Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Do ostatniej strony »
G
Pasterz 2010-09-10 18:25

Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Witam serdecznie,
Jakiś czas temu myślałem nad uniwersalną wiertarko-wkrętarką akumulatorową z udarem i już prawie zdecydowałem się na MAKITE BHP453RFE 18 V (899,99 zł) ale ponoć dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup osobnej wkrętarki akumulatorowej i wiertarki sieciowej z udarem.
W zasadzie ma to sens i dlatego chciałbym w tym miejscu poprosić o pomoc w wyborze, a w zasadzie o zaproponowanie dwóch modeli:
1. wkrętarki akumulatorowej;
2. wiertarki sieciowej z udarem;
dla gościa, który niezbyt często będzie tego używał, aczkolwiek chciałby mieć coś, na czym się nie zawiedzie w swoich jakże rzadkich pracach budowlanych.
Dodam, że w niedalekiej przyszłości będę musiał wywiercić 2 dziury na pewną nazwijmy to szynę z zaczepami na mopy dla żony, a następnie chcę wybudować swoją niby szafkę z pułkami we wnęce. Ma to być drewniany stelaż przewiercony do ścian, sufitu i podłogi na którym będą się trzymały pułki. Mam w zamiarze również wybudowanie drewnianej szopy w zasadzie z gotowych elementów (ścian), będę musiał jedynie stworzyć drewniany szkielet dla tych ścian. Planowo jedną ze ścian będzie już gotowa ściana z pustaków.
To wszystko co na chwilę obecną będę robił. Dodatkowo nie przewiduję w najbliższej przyszłości nic innego tworzyć. Te dwa stosunkowo duże projekty (szafa i szopa) czekają na wykonanie już jakiś czas.
Piszę tu o tym, żeby specjalista polecający jakieś narzędzie poznał mój profil.
Pozdrawiam,
Szymon.

G
JK. 2010-09-10 19:18

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Skoro chcesz wkrętarkę, która nie będzie często potem używane radzę przede wszystkim coś z bateriami Li-ion. Przez co będzie ci służyła kilka lat. Co wiertarki z tego co widzę nie potrzebujesz czegoś super mocnego, i rozumiem że ma być poręczne.
spójrz na to:
AEG BS 14 G WIERTARKO-WKRĘTARKA 2x1,4Ah Li-Ion 14,4V
To pewna rewolucja cenowa, kiedyś za coś takiego płaciło się kilka set zł więcej. Ale to dobrze, skoro odchodzi się od techologii Ni-Cd szkodliwej dla środowiska.
Natomiast jeśli masz trochę więcej kasy to :
AEG BS 14 C

Co wiertarki udarowej sądze że starczyło by ci coś z tych produktów:
BOSCH GSB 13 RE
AEG SBE 630 R
lub to MAKITA HP1640K

G
Pasterz 2010-09-11 00:30

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Ta Makita HP1640K wydaje się najciekawsza.
A coś z SDS? Jest dużo droższe?

Co do wkrętarek akumulatorowych to myślałem o czymś takim: http://www.narzedzia.pl/pl/productList/10184__Wkr%C4%99tarki.html Nie precyzuje co dokładnie, bo najzwyczajniej w świecie nie wiem.
Czy nie jest to dobre wyjście?

G
JK. 2010-09-12 00:47

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Wiesz jeśli kupiłbyś jakiegoś młotka sds i miał tylko taką małą wkrętarkę, to do tej pracy o której piszesz, miałbyś małe problemy. Jesli nie masz do czynienia z betonem to sds ci niepotrzebny. A do wkręcania małych śrubek te przykłady są ok, tylko ten wkretak udarowy z makity to ciut inne narzędzie. Oczywiście potem są mocniejsze wkrętaki udarowe, ale te narzędzia wymagają troche wprawy, poza tym mocniejszych wkretaków udarowych używa się głównie do skręcania konstrukcji tam gdzie liczy się dokrecenie, ale nie koniecznie jakość czyli gdy masz miękki materiał typu drewno można sobie szkód narobić w postaci zbyt mocno i głęboko wkręconych wkręktów. I sądze że zwykła wiertako-wrętarka będzie lepszych i przydatniejszym narzędziem.

Co do tych wiertarek, mam u siebie zarówno to AEG i Makitę i powiem tak jedyna przewaga Makity to to 50W mocy więcej, lecz na tym koniec. AEG ma znacznie mocniejszą przekładnię i siłe momentu obrotowego, 3 lata gwarancji, bardzo dobre futerko wiertarskie, regulacje prędkości z pokrętłem(czasem się przydaje). Zastanów się jeszcze nad tym Boschem, moim zdaniem cenowo najlepszy. A rówinie dobra wiertarka co AEG czy Makita...i też 3 lata gwarancji.

G
Maariusz 2010-09-12 09:25

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Po co kupować wkrętarkę akumulatorową, jeżeli wie się, że będzie używana sporadycznie. Nie lepiej za te pieniądze kupić 2 wiertarki. Jedną na sds+ a drugą z uchwytem na wiertła walcowe.

G
JK. 2010-09-12 21:08

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Nie lepiej, zwłaszcza że jak nie masz betonu to po co ci sds? A Druga sprawa, poskręcaj meble wiertarką?;] albo inna rzecz...

G
pasterz 2010-09-13 00:12

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Ok, to dodatkowe dane z mojej strony.
Napisałem co będę robił. Fakt nie ma betonu, ale chciałbym się zabezpieczyć też na tą ewentualność.
Czyli chciałbym dobrą wiertarkę z SDS, żeby się nie zawieść w żadnej okoliczności, która będzie służyła tylko do wiercenia dziur w przeróżnych materiałach - pierwsze urządzenie.
Drugim urządzeniem ma być akumulatorowy wkrętak, tylko do wkręcania, bez wiercenia, no, ewentualnie, jak będzie na tyle silny, żeby wkręcić wkręt w drewno (w zasadzie byłoby to wskazane :)

Na te dwa urządzenia jestem skłonny wydać jakieś 900,00 zł aczkolwiek, jak się nie zmieszczę w tej kwocie, a za np. 1000,00 zł dostanę coś o niebo lepsze, to jak najbardziej takie propozycje również są wskazane :)
Pozdrawiam,
Szymon.

G
Domi 2010-09-13 13:13

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Wiec moze sdsa z wymiennym uchwytem wiertarskim np to: http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/2751_M%C5%82otowiertarka_GBH_2-26_DFR.html bardzo dobra cena niestety z budzetem 1000pln nie zostanie wystarczajaco na porzadna wkretarke wiec musisz zdecydowac co bedzie bardziej potrzebne czy dobra wiertarka czy wkretarka, chyba ze bedzie gdzies w promocji dobre aku. Obojetnie na jakiego sdsa sie zdecydujesz powinien miec dodatkowy uchwyt .

G
Maariusz 2010-09-13 19:41

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Za wspomniane pieniądze kupisz na A.... młotowiertarkę Hitachi i wkrętarkę Makity 12V. Jeżeli nie będziesz dużo wiercił w betonie to i Einhell http://allegro.pl/mlotowiertarka-mlot-udarowy-sds-einhell-bh-g-726-i1213384704.html będzie w sam raz. Posiadam już parę lat taki i do domu wystarcza.

G
Maariusz 2010-09-13 20:23

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

http://allegro.pl/wkretarka-akumulatorowa-makita-site-14-4v-3-aku-i1219984476.html. A co sądzicie o tym sprzęcie?

G
JK. 2010-09-13 23:27

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Linki nie działaj ;) - a co do tematu, to fakt ciężko się zmieścic w 1000zł chcą miec dobre narzędzia. Domi dobrze ci powiedział, jak chcesz jednak SDS to musi mieć wymienny uchwyt abyś wiercił w drewnie, jednak najtańszy taki sprzęt to kwota ponad 700zł/ a wkrętak dobry kosztuje 400-500zł. Choć nadal nie rozumiem takiego wyboru narzędzi skoro będziesz robił przy drewnie, bo wkrętak może okazać się za słaby do wkręcania, a młotkiem wiercenie w drewnie jest mało wygodne. Chyba że nie zależy ci na super jakości, więc możesz jedno z tych narzędzi kupić amatorskie i tanie, naprzykład sławnego Euroteca bo kupisz od nich "podróbkę" boscha z wymiennym uchwytem za ok 200zł. wtedy możesz kupić porządny mocny wkrętak.

G
JK. 2010-09-13 23:50

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Mogę zaproponować jeszcze to:
http://allegro.pl/aeg-bh-22-e-mlotowiertarka-650w-2-5j-bh22e-promocj-i1223397432.html

Minus to cena ponad 1000zł, oraz to że ten młotek nie ma opcji podkuwania. Plusy że wkrętarką możesz jednak wiercić w drewnie i metalu.

G
dig 2010-09-14 00:03

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

skil 1765 MA nie jest dobry ?

G
Domi 2010-09-14 12:19

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

skil 1765 MA nie jest dobry ?

Mysle ze nawet jest to b.dobre rozwiazanie. Taki skil http://allegro.pl/mlot-udar-obrot-skil-1765-ma-uchwyt-torba-bosch-i1223474890.html za niecale 300 i zostaje 700pln na wkretarke np : http://allegro.pl/aeg-bs-14-g-li-wkretarka-14-4v-2-x-li-ion-14g-bit-i1227238226.html
Ta wkretarka bedzie mogl wiercic w drewnie i metalu a takze szybko i sprawnie wkrecac i nawet sie w 900 zmiesci.

G
Maariusz 2010-09-14 18:32

Re: Wkrętarka akumulatorowa + wiertarka sieciowa z udarem do domu

Może teraz się wyświetli: http://allegro.pl/wkretarka-akumulatorowa-makita-site-14-4v-3-aku-i1219984476.html. Na targu wiejskim widziałem szlifierki na tarcze fi230. Chyba ten sprzęt nie sprzedał się w Anglii i teraz ktoś czyści magazyny.

1 2