PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
sic 2012-01-19 09:02

Re: Re:PRAKSIDE

A poza tym panowie fachowcy to poziomice są na mapie, a w skrzynce narzędziowej to najwyżej poziomnice.
Pozdrawiam

Zanim się zaczniesz wymądrzać, samemu sprawdź dobrze. Poziomica i poziomnica to nazwy, które można stosować zamiennie. Kwestia co kto woli.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziomica
Zapraszam do słowników, encyklopedii i leksykonów.

ps. a na mapach to są siatki kartograficzne (południki i równoleżniki) oraz izolinie.

Pozdrawiam.

G
eryk21 2012-01-19 10:30

Re: PARKSIDE

witam co myślicie o wyrzynarce parkside? jak się sprawuje

G
sic 2012-01-19 10:36

Re: PARKSIDE

Mam trochę elektronarzędzi na własny, amatorski użytek i mogę co nieco na temat różnych marek powiedzieć. Parkside jak do tej pory nie nastręczał mi żadnych problemów i to co trzeba wykonał bez zadyszki. Były to głównie prace remontowo-naprawcze w mieszkaniu. Moje Parkside: szlifierka osc., stojak na wiertarkę z imadłem (kiepskie samo imadło), mały flex i opalarka. Za tydzień zamierzam dokupić wkrętarkę akku. i myślę, że i ta mnie nie zawiedzie. W moich zbiorach są też dwie wiertarki, tania Pegasusa 500W i 14-letnia Hitachi 710W. Większość prac do tej pory wykonywałem tą pierwszą, tylko z żelbetem sobie nie dawała rady (oczywiste) więc pozyskałem ww. Hitachi od ojca z odzysku, naprawiłem wyłącznik, nowe futerko i lata jak złoto. Dodam, że w 9-letnim Pegasusie ani razu nawet szczotek nie wymieniałem, a sporo nią wiercę. Oprócz tego mam jeszcze 450W wyrzynarkę Black&Decker - sprawuje się idealnie. Używam też multiszlifierki i wkrętarki 18V marki Skil - często w ruchu i są bez zarzutu. Posiadam elektrodłuto Skil linii Pro - usunąłem nim starą gładź i drobny tynk z całego mieszkania i nawet się nie zająknęło.
Skil, Bosch:
Skil został kilka lat temu kupiony przez koncern Bosch. Dla niewiedzących Skil również ma dwie linie produktowe: standard i professional, analogicznie do zielonego i niebieskiego Boscha. Nawet na karcie gwarancyjnej Skila są wymienione punkty serwisowe Bosch. Byłem kiedyś w salonie firmowym Bosch-Skil. Dopytując się o jakościowe relacje panowie określili mi kolejność, i tak od najsłabszej:
Skil, Ziel. Bosch, Skil Pro., Nieb. Bosch. Relacje nie są równe: Skil, mała przerwa jakościowa, Ziel. Bosch, zaraz potem Skil Pro., przepaść jakościowa i Nieb. Bosch.
Co do nieb. Boscha to też znam skrajne opinie zawodowców: ekipa co wstawiał mi okna twierdzi, że to dziadostwo i tylko Hitachi. Inny znajomy, pracujący w profesjonalnej stolarni meblowej, wykonującej zabudowy i instalacje u klientów, mówi, że jego firma kilkakrotnie kupowała niebieskie wkrętarki i wszystkie się posypały - nagminnie padały futerka i gniazda łożysk się wybijały. Zaś firma, która wstawiała mi drzwi antywłamaniowe, twierdzi, że nigdy innych młotów nie będzie używać jak własnie nieb. Bosch, bo drzwi już wiele wstawili i nadal sprzęt chodzi jak nowy.
Mam jeszcze doświadczenie z młotowiertarką DeWalt. Mocy tej maszynie nie można odmówić, jednak po kilku miesiącach futerko SDS przestało trzymać wiertła. Kilka minut wiercenia i szczęki puszczały. DeWalt kilkakrotnie wymieniał futerko na gwarancji, aż w końcu szef zdecydował o rzuceniu jej w kąt i kupił nieb. Boscha. Szef miał świra na punkcie dbania i poprawnego używania wszelkich narzędzi i wyposażenia warsztatowego. Po każdym dniu, zawsze była impreza pod znakiem hurtowego przeglądu sprzętu, jego kompletności, sprawności oraz bezwzględnie obowiązkowe czyszczenie.

Dodatkowo, mój ojciec używa małego flexa Skil Professional i od dwóch lat nie zmienił na jego temat pozytywnego zdania. Jego znajomy od ponad roku używa też młotowiertarki Skil Professional i również ma za sobą wiele bezstresowych roboczogodzin.

Ja osobiście nawet Pegasusa z marketu (39zł) po każdej robocie szczotką oczyszczam, wydmuchuję futerko sprężarką i jak trzeba kropelkę oliwy zapuszczam.

Podsumowując:
Jak już kilka osób mądrze tu napisało - o narzędzia trzeba dbać, ale co nie mniej ważne UMIEĆ ich używać co wcale, patrząc po wielu "fachmajstrach" nie jest takie oczywiste. Większość z nich nawet nie potrafi poprawnie korzystać z udaru. Nie raz byłem świadkiem jak niszczyły się nowe widie i wypadały z nich węgliki. Ręce opadają.

Odnosząc się do niektórych porównań motoryzacyjnych: znajoma ma dwa luksusowe mercedesy diesle, garażowane. Zimą ma ciągłe problemy z ich odpalaniem mimo, że twierdzi iż jej mąż to fachowiec od aut i w ogóle. Jak usłyszała, że moja Vectra diesel "spod chmurki" nigdy się zima nawet nie zająknie to prawie się obraziła. :)

Jak dbasz tak masz.

Pozdrawiam

G
sic 2012-01-19 10:48

Re: PARKSIDE

Mały chochlik z mojej poprzedniej wypowiedzi.
Stojak na wiertarkę to nie Parkside a Powerfix.

Sorry

G
przemo 2012-01-20 20:15

Re: PARKSIDE

witam kolegów ! panowie firmowe narzędzia są drogie bo płacisz za firmę czy wy tego nie rozumiecie.

G
JK. 2012-01-21 01:37

Re: PARKSIDE

Ja płacę i mam spokój czy to ROZUMIESZ, że nie chce badziewia?;)) Skąpy dwa razy traci;) a biednego nie stać na tanie narzędzia;]

G
JK. 2012-01-21 02:00

Re: PARKSIDE

Do pana Aku...po pierwsze producentem Parkside jest między innymi Einhell, więc porównujesz dwie te same rzeczy;] Po drugie którym wkrętarkom AEG brakuje blokady wrzeciona bom ciekaw tej "nowości":)))

G
zado 2012-01-21 11:17

Re: PARKSIDE

plakac się chce. Jestem budowlańcem 12 lat, firma BOSCH zesłla tak na psy ze dorównuje bezmarkowcow,kto przytacza ją jako profesjonalny sprzęt to widać że nie ma pojęcia o czym mówi.prywatnie do domu wolał bym kópic parkside [ miałem okazje je testować] nisz przepłacac za boschowski szajs z chin.

G
dzidzius 2012-01-22 09:46

Re: PARKSIDE

skończcie juz o tym szrocie ze spożywczaka, był u mnie jeden pacjent ostatnio furtki i bramę montował bidok parksidem i budgetem. W klinkier nie potrafił wejść (kratówka) To sie nadaje do uzycia raz na rok. Robota tym szajsem to pasmo irytacji

G
aku71 2012-01-23 15:27

Re: PARKSIDE

Do pana JK
Wkrętarki AEG mają wszystkie blokady, ale wiertarki już nie. Bez blokady jest choćby model SBE 630. De Walta widziałem tylko jeden model wkrętarki z blokadą. Większość wkrętarek i wiertarek tego ostatniego producenta takich udogodnień nie posiada. Mówiąc o Einhellu miałem na myśli zółtą serię. To co robi Einhell dla Parkside jest raczej jakości czerwonej serii. Zresztą to są modele specjalnie robione dla Parkside i nie występują w ofercie Einhella.

G
ArChI 2012-01-23 20:47

Re: PARKSIDE

nie moge czytac tych przemądrzałych "fachowców"
sprzet to tylko polowa jakosci roboty druga polowa to umiejetnosci i ludzka reka.
jak sie kupuje wkretarke to trzeba ją umiec trzymac!
to ze pokupowaliscie makity nie znaczy ze zdzialacie cuda.
Dobry fachowiec nawet niczym zrobi cos a co do tematu PARKSIDE to własnie lezy za mna świezo nabyta szlifierka a jutro wkracza w obieg i jedzie na budowe.
dalem za nią 130zl i nawet jesli pochodzi rok to zarobi na siebie dziesiecio krotnie. pracuje na poziomicach samopoziomujacych STANLEYA , wiertarki Bosch hamer, mam wkretarke makity i dwie niebieskie z boscha. a oprocz nich wkretak PARKSIDE wkretarka 24V PARKSIDE, pilarke, opalarke i lisi ogon. pracuje tez na FERM-ach posiadam wyrzynarkę, wkretarkę przegubową i inne "badziewia". dla was moze badziewia bo kosztuja 1/4 oryginalnego sprzetu i nie maja na sobie firmowej nazwy ktora jest rozpowszechniona słowem ktore sie obija od ucha do ucha. Ten sprzet przynosze smialo na robote i lezy obok makity i moze nie jest tak wytrzymaly ale swietnie daje rade i dotrzymuje kroku. nie zdazylo mi sie zeby ktoras z tych maszyn nei zarobila na siebie. juz dawno powinny lezec w koszu jak to ktos powiedzial a niektore chodza 3 rok i nie moge ich zajechac wiec takei brednie na temat marki sa nei dorzeczne. nie wszystkich stac zeby miec caly sprzet z DEWALTA czy HILTI a znam wielu fachowców ktorzy wzieli dotacje i nakupili za grube tysiace sprzetu a gó*no maja pojecia o robocie. PARKSIDE jest sprzetem domowym i nie przystosowanym do kurzu i pylu wiec nie wymagajmy cudow ale jak na domowy sprzet na robotach radzi sobie ponad miare sprzetu "HOBBY" a firma kogucik jest okreslana jakoscia a jak sie jest paprochem to nawet makita nie pomoze.

G
ddd 2012-01-23 23:07

Re: PARKSIDE

jak cie kiedys ten badziew ze spozywczaka popiesci 220 V to zmienisz zdanie.

G
lolo45 2012-01-23 23:54

Re: PARKSIDE

weż na firmę to dostaniesz rok gwarancji :)

G
ArChI 2012-01-24 11:24

Re: PARKSIDE

nie raz mnie prad popiescil i troche adrenaliny nikomu nie zaszkodzilo :)
a popiescic Cie moze nawet makita mokre ręce na wiertarce czy chwila nie uwagi i przeciety kabel moze sie zdarzyc na kazdej maszynie. myslcie co chcecie ja osobiscie uzywam sprzetu jakim jest PARKSIDE i nie narzekam. jestem zadowolony jak na jego osiągi za tak smieszną cene :) tak wiec ja sie przekonałem a jesli na sile sobie wpieracie ze to dziadostwo to nie kupujcie i jak tylko macie 1200 na wkrętarke to kupujcie smialo :) ja za ta cene kupie 6 spozywek i niech kazda podziala 2 lata to 12 lat pracy mam z glowy :)
Pozdrawiam! i polecam sprzęt Parkside.

G
anita37 2012-01-24 11:38

Re: PARKSIDE

Witam wszystkich ..

Mam pytanie kto z Państwa ma odkurzacz do popiołu z LIDLI ??
Nie chce kupować separatora tylko miec jeden odkurzacz ..

Na innym forum wyczytałam że maja z tej firmy
Einhell Odkurzacz warsztatowy BT-VC 1500 SA
Co o tym sądzicie ??

czy ktoś posiada ,odkurzacz kominkowy z funkcja wibracji filtra ? czy rzeczywiście się nie zapycha?

moze ktos z Państwa ma takie odkrzacze prosiła bym o opinie ..

1 ... 22 23 24 ... 62