Wybór wiertarki - około 150 PLN

Do ostatniej strony »
G
elthomass 2007-10-04 00:00

Wybór wiertarki - około 150 PLN

Noszę się z zamiarem zakupu wiertarki takiej która nie spali sie przy 4 otworze Smile
Zastosowanie domowe: drobny remont lokalu później sporadycznie
W kręgu rozważań:
Bosch PSB 500RE POWERLIGHT
Black&Decker KR50RE
SKIL 6383AA
Pewnei troszke śmieszne bedzie to co napisze ale jeżeli chodzi o wrazenie to ze wzgledu na solidnosc wydaje mi sie ze Bosch (swoje robi moze i swiadomosc marki) poznije Skil a na koncu B&D.
Jeśli macie jakieś doświadczenia z tymi sprzetami to bede wdzieczny.
Moze jakies inne propozycje???

G
zenek 2007-10-04 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

wszystkie te trzy firmy w takim zakresie cenowym i tak najpewniej zaoferują produkt wytworzony w PRC; a może - o zgrozo- w nawet w jakimś tamtejszym gułagu;
sugerowałbym jednak coś ze Starego Kontynentu; niewiele będzie droższe, ale za to jak kupujący się moralnie na duchu podniesie;)
przykładowo, ja ostatnio w podobnej sytuacji zakupiłem markę z RFN wytwarzaną w Bułgarii; pewnie jest wiele innych możliwości:)
co do Boscha, to... nie słyszałem od dawna innej opinii, że jest za drogi w stosunku do jakości.

G
Marcin 2007-10-04 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

ja to samo słyszałem o sparky i wszystkich innych narzędziach na rynku... ;P

G
Marcin 2007-10-04 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

p.s.
elthomasie - rozważylbym zakup czegoś jednak mocniejszego niż 500 watowy amatorski bosch. proponowałbym coś w stylu psb 650 re też boscha. nie ma co prawda bajeranckiej latarki w uchwycie z przodu ale jest mocniejsza i zapewniam Cię że znacznie żywotniejsza
co do skila to również bosch ale sprzedawany pod inną marką ;)
i zarówno bosch jak i skil (obecnie) to koncerny ze starego kontynentu więc mile połechtasz swoje morale ;D
B&D to zaś produkt amerykański i w Polsce praktycznie po gwarancji nienaprawialny. mi osobiście źle się kojarzy ta marka a o powodach pisałem kiedyś w jakimś wątku.
pozdro

G
zenek 2007-10-04 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

>i zarówno bosch jak i skil (obecnie) to koncerny ze >starego kontynentu więc mile połechtasz swoje morale
Skill dawniej (na Europę) wytwarzany był w Holandii;
teraz wszystko chyba z Chin Ludowych; a marka pochodzi z USA, ale z Boschem dość dawno się kapitałowo połączyli;
>B&D to zaś produkt amerykański
żarty jakieś? Marka powstała w USA, ale na Europę wytwarzali w GB, a od paru lat widuję tylko "made in PRC";
>ja to samo słyszałem o sparky i wszystkich innych narzędziach na rynku;
o Sparky??? zarty, to dawny Bułgarski Eltos, żadna prestiżowa marka:)
to chyba sprzedawca po godzinnym przeszkoleniu tak mógł mówić;)
a poważnie, to jest marketingowy bełkot i ... rzeczywistość:)
o to drugie nie należy pytać sprzedawców:)

G
bebe 2007-10-04 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

Nic dziwnego że produkcja jest PRC skoro METABO marka dla profesjonalistów też tam produkuje a w reklamie mówią że ich produkty są made in Germany! Wszyscy kłamią! A co do modelu to jest to szlifierka FMS 200 Intec!!!!!!!

G
robert 2007-10-06 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

wiertarka za 150 pln nie wywierci żadnego otworu w betonie, może wywiercić w drewnie ,stali i w murze (cegla,pustak itd.) i to też max 10mm .wiertarka jakiej szukasz do zadań opisanych powyżej to min. 500-600 W , dwa biegi mechaniczne, głowica czyli to gdzie jest osadzone wrzeciono i skrzynka przekładniowa musi być z metalu.
wiertarki o takich parametrach kosztują powyżej 200 zet.
Sparky mimo że z BG jest porządną maszyną z zapewnionym serwisem. Więc jeśli jeśli masz chęć spróbuj.rt

G
elthomass 2007-10-06 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

hmm troszke już wiem
pewnei dzwigne zatem limit do jakichs 250
czy mozecie w tej granicy podac jakies konkretne solidne modele?

G
Marcin 2007-10-06 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

Sparky mimo że z BG jest porządną maszyną z zapewnionym serwisem. Więc jeśli jeśli masz chęć spróbuj.rt
ten fragment wzruszył mnie szczególnie... ;D
jaka porządna maszyna???
jaki zapewniony serwis???
gdyby nie posty na tym forum nawet nie miałbym pojęcia że coś takiego jak Sparky istnieje...
to tylko kolejne amatorskie narzędzia przeznaczone do sprzedaży w sieciach z praktycznie nieistniejącym zapleczem serwisowym.
to działa na zasadzie "jak się zepsuje to kup nową" bo oczywiście koszt ewentualnej naprawy pogwarancyjnej (zakładając że znajdziesz serwis który podejmie się naprawy) to prawie koszt nowego urządzenia.
Elthomassie lepiej kup coś od znanego wytwórcy, który rzeczywiście ma zaplecze serwisowe i będzie gdzie w przyszłości to naprawić, a narzędzie pochodzi z bardziej sprawdzonego źródła ;)
pozdro

G
Michał 2007-10-08 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

oj Marcinie..
nie wciskaj ciemnoty że B&D po gwarancji nie jest naprawialny. WWW.ERPATECH.PL to główny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny mieszczący sie w Warszawie.
co do wyboru wiertarki i porównania boscha do b&d to kr50 ma wirnik osadzony na łożyskach a nie na tradycyjnej tulejce ślisgowej.
wystarczy włączyć i podównać kulturę pracy.
co do sparkiego?? to nie jest typowy sprzęt profesionalny jak się uważaja. wystarczy porównać kilka ich modeli z macallisterem i kinzo:)
do 250zl kolego kupisz kr603 z 600W silnikiem, całkowicie ułożyskowaną, z automatyczną blokadą wrzeciona.
pozdro

G
Marcin 2007-10-09 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

Michale, wiem co piszę. to że gdzieś w Polsce jest kilka serwisów które naprawią B&D po gwarancji, nie czyni jeszcze wiosny....
prawda jest taka że takich serwisów jest jak na lekarstwo a ich ilość jest żenująco niska i niewystarczająca. dlaczego???
właśnie dzięki wspaniałej współpracy z tą marką niewiele serwisów decyduje się na podjęcie współpracy...
pozdro

G
Michał 2007-10-09 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

Marcn, już z Tobą rozmawiałem na ten temat. że miałeś problem z jakąś podrzędnym serwisem, który naprwia od tak, to nie moja wina. chcesz mieć konkret naprawe to odsyłaj do erpatechu lub zamawiaj z tamtąd części.
jeszcze mam coś wyjaśnić z serwisem gwarancyjnym B@D?
a może wytłumaczysz mi dlaczego bosch pod koniec miesiąca odrzuca wszystkie garancje??
pozdro

G
zenek 2007-10-09 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

>jak się zepsuje to kup nową bo oczywiście koszt ewentualnej naprawy pogwarancyjnej (zakładając że znajdziesz serwis który podejmie się naprawy) to prawie koszt nowego urządzenia.
przypuszczam, że w przypadku produktów o cenie jak w temacie będzie tak niezależnie od logo:)
przykładowo, ja z ~5 lat temu pragnąłem wymienić wyłącznik (lewo, prawo, prędkość) w nieco tylko droższej wiertarce B&D (a serwis miałem 200m od mieszkania:) - nie miało to
finansowego sensu;
no, może np. w Celmie części są tańsze, tam najtańsza wiertarka (stareńki model bez udaru) to - jak pamiętam - z ~250zł;

G
Marcin 2007-10-09 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

a może wytłumaczysz mi dlaczego bosch pod koniec miesiąca odrzuca wszystkie garancje??/cytuj>
buahahahaha
a możesz mi powiedzieć z jakiego źródła masz takie "sensacyjne" wiadomości? bo po pierwsze to co napisałeś to kompletna bzdura, a po drugie od kiedy serwisy mają jakieś limity na naprawy???
jak od 10 lat wysyłam narzędzia do naprawy jeszcze się nie spotkałem z odmową naprawy lub naprawą odpłatną (poza szczotkami) bez względu na datownik.
czy naprawdę kończą się Ci już racjonalne argumenty skoro sięgasz po tak nieczyste i nieprawdziwe zagrywki? po poważnym bądź co bądź człowieku można by spodziewać się nieco bardziej dojrzałego zachowania...
p.s.
wyskakujesz mi z nieuzasadnionymi pretensjami że "piję" rzekomo do serwisu B&D, a pokaż mi gdzie konkretnie w poprzednich postach się do niego odwołuję???
czy też w swoim przewrażliwieniu automatycznie podciągasz każde odwołanie do "kiepskiego zaplecza/dostępu do usług pogwarancyjnych" pod skrzydła b&d???
czy to aż taka sól w oku???
może zamiast z uporem maniaka udowadniać mi, że jednak dostęp do części i usług jest dobry (a oboje wiemy że tak nie jest) przekaż tę sprawę do zarządu koncernu, by spróbowani wreszcie tę sytuacje naprawić i zyskać nieco w oczach Waszych klientów zbywanych z kwitkiem od serwisu do serwisu, których taka polityka koncernu B&D może jedynie zrazić do marki.
Michale - wysoka sprzedaż narzędzi to jedno, ale zapewnienie klientowi stałej, dobrej opieki pogwarancyjnej na narzędzia to druga strona medalu. Jak myślisz skąd moja i nie tylko awersja do tej marki??? dlaczego serwisy tak niechętnie decydują się na naprawy produktów tej marki???
Skoro już zaczęliśmy po raz kolejny wałkować ten temat, mam nadzieję że zamiast uskuteczniać kolejne miałkości na tym forum, zechcesz wkrótce przedstawić konkretne rozwiązanie tego problemu, zamiast epatować półśrodkami w postaci jednego solidnego serwisu gdzieś w Polsce. A co z resztą użytkowników, którym nie chce się lub ich nie stać na wysyłanie firmami kurierskimi narzędzi do naprawy do tego serwisu? czy żeby naprawić produkt tak popularnej marki jak B&D trzeba np. wiertarkę wieźć przez pół polski? skoro sprzedajecie je w halach w zasadzie w każdym większym mieście i miasteczku w Polsce, czy tak trudno automatycznie podpisać stosowne umowy z lokalnymi serwisami?
bo widzisz kontakt z klientem i dbałość o jego samopoczucie jako użytkownika nie kończy się na sprzedaniu mu produktu. Jeszcze trzeba mu zapewnić swobodny dostęp do serwisu.
pozdro

G
Tomasz Pablo 2007-10-11 00:00

Re:Wybór wiertarki - około 150 PLN

Po przeanalizowaniu treści dochodze do wniosku że w tej cenie zakładacie że kupie coś bardzo awaryjnego i miast działać będę użerał się z serwisem. Troszke mnie to zraziło i nie wiem czy nie pofolguje.
W sumie najszybciej bym kupił pewnie http://www.allegro.pl/item251266829_bosch_wiertarka_udarowa_psb_650re_samozacisk_fvat.html
Ale jak sobie pomyśle że zaraz po gwarancji (bo w zasadzie wtedy jest największy problem i żal) ją szlag miałby trafić to lepiej kupić
http://www.allegro.pl/item251896337_wiertarka_udarowa_710_w_bsm_710_einhell_gw_2_lata.html
a może nawet jeszcze cos tańszego
http://www.allegro.pl/item250175796_wiertarko_wkretarka_620_w_falon_tech_620_w.html
W końcu żaden ze mnie specjalista a jak sie ma zepsuc to lepiej szybciej niz pozniej.
Najsmieszneijsze w tym wszytskim jest to ze pewnie wszystkie pochodza z oslawionych zla jakoscia CHIN

1 2 ... 3

Kategorie :