Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Do ostatniej strony »
G
MWodnik 2005-08-06 00:00

Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Witam, zastanawiam się nad kupnem kilku elektronarzędzi typu: szlifierka kątowa, taśmowa, wiertarka itp. Zależy mi na urządzeniach niedrogich i w miarę dobrych - czyli coś lepszego od Topex, Toya, czy Einhell. Przeglądając oferty natrafiłem na urządzenia firmy Mannesmann. Może ktoś ma jakieś doświadczenie związane z tą firmą. Czy to jest kolejna tandeta, czy można już tym coś zdziałać?
Pisząc o działaniu mam na myśli drobne, ale niezawodne majsterkowanie.
W warunkach dużej i częstej eksploatacji kupiłbym, bez zastanawiania się, sprzęt z górnej półki, np. "japońca", Hilti, "niebieskiego" Bosha, itp.
Proszę o radę.

G
chris70 2005-08-07 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Daj sobie spokój z tym szajsem. Popatrz na allegro tam to sprzedają... szkoda gadać. Chyba wolałbym TOPEXA albo EINHELLa... Pozdrawiam.

G
MWodnik 2005-08-09 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Daj sobie spokój z tym szajsem. Popatrz na allegro tam to sprzedają... szkoda gadać. Chyba wolałbym TOPEXA albo EINHELLa... Pozdrawiam.
Dzięki za odpowiedź, chociaż nie do końca mnie ona przekonuje. Podobno firma Mannesmann ma 25 letnie doświadczenie, a w dodatku jeśli to jest taki szajs to po jaką cholerę dają 24 miesięczną gwarancję?! Chociaż zgadzam się co do tego, że jest to chyba coś w rodzaju TOPEX.

G
FANTOMAS 2005-08-10 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

EEEEE...... JA JEDNAK PROPONUJE COŚ ZNANEGO MAKITA BOSCH METABO NO.... PERLES .. A W MARKETACH KUPUJĄ OSŁY.

G
MWodnik 2005-08-10 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

EEEEE...... JA JEDNAK PROPONUJE COŚ ZNANEGO MAKITA BOSCH METABO NO.... PERLES .. A W MARKETACH KUPUJĄ OSŁY.
No tak osioł czy nie, ale bardzo często chodzi do marketu po to aby trochę zaoszczędzić, albo też idzie za pędem własnej wygody, a może innych osłów(?! - Ia.ia,ia,ia...). Chociaż zgadzam się z tobą, że w dużych marketach sprzęt tego typu jest podpadający.
W postawionym przezemnie pytaniu nie chodzi mi o miejsce zakupu, tylko o firmę, która na naszym rynku jest stosunkowo nowa. Problem więc idzie w tym, czy cena za sprzęt tej firmy jest zaniżona ze względu na "zapuszczanie korzeni" na naszym rynku, czy też ze względu na materiał i podzespoły, z których narzędzia są robione. Ponieważ już od dobrych kilku dni rozglądam się za wiadomościami o tej firmie stąd mogę powiedzieć, że sprzęt wygląda na dosyć solidny???? Jednak to co wiem na dzisiaj to jeszcze trochę za mało. Muszę jeszcze trochę poszperać, a może ktoś tutaj poda mi jakieć lepsze konkrety.
Na razie, Wodnik.

G
chris70 2005-08-10 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Po twoim pytaniu,sprawdziłem czy ta firma ma swoją www, niestety okazało się że nie. Więc samo to świadczy o niej delikatnie mówiąc nienajlepiej, za to znalazłem tą firmę tylko na allegro no cóż... Nawet TOPEX, czy EINHELL posiadają własne www.Gwarancja? marketówki mają jej 12 miesięcy, co wcale nie swiadczy o tym co sobą prezentują. A odnośnie narzędzi, sprawdź sobie na www.DWT.pl, oraz markę ISKRA. Ponoć te sprzęty są całkiem do rzeczy, no i ceny nawet przystępne, warto o tym pomyśleć. Pozdrowienia.

G
MWodnik 2005-08-10 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Po twoim pytaniu,sprawdziłem czy ta firma ma swoją www, niestety okazało się że nie. Więc samo to świadczy o niej delikatnie mówiąc nienajlepiej, za to znalazłem tą firmę tylko na allegro no cóż... Nawet TOPEX, czy EINHELL posiadają własne www.Gwarancja? marketówki mają jej 12 miesięcy, co wcale nie swiadczy o tym co sobą prezentują. A odnośnie narzędzi, sprawdź sobie na www.DWT.pl, oraz markę ISKRA. Ponoć te sprzęty są całkiem do rzeczy, no i ceny nawet przystępne, warto o tym pomyśleć. Pozdrowienia.
Dzięki Chris70 za ciekawy link, zgadzam się z Tobą, że urządzenia tam oferowane wyglądają solidnie.
Co do Mannesmann (?)- mogę tylko podać stronę firmy: www.br-mannesmann.de

G
chris70 2005-08-11 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Dzięki za linka. Ja szukałem go na Googlu i niestety nie znalazłem, z tąd moje uwagi. Ten sprzęt wygląda dosyć solidnie(srebrny), ciekaw jestem ile jest tak naprawdę wart. Na allegro już się pokazał, i nie jest zbyt drogi.Może jestem zbyt przewrazliwiony, ale oby nie okazał się drugim BLAUCRAFTEM.Ładnie zapakowany, fajnie wygląda, niezłe ceny, a w środku chała......Pozdrawiam.

G
MWodnik 2005-08-12 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Dzięki za linka. Ja szukałem go na Googlu i niestety nie znalazłem, z tąd moje uwagi. Ten sprzęt wygląda dosyć solidnie(srebrny), ciekaw jestem ile jest tak naprawdę wart. Na allegro już się pokazał, i nie jest zbyt drogi.Może jestem zbyt przewrazliwiony, ale oby nie okazał się drugim BLAUCRAFTEM.Ładnie zapakowany, fajnie wygląda, niezłe ceny, a w środku chała......Pozdrawiam.
Po dotychczasowej dyskusji zaczynam się zastanawiać nad tym czy właściwie postawiłem problem - tzn.: Czy najistotniejszym problemem przy zakupie czegoś w miarę porządnego, i nie drogiego, jest dana firma, czy też może dany typ i przeznaczenie poszczególnych narzędzi?
osobiście jeszcze trochę poczekam z kupnem tego co chcę, mogę sobie na to pozwolić, (szlifierka kątowa oraz szlifierka taśmowa, wkrótce także będą już wymieniał wiertarkę B&D).
Moja praca stolarska to raczej majsterkowanie (średnio 3 -4 razy w miesiącu), czasem jednak trafiają mi się poważniejsze roboty(budowa).
Miałem kiedyś szlifierkę kątową T.I.P - 125, pracowałem także na B&D oray na Topexie. Tip dawno wysiadł zresztą to było raczej dobre do zabawy. Topex też wysiadł,B&D jeszcze chodzi ale miał już parę awarii, ma też słabe przełączniki i jak na 750W to jest słaby. Muszą także dodać, że raczej dbam o narzędzia, którymi pracuję.
Dla moich potrzeb Mannesmann, czy DWT okazują się dosyć kuszącą propozycją. Profi Bosh, Hilti, Makita, itp. są już droższe.
Pozdrawiam, Wodnik

G
TD 2005-08-16 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

A ja sądze ze jednak warto dodać pare złotych i kupić coś pożądnego !!!

G
Piotrek 2005-08-18 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

witam. A nie myślałeś nigdy o SKIL? To zdaje się być niezła firma w całkiem przystępnej cenie. Nie mam z nią dużego doświadczenia, korzystam z wiertarki 500W i poza tym, że mocy jej trochę brakuje spisuje się całkiem nieźle. A może mje yobrażenia na temat SKIL są mocno przesadzone?

G
Robert 2005-12-30 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Ja również od kilku dni rozglądam się za jakąś wiertarką stołową i tutaj mam ciężki orzech do zgryzienia.
Solidne np. polskiej produkcji WS-15, WS-16 to koszt ponad 1000zł.
Te wiertarki są też zbyt duże do mojego warsztaciku.
Przeglądam na Allegro oferty MANNESMANN, FERM, PROMA i był też jakiś ROTWERK.
Zastanawiam się nad tym Rotwerkiem - sprzęt robiony w Chinach na rynek niemiecki daje nadzieję na nieco lepsze wykonanie.
Wiertarka stołowa Rotwerk obecnie nie jest sprzedawana na allegro, ale pojawia się.
Wygląda bardzo podobnie jak FERM lub MANNESMANN, różni się od nich praktycznie drobiazgami, ale...właśnie, czy jest nadzieja, że na rynek niemiecki została solidniej wykonana ?, chodzi mi o pasowanie części i zastosowane materiały.
Proszę o Wasze opinie.

G
Saimon 2006-01-11 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

witam. A nie myślałeś nigdy o SKIL? To zdaje się być niezła firma w całkiem przystępnej cenie. Nie mam z nią dużego doświadczenia, korzystam z wiertarki 500W i poza tym, że mocy jej trochę brakuje spisuje się całkiem nieźle. A może mje yobrażenia na temat SKIL są mocno przesadzone.
niewiem jak wiertarki ale napewno wyrzynarki Skil to tandeta kiedś chciałem kupić ale w necie znalazłem kilka opini na temat tych maszynek poprostu się rozpadają. A co do FERMA, EILHELLA i TOPEXA nie można miażyć wszystkiego jedną miarą. Jakiejkolwiek taniej firmy np. wiertarki mogą być dobre a kontówki mogą się rozpadać i odurotnie. Osobiście mam szlifierkę taśmową Einhell Bavaria i oscylacyjną tej firmy są używane od jakiegoś czasu i wszystko gra, mam też frezarkę Ferm i działa nieżle (w pracy mam Perlesa wiec mogę poruwnać). Co do Topexa (powszechnie ganionego) To należy zwrócić uwagę że u tego producenta istnieją dwie serie zielona słabsza, i grafit te narzędzia naprawdę prezentują dosyć wysoki poziom jak na cenę którą trzeba za nie zapłacić.

G
mimi 2006-01-15 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

www.br-mannesmann.de/
firma sama pisze o sobie, że jest tylko importerem. sama od roku 1977 nic nie produkuje. polacy mają topexa, toye, modeco i innych a niemcy mają manesmanna i resztę. polecam
www.eumor1.com/articles/1.html

G
niunia276 2006-09-30 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

witam pytales o masermanna
odpowiem ci tak jezdze czesto do niemiec i tam jest to jedna z wiodocych firm jakie tam sa
urzywalem paru takicgh rzeczy i nie moge narzekac robia narzedzia naprawde bardzo dobrej jakosci
pozdrawiam

1 2 ... 3