Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

G
kkk 2014-11-14 23:27

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

Teraz na siłę się ludziom wciska bełkot marketingowy, że bez urządzeń aku żyć się nie da. A jak się okazało że pracować też nie bardzo się da, to wymyślono szybkie ładowanie. Ale nie ma nic za darmo. Jak masz wkrętarkę profi za 1,5 - 2 klocki, to jej bateria pewnie przełknie wszystko, a taki Bosch za 4-5 stówek to raczej nie, mimo że będzie niebieski. No ale Ty płacisz, Ty decydujesz. Życzę udanych zakupów

G
Paw-Therm 2014-11-15 18:41

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

kkk

metabo ma szybkie ładowarki duzy prąd itd ale tez każda ładowarka metabo ma wentylator do chłodzenia akumulatora

nowe aku metabo tak pisze producent wytrzymują od -10 do +50

europa jest w tyle za usa jeśli chodzi o narzędzia bezprzewodowe tam 70% wszystkich narzędzi na budowach jest na aku, ale też realia troche inne i technologia budowania

gdybym sam miałbym wiecej srodków na narzędzia to kupowałbym na bierzące egzemplarze aku

zeby miec zestaw np kombimłotek sds plus szlifierka mała , wyzynarka wkrętarka udarowa i np szablasta na aku

G
Mike 2014-11-20 15:04

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

Hehe Masz racje Paw-Therm odnośnie amerykańskiej technologii budowlanej... W HAmeryce to budują domy z drewna, sklejki i gips kartonu - przychodzi tornado - amerykanie budują domy od nowa :-) :-) :-)
Amerykanie to nigdy nie był zbyt inteligentny naród :-P
Do sklejki i gips-kartonu to narzędzia akku jak znalazł.

A tak an marginesie dla tych co nie wierzą w akku - już nawet nie szlifierki kątowe robią akumulatorowe ale piły do betonu nawet :-P na silnikach bez-szczotkowych:

http://www.stihl.com/the-new-stihl-tsa-230-cordless-cut-off-machine.aspx

Fajne cacko

G
kkk 2014-11-20 17:28

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

i lepsza jest choćby od tego ? http://www.narzedzia.pl/przecinarka-do-betonu-bosch-gws-24-300-j,29464.html
Bo z akumulatorem jest na pewno droższa ;)

G
Paw-Therm 2014-11-20 19:38

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

lepsza? pojęcie względne zależy jakie kryteria przyjąć czasami bez akku sie nie da bo........ albo bez kabla czy benzyny bo....... wszystko zalezy od sytuacji nie ma rzeczy uniwersalnych

G
Paw-Therm 2014-11-20 19:43

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

PS, Moda na aku przyszła z usa jak wszystko ja to popieram bo takkie narzędzia są coraz doskonalsze młotowiertarka aku robi 130 otworów przelotowych fi 10 w bloczku betonowym mysle ze juz mozna cos zrobić taka maszyną

Ostatnio robiłem instalacje u 3 ludziow którzy wrócili ze stanów i tam pono jest tak ze musisz mieć w umowie zgode zeby korzystać z prądu zleceniodawcy , co podobno nie często się zgadza , wiec zostaje agregat i narzędzia aku i tyle

G
DS 2014-11-21 22:05

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

Moda na aku?? Prosze cie. To nie jest moda. Gdyby w Polandii aku kosztowalo odpowiednio tyle co w usa to kazdy mial by zestawy narzedzi na aku. Gdybys mogl pozwolic sobie za tygodniowke kupic taki zestaw:
http://www.homedepot.com/p/Milwaukee-M18-Fuel-18-Volt-Brushless-Lithium-Ion-Hammer-Drill-Impact-Driver-XC-Combo-Kit-2797-22/203639295
W jues takie rzeczy sa w zasiegu zwyklych ludzi i to nie jest moda tylko inne standardy zycia .

G
kkk 2014-11-21 22:59

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

To są fajne zabawki, ale u nas myślę nigdy nie będzie standardem na budowie. I nie dlatego że jest drogie.Są dużo droższe rzeczy na budowie i trzeba je mieć. Tam plac budowy jednak wygląda inaczej, a podstawowym narzędziem jest zszywacz, gwoździarka i piła. I z tymi narzędziami trzeba biegać po terenie budowy i kable są istotnym utrudnieniem, A u nas jeszcze nie robią taczek i betoniarek na akumulator, a prace późniejsze są bardziej stacjonarne i kabel nie jest przeszkodą a tym samym akumulator nie jest jakimś zasadniczym ułatwieniem, poza pracą na wysokości. Bynajmniej nie słyszałem o takim przypadku że ktoś się wlecze z robotą albo nie może zrobić, bo nie ma narzędzia akku.
Oczywiście jak to lubi, ja się nie ekscytuję tymi narzędziami jak lepszym samochodem sąsiada. Dla mnie narzędzia to są NARZĘDZIA do osiągnięcia celu, czyli klient ma być zadowolony i kasa ma być przy jak najmniejszych kosztach. Mają mało kosztować i być zawsze gotowe. A kupić choćby taka przecinarkę aku za kilka tysięcy, co bardzo ułatwi może ze dwa cięcia. To ile będzie kosztowało jedno cięcie ? Ale jak to mówią, jeden chce mieć same rybki a drugi puste akwarium. Pozdrawiam.

G
Mike 2014-11-21 22:59

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

A czy Paw-Therm mówi tutaj o zwykłych ludziach? Nie: On mówi o profesjonalistach budowlanych, którzy takim sprzętem na życie zarabiają. Ja mam mnóstwo sprzętu Milwaukee FUEL bo nim pracują moi pracownicy. Zarabiają na swoją pensje. A że to za drogi sprzęt dla majsterkowiczów czy szmaciarzy budowlanych robiących za najniższą cenę (i psujących w ten sposób rynek) to nie znaczy że czas Akku nie nadchodzi.

Sam byłem sceptyczny w sprawie narzędzi akumulatorowych ale zmieniłem zdanie wraz z pojawieniem się narzędzi brushless. Dobra inwestycja.

G
kkk 2014-11-22 08:48

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

Nie przeczytałeś mojego postu, albo go nie zrozumiałeś. Zrób to proszę, bo piszesz coś o normalnych ludziach i o szmaciarzach, nie wiem o co chodzi.
Żeby robić uslugę za normalna stawkę nie najniższą, wcale nie potrzeba do tego M.Fuel. A w/g Ciebie widzę takie narzędzia dają przepustkę do lepszego świata prawdziwych profesjonalistow. Bo nie zauważyłem ani jednej literki będącej uzasadnieniem z punktu widzenia ekonomicznego czy technicznego. Ja nie mówię swoim wiertarkom czerwonym dobranoc wiertareczko jak kładę się spać.
To jak narzędzie jest czerwone, to już nie szmaciarz i na odwrót ???
Mam wrażenie, że jak bym dał Ci do złożenia więźbę i z narzędzi młotek piłę bez żadnego gwoździa albo stan surowy do postawienia bez prądu, to byś rozłożył rączki i uciekł z placu. Brzmisz jak sklepikarz, nie jak profesjonalista albo przedstawiciele handlowi mózg Ci wyprali. Pozdrawiam

G
DS 2014-11-22 13:32

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

Kkk. Odnosze wrazenie ze uwazasz kazdego z zestawem aku za lansiarza i goscia co wywala kase w bloto tylko dlatego ze takie samw narzedzia sa tansze na kablu. Przeciez za twoje nie kupuja prawda? Nikt nie czuje sie lepszy majac zestaw na baterie. A budowa to nie tylko stan surowy, to takze masa prac instalatorskich gdzie kabel po prostu przeszkadza. Myslisz ze kazdy z aku to tylko je glaszcze? Po co ten jad i zlosliwosci? Okreslenie zabawki tez jest bledne gdyz aku sa pelno wartosciowymi narzedziami. Porownanie do betoniarki na aku tez jest troche nie na miejscu, zwlaszcza ze dzis zaprawe do murowania sie zamawia wiec i betoniarka zbedna. Choc masz racje ze aku nie sa niezbedne to jednak bezsprzecznie sa wygodniejsze. I gdyby nie przepasc cenowa w Polsce to wiecej osob by siegalo po aku. Stad taka popularnosc za granica.

G
Paw-Therm 2014-11-22 14:24

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

napisze tak jestem instalatorem czasami jak montuje kocioł gazowy robie też przewód spalinowy no i musze wleźć na komin przymocować okucie i daszki fakt moge to robic używając młotowiertarki i szlifierki kontowej na kabeldo teggo wkretarki sieciowej ale jest to uciążliwe każdy szuka ułatwienia dla siebie a profesionalisci często niezależnie od kosztów ale po co płacic 4000zł za młotek jak mozna kupic za 1000zł i tez bedzie chodził
poz co używać wkrętarki aku jak można wkręcać śrubokrętem lub wkretarką sieciową sporo tanszą

G
Tymek 2014-11-27 11:30

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

To wszystko zależy od tego jak i gdzie będziesz używać, mi osobiście kabel by przeszkadzał dlatego wziałem wiertarke z akumulatorem li-ion

G
Topeks 2014-11-27 16:51

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

bez akumulatora żyć się da, ale po co sobie to życie komplikować? wg mnie to czysto kwestia wygody i komfortu pracy, kupic sobie taką z aku i zawsze miec zapas pod reką, bo teraz dobre wiertarki maja w zestawach 2 akumulatory

G
iro 2016-12-09 09:30

Re: Wiertarko-wkrętarka... A może sieciowa?

Napiszę parę słów od siebie. Pierwszą wkrętarkę miałem kilka lat, nie jakiejś firmy wkrętarka 100 zł + 300zł napis, chyba dałem coś z przedziału 50-100zł, ale to było dawno. Wszystko ok, miała zapas, przez pierwsze lata super gadżet, potem niestety coraz częstsze zmiany akumulatora i w końcu nie dała rady wkręcić 3 wkrętów na całej baterii. Przyszedł czas na zakup, ceny wkrętarek i akumulatorów takie że przeżegnać się nogą to mało. Po namyśle zdecydowałem się na jakiegoś klekota z kablem za +-85zł w 2015roku czyli bardzo mało. Sprzęgło działa bez zarzutu, stosuje przedłużacz 1 wtyczkowy taki do kosiarki 10m. Że tak powiem 120m2 sufitu podwieszanego na jednej baterii i bez spadku mocy XD. Wady jak prąd siądzie to nie da się robić, ale w sumie jak prąd siądzie to po ciemku też nie robię. Na budowach domów nie paruję tylko w wykończeniówce więc prąd mam zawsze. Rozbieżności cenowe są ogromne na korzyść sieciowej. Nigdy więcej akumulatora. Jakby kogoś firma wkrętarki interesowała to "powermat" o ile coś komuś to mówi, mi nie mówiła nic. Działa jak trzeba, a jeśli chodzi o jej wytrzymałość to mi jej nie szkoda, zakładam korony do ceramiki i kręcę otwory w płytkach 5cm średnicy... Dewalty, skille i makity z akumulatorami niech się schowają. No i jeszcze ta cena, mogę takich kupić 5 sztuk zamiast 1 takiej tzw. porządnej. Więc 4x jak się popsuje kupuję nową i do przodu jestem czas naprawy, który może trwać 2 tygodnie, a to bardzo dużo i albo przez te 2 tyg. stoi robota albo i tak kupisz drugą...
PS: Moja pierwsza sieciówka działa do dziś bez problemów więc nie było potrzeby kupowania drugiej. Polecam wszystkim, do wykończeń - nie koniecznie tej firmy, acz z kablem.

1 2