RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Do ostatniej strony »

RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Witam,
Jestem majsterkowiczem i potrzebuje wsparcia przed zakupem szlifierki oscylacyjnej.
Czy warto jest zainwestować w ten model:
EOS-2410N Jednoręczna szlifierka oscylacyjna RYOBI 110x114mm 240W
http://www.ryobipower.com.pl/index.php?narzedzia=szlifierka_oscylacyjna
Widze że na Alledrogo można go nabyć za 69 lub 90 zl - jest wystawionych po kilka sztuk. Dziwne że producent ma w cenie około 200 zl - skąd taka różnica ?
Chce mieć szlifierke oscylacyjna na dłużej i jestem ograniczony cenowo do 200 zl na ten cel. Chce też mieć w miare optymalną moc szlifierki oraz płaszczyzne pod papier o powierzchni kwadratowej (bardziej uniwersalna do "penetracji zakamarków" ;)
Prosze o uczciwe porady znawców tematu - z góry dziekuje.

G
Kris25 2010-03-15 15:36

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Czy ktoś jest użytkownikiem tego modelu ?

G
Maariusz 2010-03-15 20:27

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

do "penetracji zakamarków" to jest szlifierka typu "delta". Jestem posiadaczem takich. Mam starego zielonego Boscha a w tamtym roku kupiłem Skila. Do szlifowania powierzchni polecam Makitę na papier 93x230 ale jest ciut droższa

G
Kris 2010-03-16 09:56

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Witam,
Czy ten zielony Bosch to coś takiego:
http://www.neo24.pl/szlifierka-bosch-psm-80-a-%280-603-354-020%29.html
czy 80 W to nie za mało ? Nie staje przy docisku do powierzchni podczas szlifowania ?
Pozdr.

G
Maariusz 2010-03-16 19:20

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

80W to maławo jak na szlifierkę. Mam ten sprzęt: http://www.allegro.pl/item945433360_szlifierka_delta_260w_7115_skil_papiery_walizka.html

G
Maariusz 2010-03-16 19:28

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Mam także taką i jest rewelacyjna do większych powierzchni: http://www.allegro.pl/item962244996_szlifierka_oscylacyjna_makita_bo3700_wa_wa.html. Ten zielony Bosch o który pytałeś to według mnie zabawka.

G
Kris25 2010-03-16 21:52

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Pytanko: gdzie można kupić po za alledrogo taką szlifierkę w sklepie ? SZLIFIERKA DELTA 260W 7115 SKIL

G
Kris25 2010-03-16 21:56

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Czy papier scierny mozna zrobic samemu na wymiar nożyczkami ? czy trzeba kupowac orginalny ? Co gdy producent zaprzestanie robic taki model i papier ?
Pozdr.

G
Maariusz 2010-03-17 16:51

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Szlifierkę Skil typu "Delta" kupisz w Leroy Merlin jeżeli masz taki w pobliżu. Ja właśnie tam ją zakupiłem za 139zł. Mieli ten droższy model w cenie tańszego. Na allegro ceny też dobre szczególnie u tego sprzedawcy co Ci link przesłałem. Papiery to standard wszystkich producentów (nawet chińskich). Aby było taniej kupuję krążki fi 125mm i z nich starymi nożyczkami wycinam papiery. Mnie ta szlifierka służy przede wszystkim do matowienia lakieru przed następnym malowaniem. Jak coś nie wiesz to pytaj a chętnie doradzę.

G
JK. 2010-03-17 18:25

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

A wracając do głownego pytania, ten sprzęt Ryobi jest taki tani bo na 99% jest sprowadzony z UK, widać to po wtyczkach.

G
Kris25 2010-03-18 14:43

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Panowie,
Musze się z wami tym podzielić i pochwalić:
KUPIŁEM SKILA 7115 w Leroy Merlin w cenie promocyjnej za 139 zl (zestaw ze skrzynka i papierami) o MOCY 260 W !!!
W domu sprawdziłem jej normalna cena: 250 zl !!!

Testowałem ją w sklepie na drewnianej palecie - ma regulacje predkosci od 1 do 6 - jestem z niej zadowolony a szczególnie z promocyjnej ceny - zaoszczedziłem 111 zl !
Zatem polecam wam skorzystać z promocji bo warto - jej moc czuje sie przy pracy.
Dzieki za porady.

G
Kris25 2010-03-18 14:48

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Maariusz dzieki za porade- szczerze nie czytałem Twej porady tylko przypadkiem dziś kupiłem ta szlifierka i patrze żę i Ty miją doradzasz. Widze że mamy ten sam gust. Dzieki za podwójne wsparcie. Ale jaja , też wybrałem tą samą i jestem zadowolony bo ją mogłem w sklepie testowac. Cena jest super. Też mieli model droższy ale o mocy 240 W zamiast 260W , pytalem sie dlaczego tak jest że gorsza jest droższa a i model starszy. Powiedzieli że to promocja i dlatego nowa jest tansza. Udało sie kupić i się ciesze. Cena jest super w porównaniu z jej moca i możliwościami.
Jeszcze raz dzieki !

G
Kris25 2010-03-18 15:05

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

To byłe ten gorszy ale i droższy model 240W :
http://www.leroymerlin.pl/produkty/szlifierka-oscylacyjna-delta-f0157110aa-skil,1166449582,1167402533.html
oraz ten w promocji lepszy i tańszy o mocy 260 W i cenie 139 zl w Leroy Merlin (jeszcze nie dodali do promocji):
http://www.kupujemy.pl/7115-cena-sklep.html
właśnie ten model kupiłem.

G
Maariusz 2010-03-18 17:56

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Ja mam 60 km do najbliższegp hipermarketu Leroy Merlin i wiele promocji mnie ominęło. Majsterkuję od bardzo dawna i pamiętam jak dawniej trudno było kupić jakieś elektronarzędzie. Teraz sprzęt można wypróbować w sklepie z czego nie raz korzystam przed zakupem. Jak się dorobisz to kup polecaną makitę a jeszcze bardziej będziesz zadowolony. Zadowolenia z użytkowania życzę

G
Kris25 2010-03-18 18:32

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Dzieki , Tobie również miłej pracy.
Słuchaj czy zauważyłeś że podczas pracy ten papier na rzepie ma tendencje do przesuwania się ? Wiesz jak temu zapobiec?
Znasz sie może na renowacji starego poniemieckiego krzesła- chodzi mi o sposób zakładania siatki (plecionki) takiej z żyłek "słomianych" jak to używano do wypełnienia siedziska w krześle zamiast tapicerki. Czasem to jest w fotelach bujanych. Nie znam fachowej nazwy tej "wikliny" - ponoć moczy się ją przymocowuje i jak ona schnie to potem się naciąga sama.Ale jakją mocować do krzesła, jakoś z a pomocą wyciągniętej nitki (włókna) ?
Pozdrawiam

1 2