piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
Nikoś 2009-03-14 00:00

Re:piła spalinowa

Witam cię Krzysiek i szczeże ci powiem że nie miałem takich pilarek w serwisie a w naszych katalogach z częściami niema nic do tych maszyn więc to ni będzie za dobry wybur. Pozdrawiam

G
krzysiek 2009-03-14 00:00

Re:piła spalinowa

A może PARTNER albo OLEO MAC żeby miała jakieś 2,2 KM Sthil i Husqvarny są drogie a Partnera to chyba też Husqvarna produkuje. Oleo jedni chwalą drudzy żeby omijać że pierścienie pękają. W Solo 636 też mi pękł pierścień i cylinder do wyrzucenia. do serwisu każdej firmy niedaleko. A ściąć w lasku kilka drzewek i poklockować powinno wystarczyć.A może inny wybór? Pozdrawiam.

G
Nikoś 2009-03-14 00:00

Re:piła spalinowa

Najlepszym wyborem będzie OLEO-MAC jwśli w gre nie wchodzą STIHL i HUSQVARNA bo to dobre maszyny i łatwy dostęp do oryginalnych jak i zamiennych części. Proponowałbym takie od 941 w zwysz bo są solidniej zbudowane. O pierścień się niemartw jak będziesz ją obsługiwał według instrukćji to porzyje długie lata. Pozdro

G
Michał G 2009-03-15 00:00

Re:piła spalinowa

Cześć
Mam pytanko o piłe (poniżej daje linki) Makita 7901 6,3km cena kusząca jak za taką piłę. Narazie nie kupuje ale coraz bardziej mnie korci:):). Co wy na to?? Prosze o jak najwięcej wypowiedzi. Głównie chodzi mi o to czy kupić makite czy jednak mniejszą piłę ale stihl lub husqvarna . Jeśli nie kupować makity to polećcie jakąś piłę o podobnej cenie. Z góry dziękuję:):).
http://www.allegro.pl/item573387068_makita_pila_spalinowa_lancuchowa_6_3km_dcs_7901.html
http://www.allegro.pl/item577686226_pilarka_spalinowa_makita_dcs_7301_5_7km_raty_wawa.html
Ps. Nie złośćcie się że znów powracam do tematu makity:):)
Ale chodzi mi o ten konkretny model:):)

G
zenon 2009-03-16 00:00

Re:piła spalinowa

mam pytanko do nikosia a jakie piły w swoim serwisie naprawiasz najczęściej? z tego co zrozumiałem to naprawiasz wszystkie marki

G
Nikoś 2009-03-16 00:00

Re:piła spalinowa

Witam Zenon w naszym serwisie naprawiamy rózne pilarki, kosiarki, agregaty, zagęszczarki, kosy itp. Pytając się mnie o ten sprzęt napewno do czegoś dąrzysz. Jeśli masz jakieś pytanie to smiało pytaj, chyba że to coś niemiłego ale to od ciebie zalerzy. Słucham

G
Paweł 2009-03-16 00:00

Do Michała.

Kolego o czy na pewno potrzebna Ci aż tak mocna pilarka??.
Przecież jak to bydle zalejesz to Ci ręce pourywa.
Waga pilarek podawana jest bez układu tnącego i "suchych.
Ja bym Ci proponował MS260 Stihla ale fakt tańsza nie będzie :)
Pozdrawiam

G
Sławek K. 2009-03-16 00:00

Re:piła spalinowa

szanowni koledzy..
na rynku jest wiele fajnych i trwałych pilarek.
Uważajcie przy zakupie na rozmaite "OKAZJE" , bo zazwyczaj nie sa okazjami lecz moga spowodowac straty finansowe. Pojawiaja się na rynku - targowiskach i giełdach sprzęty z naklejkami znanych producentów. Firmy wręcz ostrzegają pokazując na stronie jakie są cechy podróbek.Znajomy kupił okazyjnie na giełdzie w Gliwicach taki złom i po godzinie pracy wyrzucił piłę na śmietnik. Mówił była okazja i 500zł wyrzucone w bloto!
Ja radzę aby kupować sprzęt firmowy i taki który będzie mial zapas mocy. Pilarka do pracy w domu powinna mieć powyżej 2KM więc wszelkie wynalazki shila 017 , 018 nie kwalifikuja tego do tych celów. mozna to kupic do okazjonalnegp przycięcia czegośtam ale nie należy liczyc na wielka trwalość.
absolutnie nie neguje jakosci Sthila i husqvarny lecz jakość tych ich najtańszych modeli.
Ja polecam husqvarnę 40 , oleomaca-efco np 951(super sprzęt),
Jonsereda np: 2054, 2055, 2051, Dolmara 109 a jescze lepiej 115,
jest jeszce stig- alpina-Castor,wiele modeli echa, komatsu i shindaiwy.
Ja mam kilka pił używanych zakupionych jako używanei właściwie nie zawiodlem się.
kupując sprzęt uzywany zwróćcie uwagę na stan techniczny:
1. czy nie jest zatarta (warto zajrzeć przez otwór wylotowy na tłok)
2. jaka jest kompresja ( piła chwycona za linkę startera powinna bardzo pomału opadać na dół),
3 jaki jest stan gwiazdy napedowej ( nie może miec nacięć).
4 stan łacucha ,
5. stan prowadnicy,
6. uruchomić - zobaczyć jak startuje i pracuje, wchodzi na obroty...
aha, i patrzcie aby pila poniżej cylindra miała metal, ustrzeże was to przed niemiłymi rozczarowaniami po dłuzszej pracy ,że wyniku temperatury cos w korpusie sie odkształcilo. Ja miałem takowy przypadek z Jonseredem 2050

G
Paweł 2009-03-16 00:00

Re:piła spalinowa

Sławku zgadzam się z Tobą i to sugerowałem-piły powyżej 2,5KM.
Nie zgadzam się co do używanych.
Twoje podpowiedzi są trafne,ale żeby kupować używane trzeba się na tym znać.
To tak jak z samochodem,ja też uważam że lepszy wypasiony używany jak nowy a kiepski.
Ale na tym też trzeba się znać.
A co do modeli,ok trafne podpowiedzi,ale tych pił już nie produkują od dawna,a więc tylko używki.
Ale miej na uwadze jeszcze jedno.
Wszystkie firmy muszą zagwarantować dostęp do części w okresie 7 lat od zakończenia produkcji, a co potem??,
Tylko dlatego do Husq 40 jest nadal tyle części bo tych pił w rękach klientów jest mnóstwo,ale podejrzewam że jeszcze 3-5lat i oprócz membran nie dostaniesz do tego modelu nic,
Pozdrawiam

G
Jarek 2009-03-17 00:00

Re:piła spalinowa

Poszukuję piły do przygotowania raz w roku sobie drzewa (twardego) do kominka. Rocznie ok 12-15m czasami tarfiają sie grube klocki ok 45-50 cm średnicy. Najpierw myślałem o czym tanim o dużej mocy i długiej prowadnicy głównie ze względu na cenę i to ze piła bedzie pracować tylko raz w roku, ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi chyba dam sobie spokój z chińczykiem. Po wstępnej analizie moja uwaga skupia się na modelach:
Husqvarna 142 lub 440
Oleo-Mac 941CX
I tu pada moje pytanie do wszystkich którzy sie na tym znają ba ja jestm w pełni amatorem. Co sądzicie o tych modelach, czy ich moc i jakość będzie wystarczająca dla moich potrzeb? Lub jaki konkretnie model możecie mi polecić.
Z góry dziekuję wszystkim za odpowiedz.

G
zenon 2009-03-17 00:00

Re:piła spalinowa

do nikosia sory że tak podstępem zapytałem, ale tych co najmniej naprawiasz to: albo ich nikt nie kupuje, albo są najmniej awaryjne. wiem powiesz wszystko się kiedyś zepsuje nawet ze złota, i nie chodzi mi o sprzęt który dostanie w dupe i niewytrzyma tylko ot tak coś z niczego się popsuło bo i tak się zdarza, ale jednym częściej innym rzadziej. a komu sporadycznie?.

G
Nikoś 2009-03-18 00:00

Re:piła spalinowa

Chodzi ci o taki sprzęt który trafia donas najczęściej, czy taki który sporadycznie. Albo napisze tak: mamy serwis STIHLa i wiadomo że głuwnie maszyny które donas trafiają są właśnie tej firmy. W okolicy sa jeszcze 2 serwisy HUSQVARNA i MAKITA, a w naszej okolicy to właśnie te 3 firmy zaopatrują klijętów w sprzęt. Nie moge powiedzieć że naprawiamy tylko STIHLa, ale tagrze HUSQVARNE, MAKITE, OLEO-MACa, EFCO, PARTNERa, itd. lecz głuwnie STIHL wkoncu mamy ten serwis tak jak ma go mitsubishi,opel itp. Najczęsciej trafia donas MS180, a żadkim gościem jest MS260. Jesli nie oto ci chodziło to napisz dokładniej oco a napewno ci napisze jak jest. Pozdrawiam

G
zenon 2009-03-18 00:00

Re:piła spalinowa

witam nikoś o to mi chodziło ze sthila to juz wiem a jak inne marki?pozdrawiam

G
Łukasz 2009-03-20 00:00

Re:piła spalinowa

Witam.Bardzo przepraszam że nie do końca w temacie, ale liczę na pomoc panów serwisantów. Znalazłem na strychu pilarkę dziadka włoskiej firmy Uniroyal z 1985roku 1.8km. nie była używana 15 lat jednak po chwili starań żwawo zagadała. Czyż to nie wspaniałe?Do Prac przydomowych wystarczy.Nie działa jednak smarowanie łańcucha.I tu moje pytanie:czy da się jeszcze gdzieś dostać części(lub dorobić)do takiego zabytku. Interesuje mnie też schemat budowy bo dzisiaj biorę się do rozkręcania a z tego co się orientuję to smarowanie kilka razy było naprawiane więc może brakuje czegoś. Z góry dziękuję za konstruktywne sugestie.

G
Łukasz 2009-03-20 00:00

Re:piła spalinowa

Przepraszam za pomyłkę ni Uniroyal tylko UNIROPA

1 ... 9 10 11 ... 27