Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

G
Maariusz 2010-09-14 18:37

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

To też nie jest głupie urządzenie na domowe potrzeby: http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-sieciowa-skil-6222-ab-osprz-i1226478115.html

G
JK. 2010-09-14 22:01

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Akurat tego skila odradzam, brak regulacji prędkości na przycisku, mało precyzyjne narzędzie.

G
Pasterz 2010-09-14 22:16

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Ok, decyzja zapadła: BOSH GBH 2-26 DFR.

Niektórzy nie rozumieją dlaczego mi do prac w drewnie takie urządzenie. Już odpowiadam. Aktualnie będę pracował w drewnie, ale za kilka lat mam zamiar się zacząć budować i chciałbym, żeby sprzęt, który kupię służył również do tego. Po za tym nie wiadomo co jeszcze w życiu mnie czeka i nie chciałbym za pół roku wydawać kolejne 400 zł na jakąś wiertarkę, bo ta którą teraz kupię nie wystarczy mi. A później znów itd.

Podsumowując, powyższe urządzenie wywiercić dziurę we wszystkim, począwszy od drewna, skończywszy na betonie i kamieniu, czy tak? Jeżeli tak to zostaje tylko wkrętarka akumulatorowa do wkręcania i wykręcania śrub i wkrętów.
Co polecacie? Nie biorę pod uwagę ceny, jak trzeba, to wydam więcej niż zamierzałem, byle by zrobić dobry zakup, żeby sprzęt wytrzymał jakiś czas.

Czy dobrze rozumiem, że przy zakupie BOSH GBH 2-26 DFR, należałoby wybrać taką wkrętarkę, która będzie wiercić dziury w drewnie, a wszystko dlatego, że jest to wygodniejsze, niż używanie powyższego BOSHa?
Czyli jest to tak mocne urządzenie, że przestaje być precyzyjne w drobnych robótkach, czy tak?

G
JK. 2010-09-14 22:48

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Owszem ciężko wierci się tym precyzyjnie w drewnie, ale gorzej w metalu. W drewnie fajnie się tym wierci duże otwory przelotowe, przez surowe drewno, wtedy używając wiertła sds do beton i zostawiając włączony udar wiercisz w drewnie. Tak pracują na placach budowy, nie bawią się w zmianę głowicy i wierteł.

G
JK. 2010-09-14 22:54

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

A wkrętarkę już ci tutaj polecaliśmy, coś na pewno z Li-ion, te AEG w tej cenie to nowość. za niecałe 700zł masz wkrętarkę z momentem obrotowym 52Nm! lub niecałe 600zł z momentem 36Nm ale lżejszą a i tak silniejszą niż wiele wkretarek w tej klasie.

G
Pasterz 2010-09-15 10:57

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

A to? 30 Nm: BOSH GSR 10,8-2-LI i jakieś 550zł z możliwością negocjacji przy zakupie w jednym miejscu dwóch urządzeń :>

G
JK. 2010-09-15 15:46

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Pasterz ale ważny jest też miękki moment obrotowy, ten bosch ma 13Nm co nie jest jakąś rewelacją. A wiem że bosch zawsze lubi przesadzać że swoimi parametrami.

G
Domi 2010-09-15 16:33

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Kupujac mlotek i ta wkretarke gsr 10,8 moze sie okazac ze ta wkretarka nie poradzi sobie z wierceniem w drewnie i metalu(a sds bedzie za malo precyzyjny) i bedziesz potrzebowal 3 narzedzia. Wiec chyba lepiej kupic porzadna wiertarko-wkretarke ktora i wywiercisz i przykrecisz bez problemu.

G
dig 2010-09-15 17:11

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Pasterz masz zamiar się budować... a nie wiesz co jeszcze Cię w życiu czeka...

Wybierz urządzenie które Ci jest teraz potrzebne a nie za kilka lat. Wybór tego boscha do pracy w drewnie to jest paranoja. Zupełnie nieprecyzyjne urządzenie do takich prac. Ciężki, nieporęczny, umęczysz się nim i nic więcej. Do betonu tak, ale nie do drewna. Po cholerę Ci do domu taki drogi młotek w ogóle ?
W kwestii wkrętarki:
O serii GSR 10,8V było już na forum poszukaj. Kiepski moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim dyskwalifikuje ten sprzęt do pracy w drewnie.
Na twoim miejscu wybrałbym młotek skila 1765 MA + np. Hitachi ds14dfl (ok 555 pln) lub Metabo bs 14,4 li (620 pln). Na allegro ktoś sprzedaje Metabo bs 18 li za 500 tyle, że bez gwarancji prawdopodobnie. W założonym budżecie powinieneś się zmieścić... nowy młotek skil 1765 + nowe metabo bs 18 li lub wspomniane aeg bs 14 c ew tańsza wkrętarka 14,4V od metabo, hitachi lub aeg.

G
Maariusz 2010-09-15 17:36

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Jeżeli ktoś chce wiercić młotowiertarką w drewnie to jego sprawa. Na budowie tak robią to nie znaczy, że w domu też tak trzeba. Wolałbym narazie kupić tańszy młot i dwubiegową wiertarkę a potem wkrętarkę.

G
JK. 2010-09-15 21:18

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Ta wkrętarka z boscha może nie jest taka zła, tylko że mimo wszystko czasem będzie za słaba. To idealne narzędzie pomocnicze, do drobnych prac i wkręcania śrubek. ale gdy przyjdzie wiercenie lub wkręcanie grubszych i długich srub i wkrętów to 13Nm jest mało, Więc lepiej kupić tak jak ci radzono najlepiej w pierszej koleności kupować narzędzia niezbędne, a w drugiej te które wygodą uzupełnią twój przydomowy warsztat.
Sam mam dwie wkrętarki;]

1 2