PIECBUD - opinie na temat kotła

Do ostatniej strony »
G
bartekk39 2013-07-25 14:31

PIECBUD - opinie na temat kotła

Szukam opinii na temat tej firmy - PIECBUD. Szczerze mówiąc nic o nich nie wiem, a wstępnie zastanawiam się nad jednym z modeli ich kotłów, KJ G z podajnikiem ślimakowym. Może ktoś będzie w stanie mi coś więcej o nich napisać? Warto?

G
krzysiek 2013-07-28 23:27

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Mam model KJ G od prawie roku, jestem z zakupu zadowolony, bo nie ma żadnych problemów z obsługą, jest naprawdę banalna, w dodatku kocioł ma podajnik więc tym bardziej zero roboty, ustawiam temperaturę, ładuję od czasu do czasu zasobnik i z głowy.

G
janek78 2013-07-31 22:26

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Piecbud to porządna firma, z tradycjami, cała moja rodzina ma od nich kotły, zresztą tutaj sporo ludzi zna tą firmę. Produkują naprawdę solidne kotły CO, na długie lata.

G
tomek32489 2013-08-30 21:15

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

sporo moich znajomych ma kocioł z tej firmy, ja dopiero niedawno kupiłem, bo zepsuł się mój stary śmieciuch - kupiłem kocioł z podajnikiem, mam od tej wiosny i na razie jestem zadowolony, dobrze spala różnorodny opał, a o to mi głównie chodziło.

G
romaro3q4 2013-11-01 19:31

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

a jak z serwisowaniem? nie robią z niczym problemów? i czy nie czeka się na naprawę tygodniami? nie wyobrażam sobie tego w zimie... w razie czego zawsze warto wiedzieć, sam obecnie zastanawiam się nad ich kotłem.

G
Oleg888 2013-11-01 20:44

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

serwis akurat Piecbud ma naprawdę dobry, znajomy miał ostatnio jakiś problem z kotłem, nie zbyli go, wszystko szybko i sprawnie się odbyło.

G
akatas 2014-10-05 12:45

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Dla wygody lepiej taki z podajnikiem kupić kociołek? szukam czegoś uniwersalnego pod względem paliwa, "śmieciuch" zwykły pewnie tańszy ale z podajnikiem wygodniejszy? Bo że Piecbud to już zdecydowałem

G
Witkacy 2014-12-21 13:27

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Witam, wstępnie mam wybrany kocioł z PIECBUDU z podajnikiem tłokowym typu KJ-MP. Jednak, miał ktoś może z nim do czynienia? Jak z obsługą i serwisowaniem? Czy nie trzeba tygodniami czekać na serwisanta, który jest jeden na wojewóztwo? Liczę na szybkie i szczere odpowiedzi, bo kocioł muszę zamówić na dniach, stary padł, niestety. ;/

G
Stefan 2014-12-23 10:18

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

znajomy ma KJ G z Piecbudu - zero roboty, bo kocioł z podajnikiem, ma też zamontowany panel pokojowy, więc zdalnie ustawiam temperaturę, ładuje podajnik i tyle. Pali w zasadzie wszystkim, do czego kocioł jest przystosowany - pelletem, węglem, groszkiem i drewnem. Tylko nie wiem jak z serwisem, bo na razie nie potrzebował.

G
marta 2015-01-04 18:27

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Paw-Therm 2015-01-04 20:04

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

nowy dom 100m??? jesli tak to 15 będzie za duża koniecznie założ sobie do tego zawór 4d

G
digi 2015-01-04 21:18

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Na 100m2? Kocioł? Izoluj i zakładaj gaz a nie trujesz z kumina.Ludzie ogarnijcie się z tymi śmierdzącymi kotłami.Polska dymem stoi od połowy września do końca kwietnia.
Cały świat się śmieje z tych dziur w drogach i dymów.

G
kkk 2015-01-05 10:29

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Póki co życzę Wam mnogości zadowolonych klientów :)
A tak się zastanawiam, jak wychodzi porównanie kosztu ogrzewania takich pieców oraz gazowych v.s. olejowe. Oczywiście za koszt również uznaję czas pochłonięty na obsługę paleniska.
Moi sąsiedzi odpuścili sobie olej na rzecz ekogroszku, ale banan na ich ustach jest jakiś umiarkowany. W sumie myślę, że jak mieli Vitolę (zład wody 60 litrów), to przy małym domu to nie może pracować ekonomicznie. W moim przypadku dom 134 m2 użytk. i 151m2 podłogi, moc grzejników dobrana na temperaturę wody 35 stopni bez szablonowego przewymiarowania, kocioł olejowy vitorond 100 ze zładem chyba 22 czy 26 litrów, zład w instalacji bez pieca ok.90 litrów, temperatura 20,5 noc 22 dzień na czas obecności domowników , zwykle w wekendy dopalam kominkiem z DGP i pomijając zimę taką jak 2010, bez problemu na typową zimę wystarcza 1500 litrów na sezon łącznie z wodą użytkową. Cena oleju ostatnio 3,05zł za litr, ale i bywało ok. 4zł.

G
Paw-Therm 2015-01-05 10:30

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

kolego mylisz sie zobacz sobie jaki dym leci z komina jak palisz ekogroszkiem. Taki sam jak gazem biały bo to w większości skroplona para wodna. Poczytaj jak działaja palniki takich kotlow i zobaczysz ze to zupełnie inna bajka niz węgiel tradycyjny

G
digi 2015-01-05 11:19

Re: PIECBUD - opinie na temat kotła

Ty się mylisz, min. silnie kancerogenny B(a)P to jednak nie para wodna, która przy spalaniu węgla akurat nie powstaje a już na pewno nie w większości. Wiem jak wygląda palnik, bo spaliłem w takim już w swoim życiu ok 9 ton węgla. Syf, syf syf, syf. 100m2 i kocioł na ekogroszek? Trzeba nie kochać siebie, nie szanować swoich rąk, płuc i za nic mieć zdrowie rodziny.

1 2 ... 3