Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Do ostatniej strony »
G
peter 2007-01-13 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Uwazam ze narzedzia Mannesmann sa porównywalne do Einhell lecz o narzedziach Einhell mam jak najlepsze wrazenie oczywiscie tych profesjonalnych z serii niebieskiej(GLOBAL)
mam kilka narzedzi tej firmy i jestem niemal zachwycony.
Mam młotkowiertarke(726)która ma parametry lepsze od porównywalnej BOSCHA i jest niezawodna,szlifierka katowa(fi180)jest nie do zajechania,wkretarka 18v która mam od niedawna tez jest w porzadku,po prostu niezły sprzet za niewielkie pieniadze.
NARZEDZI MANNESMANN mało widze na rynku,jezeli juz to narzedzia pomiarowe i nie mam wyrobionego zdania,chociaz słyszałem niezłe opinie o niektórych np.suwmiakach elektronicznych

G
peter 2007-01-13 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

informacji o ww narzedziach udzielam na podstawie obserwacji podczas czestego uzywania na budowie domu

G
Olek 2007-01-26 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

moim zdanie dobry wybór to SPARKY strona http://www.sparky.pl/. Mam szlifierkę kątową i czasem chodzi parę godzin nonstop i nawet się nie grzeje.Jest to sprzęt profesjonalny

G
WOJTEK 2007-05-31 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Siedzę w tym już długo i co do szlifierki kątowej i wiertarki na prawdę proponował bym ci urządzenia firmy BOSCH koloru niebieskiego wiem ze to jest większy koszt ale na pewno tymi narzędziami popracujesz xxxxxxxxxxx razy dłużej. Ale wybór należy do ciebie pozdrawiam.

G
WASYL 2009-03-23 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

www.br-mannesmann.de
Zanim wydasz osąd powinieneś wiedzieć o czym mówisz, tak wypada...
Narzędzia Mannesmanna używam jako majsterkowicz-nie-profesjonalista. Sprawdzają się pod względem jakości, ergonomii i trwałości znakomicie. Napewno są lepsze (też droższe), jednak ja lepszych (póki co) nie potrzebuję.
Pozdrawiam.

G
tom 2009-06-06 00:00

Re:Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

panowie nie oszukujcie się, za jakość trzeba zapłacić, osobiście mam doświadczenie z różnymi markami,kiedyś pakowałem się w topexy toye i inne, na 5 kątówek topexa 4 padły po kilku dniach, 5 wytrzymała rok. tania wkrętarka? proszę bardzo i co jeden otworek i aku rozładowane, czekasz aż się naładuje 4 godziny. Ale jak kupisz makite to jedziesz kilka godzin na jednym aku. To szukanie taniego sprzętu wychodzi nieraz drożej jak sprzęt "firmowy". możesz kupić sprzęt za grosze ale po jakimś czasie albo padnie i musisz kupić następny za grosze co da już cenę firmowego albo będzie tak działał że na proszki uspokajające wydasz majątek.

G
edi 2010-04-18 04:07

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Witam wszystkich których interesuję opinia o firmie Mannesmann kupiłem komplet kluczy 215 elementów przy pierwszym użyciu złamał się jeden z bitów jak zapałka wykonanie do du.y? a mam styczności z wieloma firmami narzędziowymi to Mannesmann jest na samym końcu jak macie kasę do wyrzucenia to po prostu polecam śmietnik będzie prościej i mniej boleśnie?drugi przykład to młotki blacharskie cena 59pln ,ale takich jaj jeszcze nie widziałem przy wyginaniu blachy po prostu się złamał(MŁOTEK)mam pytanie czy ktoś z was złamał młotek????Mannesmann to lipa nie dajcie się skusić na niską cenę?ja przed zakupem Mannesmann też szukałem po forum opinii o tej firmie ale nikt nie piszę z doświadczenia tylko co gdzieś usłyszy?NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWIA?YATO czy EINHELL to przy Mannesmann są nie zniszczalne a kto uważa inaczej to może sobie kręcić palcem w nosie????POZDRO

G
olu 2010-05-05 10:16

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

ciekawe, koledzy w dwóch warsztatach samochodowych napierają tymi kompletami 215 mannesmanna i jakos nie narzekaja! ciekawe te opinie. Dodatkowo powiem, że ich ziomkowie po fachu tez się skusili i nie żałują... sam zamówiłem taki komplet i czekam na niego. Pożyczyłem od kumpla walizkę jak grzebałem przy motorze i mi podszedł dlatego kupuję. p.s. nie jestem handlarzem żeby nie było:D

co do złamania bita... hmmm w pracy mam narzędzia z najwyższej półki i jakoś złamanie bita się zdarza...

G
popol 2010-12-19 12:22

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

siema!!! miałem zestaw Mannesmann 24el śrubokręty itp taka niezbędna walizka, naprawdę fajny sprzęt, jestem budowlańcem i amatorem mechanikiem l i gadżeciażem i szukam znowu takiego zestawu bo mi roznieśli pracownicy zostało z 7el. a zestaw wart każdej kasy zwłaszcza śrubokręty niedozdarnia bardzo ergonomiczne, mocny magnes trzymał do końca ,10 śrubo. i odkręcisz wszystko, polecam. niestety mam zdanie tylko o tym zestawie

G
SATYR 2011-01-12 00:47

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Co do elektronarzędzi Mannesmann, to bym nie zaufał firmie zajmującej się od wielu lat jedynie produkcją stali. Inne wyroby jak klucze, bity itp. to raczej trafny wybór (bity pękają jeśli są wykonane z dobrej stali, inaczej się raczej ścierają. I zawsze można trafić na wadliwy element, spróbuj połamać kolejne 4;) ).
Elektronarzędzia zawsze będę polecał firmy makita, mimo wygórowanej ceny. Mam dobrych kilka lat doświadczenia przy pracy różnymi narzędziami.
BOSCH raczej także się sprawdza, szczególnie młoto-wiertarki pneumatyczne. Jednak wkrętarek nie polecam. Kilka szt. zużyłem po około 3-4 latach użytkowania. Makity sprawdzają się lepiej. Podobnie wyrzynarki, szlifierki kątowe, i pilarki. Wydają się dokładniejsze..
Jednak jeśli młot sds-max, albo młoty wyburzeniowe to raczej hilti. Sprzęt prawie nie do zajechania, choć ostatnio stracił na jakości, ale nadal króluje w udarze pneumatycznym.
Warto zapłacić za dokładniejszy sprzęt do prac.
Choż zawsze można kupić 2 wiertarki i oddawać na gwarancję. Albo lepiej 3, to może choć jedna będzie na chodzie.;)

co do postu powyżej:
http://www.pkkonline.pl/tag/product/list/tagId/226/
Choć zestawu 215 tu nie ma.

G
kryśka 2011-05-03 17:06

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Witam co do elektronarzędzi tej firmy nie mam doświadczenia ale używam zestawu kluczy coś ok 90el. i mogę z czystym sumieniem polecić,owszem jeden z bitów ukruszył się,ale założony był na małą grzechotkę,którą z powodzeniem ukręcałem śruby 8mm o wytrzymałości 8.8,większe nasadki zakładane były na klucz udarowy 600 nm i zero śladów.Co się zepsuło:mała grzechotka-dżwigienka prawo-lewo,walizka rozpadła się na pół od częstego otwierania. Co do narzędzi firmy Einhell używam wiertarki 850W jest ok,ale szlifierki kontowe różnych mocy padły chyba 4 szt,także z tym jest różnie.

G
korda 2011-07-11 08:43

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

witam
w grudniu 2007 kupilem wyrzynarke mannesmann o mocy 710 w. kosztowala 70 pare zlotych. uzywana jest przeze mnie naprawde dosc czesto i nie jest oszczedzana. cialem nia co popadnie (drewno, metal, plastik) lącznie z galeziami z drzew jak nie mialem pod ręką niczego innego (mówię serio) - najgrubsze konary mialy w granicach 15 cm. Przez te niespelna 4 lata uzytkowania zlamalem 3 nozyki - samej wyrzynarce nic nie ma. Silnik smiga, troche iskrza szczotki. W zeszlym tygodniu padl mi uchwyt do przykrecania nozyka - zrobiony z jakiegos miekkiego materialu wiec to bylo do przewidzenia. Sama wyrzynarka oczywiscie pracuje nadal normalnie. Wymienie uchwyt i bedzie ok.
Tak wiec jak na chinski wyrob za kilkadziesiat zlotych jestem naprawde zadowolony. Mimo iz to jak narazie pierwszy wyrob tej firmy w moim domu nie zawahal bym sie go polecic.
Pozdrawiam

G
michał 2012-01-25 08:34

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

Ja bym zaryzykował za takie pieniądze, pożyczyłem młota manesmann od znajomego kuliśmy w bloku ścinki betonowe byliśmy w szoku jak to szło mieliśmy też boscha nie dawał sobie rady ale muszę zaznaczyć że był troszkę mniejszy.

G
qwe 2012-05-31 22:32

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

mam szlifiere rotwerka 12 lat i gra.

G
qwe 2012-05-31 22:34

Re: Poszukuję jakiejś informacji na temat elektronarzędzi firmy Mannesmann

kochani einhella mam 2 rzeczy i szlifierke tasmowa wymieniali mi 3 razy na gwarancji i odlozylem na polke a wyzynarka chodzi 5 lat. prawie zawsze za cena idzie jakosc wiec tanie nie moze byc super dobre. np klucze kupuje tylko firmowe bo nie bede szukal klucza po sklepach gdy chce cos dokrecic.

1 2 3