piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
Piotrek 2009-03-21 00:00

Re:piła spalinowa

Witam serdecznie, przeczytałem cały temat też chcę kupić pilarkę spalinową do użytku domowego a wiec do cięcia drewna do pieca, gałezi etc >> zastanawiam się nad dwoma modelami Makita 4610 i OLEO MAC 936 prosiłbym o jakieś opinie. Z góry dziekuje

G
Piotrek 2009-03-21 00:00

Re:piła spalinowa

dodam jeszcze OLEO MAC 937

G
Nikoś 2009-03-21 00:00

Re:piła spalinowa

kup Oleo Mac GS410 C bez bajerów Będziesz zadowolony

G
Piotrek 2009-03-22 00:00

Re:piła spalinowa

Oleo Mac GS410 C jest za drogi ;/ nie potrzeba mi tak drogiej pilarki która będzie używana 2-3 razy w roku, chodź gdyby nie POlityka POmyleńców w POlandzie i CUDów CUDonalda to pewnie bym kupił ale jest kryzys i nie mam pracy ;/. Potrzebuje coś w granicach 700-800 zł o mocy co najmniej 2 KM, widziałem różne wynalazki m.in ASGATEC której to pompę do wody mam od 1 roku i spisuje się doskonale poza tym gwarancja DD ale myślę że potem były by probemy z częsciami zamiennymi a OLEO-MACA mam u siebie sklep firmowy.

G
Jarek R. 2009-03-23 00:00

Re:piła spalinowa

Witam wszystkich.
Moje pytanie dotyczy konkretnego modelu pilarki. Po wielu godzinach analizy co do kupna takowego sprzętu wybrałem firmę Husqvarna. Zastanawim sie nad dwoma modelami:
440 - 2,4 KM ok 1200 zł
445 - 2,8 KM ok 1500 zł.
Moje potrzeby to przygotowanie drewna (twardego) do kominka rocznie 20m plus jeszcze mały sad. Prooszę o porade czy warto dopłacić i mieć trochę więcej koni czy ta mniejsza spokojnie mi wystarczy?

G
gość 2009-03-23 00:00

Re:piła spalinowa

Piotrek, kupisz badziewie to niewoadomo czy użyjesz jej 2 razy do roku, może po godzinie lub dwóch się "rozlecieć" mówię o chińszczyźnie, wiadomo że sthil,husqvarna to sprzęt ok ale cena a dlaczego bo utrzymanie salonów firmowych , serwisu kosztuje,oleo dystrybuje swoje towary w różnych sklepach(można zejść z ceny) masz wybór i porównanie na miejscu z innymi pilarkami.Sklep i serwis masz na miejscu,a jak masz 8 stówek to wyszperaj jeszcze 2 i kup solidniejszego oleo maca moc się przyda.A serwisanci z forum zawsze polecą ci sthila albo hysqvarne bo żyją z przeglądów płatnych i słonych napraw.Moim zdaniem Oleo Mac 2,5 KM jakość za rozsądną cenę.A wybór należy do ciebie. Pozdro.

G
E... 2009-03-23 00:00

Re:piła spalinowa

A ja by polecal jednak sthil to godne uwagi pily ma ja juz 8 lat i naprawde nie narzekam posiadam 2h lasu tak ze caly czas cos tne przycinam oprucz filtrow i lancuchow a takrze prowadnic to nic nie wymieniam mam tez husqwarne ale nie jestem z niej zadowolony moze akurat sie nie udala mam problem z odalaniem dlugo sie uszarpie zanim odpali byla naprawiana w serwisie 2 dni ok a puzniej dalej to samo pozdrawiam

G
Nikoś 2009-03-25 00:00

Re:piła spalinowa

UWAGA
kup Oleo Mac GS410 C bez bajerów Będziesz zadowolony
To niejest moją wypowiedż. Ktoś się podszył podemnie.

G
Marek 2009-03-26 00:00

Re:piła spalinowa

Ja pragnę na tym forum podzielić się tylko pewną refleksją
wynikającą z własnego użytkowania pilarki.
Od 12 lat eksploatuję H55 i jedyne co w niej zmieniam to łańcuch,prowadnicę,olej i mieszankę to wszystko a rocznie robię drzewa do ogrzewania domu około 38m3.Drzewo twarde jak dąb,grab,jesion często gęsto podmrożone i zapiaszczone
a i niekiedy w deszcz i śnieżyce.Nie jestem pewien czy Szwedów dziś stać na tak solidną produkcję.
Uwaga powyższa tyczy się również całego osprzętu,łańcuchów,prowadnic,pilników i wreszcie siekier,
wychodzi na to że obecnie nie inżynier decyduje tylko....marketing.Świat po prostu zwariował dla pieniądza.
Pozdrawiam wszystkich.

G
bmatusiak 2009-03-29 00:00

Re:piła spalinowa

Mam pilarke spalinową "MANTA"
Jest iskra,pobiera paliwo i nie odpala
Co zrobic?????
Proszę o pomoc :)

G
bmatusiak 2009-03-29 00:00

Re:piła spalinowa

Mam pilarke spalinową MANTA
Jest iskra,pobiera paliwo i nie odpala
Co zrobic?????
Proszę o pomoc :)
MAKITA

G
bmatusiak 2009-03-29 00:00

Re:piła spalinowa

Mam pilarke spalinową MAKITA
Jest iskra,pobiera paliwo i nie odpala
Co zrobic?????
Proszę o pomoc :)
MAKITA

G
Nikoś 2009-03-30 00:00

Re:piła spalinowa

Sprawdzałeś jej kompresje, czy niejest podtarta, szczelność uszczelniaczy wału. Jak będziesz miał z tym problem to postaram ci się pomuc. WITUUS ma makite może pomorze. Pozdrawiam

G
Tommi 2009-03-31 00:00

Re:piła spalinowa

Witam, dopiero od niedawna czytam forum... ale chciałem się odnieść do wypowiedzi Marka:
Jasne, że nikt teraz nie da gwarancji, że nowa piła podziała Ci przez nastepne 12 lat, ale mimo wszystko prawdopopobieństwo, że tak będzie jest wyższe w przypadku np. Husqvarny niż zabawki z supermarketu.
Zmeinia się dużo rzeczy, zupełnie inne jest też podejście do sprzętu, serwisu itp. Kiedyś samochód przygotowywało się do wyprawy na drugi koniec Polski, teraz "się wsiada i się jedzie". tego właśnie oczekuje coraz więcej osób - nie dbają o serwis, przeglądy, stan techniczny, wolą kupić co jakiś czas jak najtaniej urządzenie i tyle.

G
Nikoś 2009-03-31 00:00

Re:piła spalinowa

Przychodzi klijęt do serwisu(ałtoryzowanego STIHL) i pyta się: CZY PANOWIE NAPRAWIAJĄ TUTAJ MOTOROWE SZTIL (taki był napis na obudowie). A kolega mu nato że,
" tak prosze pana części od fiata 126p pasują do karzdego modelu ferrari bo fiat przewidział , że ferrari będzie mu chciało dorównać". Klijęt zaczoł się smiać i powiedział że pujdzie tam gdzie ją kupił a kolega mu ją wzioł, założył filtr powietrza od STIHLa i powiedział " a nie mówiłem"

1 ... 10 11 12 ... 27