RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

G
Maariusz 2010-03-18 19:39

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Jeżeli papier ścierny ma słabo przyklejone płótno to "rzep" nie trzyma go za dobrze i wydaje Ci się że pływa. Kupuję, więc papier sprawdzonego producenta. Być może za mocno dociskasz szlifierkę do obrabianego materiału a nie jest to potrzebne. Nie mam pojęcia o renowacji którą chcesz wykonać. Wycinam ze sklejki kinkiety, lamki nocne, kwietniki. Robiłem taborety, krzesła i ławki ale całe z drewna

G
Maariusz 2010-03-18 19:48

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Do szlifowania większych powierzchni lepsza jest szlifierka oscylacyjna z papierem mocowanym na zaciski i dlatego używam wspomnianej Makity

G
Kris25 2010-03-19 09:49

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

WItaj,
Dzieki Maariusz za porady.
Możesz mi polecić sprawdzonego producenta od papieru ?
Czy do drewna i metalu jest inny papier ?
Podaj mi nazwe producenta dobrego papieru do drewna
Czy ta końcówka wydechowa jest samozasysająca pył , czy też musi być podłączona do ssawki (odkurzacza), jak rozwiązałeś tę funkcję (dodałeś skarpetke, pończoche na wylot?)
Z góry dziekuje i pozdrawiam.

G
Maariusz 2010-03-20 17:29

Re:RYOBI , czy coś innego ? (Szlifierka oscylacyjna)

Końcówkę szlifierki podłączam do odkurzacza gdy szlifuję w pomieszczeniu. Na zewnątrz szlifuję bez i wtedy zakładam maskę przeciwpyłową by kurzu nie wdychać. Bosch do drewna ma inny papier a do metalu inny. Ja jednak kupuję krążki największego polskiego producenta papierów ściernych firmę Union-Vis wykupionego przez niemieckiego Klingspora. Płacę za nie grosze w sklepie Unimet Rzeszów

1 2