PIECBUD - opinie na temat kotła

Do ostatniej strony »
G
Paw-Therm 2015-01-05 12:36

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

jest duzo bardziej ekologiczny od zwykłego węgla a raczej kotła na węgiel bo proces spalania ma dużo większa sprawność i dopaleniu ulega większość substancji , które normalnie wylatują do atmosfery.

Dużo moich znajomych wybudowało nowe dobrze zaizolowane domy, ale nie maja i w najbliższych 5-10 nie będą mieć dostępu do gazu ziemnego. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest właśnie ekogroszek.Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w Sandomierzu nie dostaniesz pozwolenia na budowę czy modernizacje co z zasilaniem węglowym, tylko gaz ewentualnie drewno lub ekogroch. Gaz płynny niestety to bardzo nieopłacalny biznes .

G
Paw-Therm 2015-01-05 12:40

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

para wodna owszem jest tak jak napisałem wykrapla się u wylotu komina i daje złudzenia białego dymku, dobrze ustawiony palnik i automatyka powoduje ze dym ekogroszku jest prawie bezbarwny w mroźna pogodę właśnie biały

G
digi 2015-01-05 16:22

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Koloryzujesz okrutnie SO2,NO,CO,CO2,B(a)P,pyły, zresztą:
http://misja-emisja.pl/knowledgebase/wdychamy-gdy-spalamy-wegiel-biomase/

http://dobraulica.pl/2014/01/trujace-powietrze-nad-warszawa/


Pokaż teraz polskie urządzenia spełniające PN303-5:2012 w 5 klasie i nie bajeruj o parze wodnej i dużej sprawności procesu spalania,bo na oko CO i O2 nie widać. Ustawić palnika jak w instytucie badawczym się nie da. Średniorocznie sprawność dla retortowego = 50% w domowych warunkach.

G
digi 2015-01-05 16:29

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

A na modernizację C.O nie trzeba pozwoleń. Jeszce tego brakowało.

G
Paw-Therm 2015-01-05 21:28

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

pewnie ze tjeoretycznie gaz jest bardziej eko ale kocioł tradycyjny a ekogroszek to niebo a ziemia
według norm ekogroch do miasta sie jeszcze nadaje ale zasypowy juz nie

G
jamróz 2015-02-05 12:17

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Ekogroszek to paliwo dopuszczone przez unię, ekologczne można by powiedzieć, bzdury ktoś pisze że kopcimy czy zanieczyszczamy. Do tego jest jeszcze pellet- ja mam piecbudpowski kocioł na ekogroszek i pellet właśnie i nie smrodze wcale
Poza tym komfort uzytkowania nowoczesnych kotłów podajnikowych takich jak ten mój, z panelem pokojowym, jest porównywalny do kotłów olejowych czy gazowych, wieć nie przekonujcie tym swoim gazem

G
Paw-Therme 2015-02-05 18:44

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

ekogroszku czy pelletu nie da sie porównac do kotła gazowego

G
zych3 2015-03-05 17:05

Re: Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

ekogroszku czy pelletu nie da sie porównac do kotła gazowego
Jasne że nie da sie poróać ale nie kazdemu odpowiada palenie gazem, nie wiem , ja sam wybrałem kocioł co i o gazie nawet nie myslałem . Byłem nastawiony na ekogroch i tyle.
Dobry kocioł jak mój ( kj=G Piecbudu) i dobrej jakości ekogroszek i komfort jest

G
Paw-Therm 2015-03-06 19:37

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

mam wrażenie że na tym forum piszą tylko handlowcy piecbudu


co kto lubi w zasadzie


na Pewno Twój kocioł piecbudu potrafi sam sobie dopasować moc do aktualnego zapotrzebowania na ciepło(w ogóle dopasować), na pewno potrafi wyłączyć sie kiedy jest dostatecznie ciepło w domu i sam włączyć sie kiedy ciepło jest potrzebne, na pewno możesz go zainstalować w szafce kuchennej lub łazienkowej
na pewno się sam załaduje ekogroszkiem i automatycznie rozpalić
na pewno jest w stanie utrzymywać ciepłą wodę o stałej temperaturze nie grzejąc co(nie wpływając na swoja żywotność)

O wiesz co??? To potrafi nawet najtańszy kocioł gazowy.
No ale komfort jest porównywalny, pewnie że tak

G
Paw-Therm 2015-03-06 19:54

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

no i kwestia ceny za cenę ekogrochu w miarę średniego kupisz już topowy kocioł gazowy dobrej marki

nie wspominając o kotłowni bo cena względnie wyposażonej kotłowni ekogrochu jest kilkakrotnie wyższa niż przy kotle gazowym nie mówiąc o gabarytach

kocioł gazowy w zasadzie kotłowni nie potrzebuje

w sytuacji kiedy w pomieszczeniu nie mamy komina to gaz również jest poza konkurencja bo w sprzyjających okolicznościach kompletny komin gazówki kosztuje 400zł , ekogrochu kilka tysiaków.

Do tego dodajmy konieczność zapewnienia miejsca do składowania ekogrochu

Koszty ogrzewania przy instalacji zrobionej z głową odpowiednio dobranej i policzonej są zbliżone i to bardzo


konkluzja ekogroch tylko jeżeli nie mamy dostępu w ogóle do gazu ziemnego

i proszę nie pisać ze komuś nie odpowiada palenie gazem lub komfort jest taki sam lub podobny bo to kpiny sa czysty markieting np piecbudu

G
Paw-Therm 2015-03-07 11:16

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

sorki troche sie zagalopowałem nie doczytałem posta ale przytoczone argumenty pokazuja że mimo wszystko komfort ogrzewania ekogrochu ciężko porównac do gazu

można mój post traktowac jak poradnik

G
kl 2015-05-03 21:37

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

widze że dyskusja zeszła na rzeczy o których nie mam pojecia, ja tylko szukam nowego kotła do nowego domu- pustak, dobrze ocieplony, metraż 140m2
Co byście doradzili konkretnie jak chodzi o piec- chce z podajnikiem żeby spalał ekogroszek , firma Piecbud oczywiście

G
gorgon 2015-09-06 23:42

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

ja do ekogroszku mam kj-mp ale mocy nie doradze bo mam sporo wiekszy dom
ale jak chodzi o spalanie tego opału to jak najbardziej do polecenia

G
gorgon 2015-09-06 23:43

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

ja do ekogroszku mam kj-mp ale mocy nie doradze bo mam sporo wiekszy dom
ale jak chodzi o spalanie tego opału to jak najbardziej do polecenia

G
Paw-Therm 2015-09-13 11:50

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

przy takiej powierzchni domu to ja radze gazowy kocioł koszt ogrzewania i ciepłej wody przy podobnych powierzchniowo domkach nowobudowanych u moich klientów zamyka sie w kwocie do 4000zł komfort nieporównywalny nie mówiąc juz o innych rzeczach.

A tak co do pytania to znajdz sobie w projekcie zapotrzebowanie na ciepło budynku jaklie Ci wyliczyli dodaj ze 2 oczka i masz moc tyle ze to pewnie coś ok 10-12kw a taki kocioł z podajnikiem ciężko kupic bo mało firm takie produkuje. Nie warto zawyżać mocy kotła, bo to skraca eksploatacje i czyni kocioł mało sterowalnym. Do tego koniecznie instalator powinien Ci taki kocioł podłączyć przez zawór 4d z siłownikiem lub sprzęgło

1 2 3