piec ogniwo biecz

Do ostatniej strony »
G
Michał30 2012-03-31 08:05

piec ogniwo biecz

ja uzytkuje piec ogniwo biecz s1wc piec ma 17 lat i jest eksploatowany przez caly rok w zimie grzeje dom w lecie wode w zbiorniku 2plaszczowym piec ma sie jeszcze w bardzo dobrej kondycji wiec z cala odpowiedzialnoscia moge stwierdzic ze piece tej firmy sa dobre teraz gdybym mial kupic piec to napewno bedzie to ogniwo s6wc classic juz taki ogladalem fajny piec prosty w obsudze solidny zeliwne drzwiczki czopuch ruszta a to wazna sprawa kazdy kupi to co sie mu wydaje dobre i solidne na rynku jest wiele firm dobrych firm ktore robia piece c.o. ogniwo.zebiec.sas.viadrus(zeliwne).itp po prostu trzeba pytac ludzi ktorzy uzytkuja takie piece nie instalatorow i sprzedawcow bo oni wszystko wcisna czlowiekowi powodzenia przy wyborze

G
Tomek 2012-04-01 18:53

Re: piec ogniwo biecz

Witam.
Koloego tego typu piece miało mnóstwo domów . U mnie tez był taki. Wyleciał w lecie. Popękały w ni, ruszty, wypaliły sie drzwiczki ażurowe do paleniska, przeciekał... Sprawował sie bardzo dobrze przez te lata. W pierwszym zamyśle był zakup właśnie podanego przez Ciebie modelu,Ale przez wszystkie lata produkcji jedyna widoczna zmianą było zaspawanie płyta części pieca ( poprawa cyrkulacji spalin). Stary rozgrzewał komin na 2 piętrze...
Teraz jest zainstalowany SAS UWT ze sterownikiem i różnica jest kolosalna. jedyna wada to to ,ze trochę dymi przy załadunku. Ale wydajność jest nieporównywalna. Więc zanim podejmiesz decyzje o zakupie historycznej jednostki popatrz co oferuje rynek.
Pozdrawiam

G
MICHAL30 2012-04-07 18:43

Re: piec ogniwo biecz

sas to dobra firma nie przecze kolego ale na temat ogniwa nie mozna tez zle mowic moze s6wc classic nie jest jakims tytanem pod wzgledem konstrukcji ale na pewno nie bedzie rozgrzewal komina na 2 pietrze jak s1wc ostatnio tez rozmawialem z kolega ma piec ogniwo s6wc zwylky i z tego co mowil jest zadowolony pytalem go tez o temperature czopucha powiedzial ze ten piec niezle wylapuje temperature i nie rozgrzewa czopucha tak ostro i jeszcze jedno na koniec sas uwt 23kw kosztuje w moich stronach 4100zl a ogniowo s6wc classic z nadmuchem 3000zl wiec 1100zl w kieszeni a to duza roznica

G
Rafal 40 2012-04-08 17:44

piec ogniwo s2wc a sas nwt

mialem 12 lat piec ogniwo s2wc sprawowal sie bardzo dobrze do czasu kiedy to pekla mi rura pod podloga wtedy nadszedl czas na wymiane c.o miedziane rurki grzejniki aluminiowe alice500 i oczywiscie nowy piec sas nwt23kw z nadmuchem.dom 34lata 180m2 ocieplony okna plastik powim tyle sas to dolniak tak pisze i tak jest zasypuje calego i tyle mam roboty sprawa super ale powiem tak ogniwo sprzedalem znajomemu do warsztatu za 300zl i jest zadowolony a ja mam mile wspomnienia przez 12 lat nie bylo zadnego problemu a co do zuzycia wegla mysle ze nic sie nie zmienilo do sasa tez trzeba ladowac wegiel tak jak do ogniwa tylko tyle ze nie trzeba tak trzesto chodzic do kotlowni to jest duzy plus

G
Robert 2012-09-27 09:50

Re: piec ogniwo biecz

Witam, ja w tym roku również wymieniłem swój kocioł CO na KMB-RP PLUS z podajnikiem ślimakowym. Może nie był za tani ale porównywalny cenowo z innymi markami. Przekonała mnie solidna konstrukcja, 220 kg zasobnik, oraz zabezpieczenia.
Po kilku przepaleniach widzę że piec spisuje się bardzo dobrze.
Pozdrawiam

G
K.R. 2012-10-10 21:10

Re: piec ogniwo biecz

Witam was chciałabym dodać.......

G
klient 2012-10-10 21:47

Re: piec ogniwo biecz

Witam was!!! chciałabym uprzedzić wszystkich klientów przed kupnem kotłów C.O ze spółdzielni Ogniwo Biecz.Kotły nie wytrzymują okresu gwarancji lub zaraz po gwarancji wysiadają i nie nadają się do dalszego użytkowania.Tak jak w moim przypadku w czasie gwarancji widocznych trzech miejscach przeciekał,Ogniwo zaoferowało załatanie tych pęknięć,z przedłużeniem o rok gwarancji z wielką łaską dbając o dobro firmy jak mówi prezes tej firmy.Natomiast koszty demontażu i wyciągnięcia kotła z kotłowni ponosi klient ABSURD!!!!! Łatany kocioł może nie wytrzymać zimy,każdy instalator to wie.Dziwie się,że ta firma jeszcze istnieje u moich znajomych po 5latach użytkowania kotła C.O Ogniwo również zaczął przeciekać.
LUDZIE DALEKO OD OGNIWA!!!!! Gwarancją można tylko tyłek wytrzeć!!!!!!!!!!!!
A co Wy o tym sądzicie?????

G
Romek 2012-10-24 17:34

Re: piec ogniwo biecz

Cześć, ja użytkuje kocioł UKS-N od Pana Witkowskiego, wszystko palny kocioł z nadmuchem. NIe jestem zwolennikiem kotłów z podajnikiem, a taki wszystko palny sprawdza się u mnie w 100%. Jeżeli chodzi o wykonanie to jest bardzo dobre, gruba blacha, łatwy w czyszczeniu, możliwy wybór podłączenia. Ja tam jestem bardzo zadowolony.

G
Zdzichu 2013-01-24 14:03

Re: piec ogniwo biecz

Witam,też mam w tym roku do wymiany stary piec na nowy i tez właśnie sie zastanawiałem nad tym piecem Witkowskiego jeśli by można było odpowiedziec na moje dwa pytania byłbym bardzo wdzieczny: 1) widze ze wentylator nadmuchowy jest zainstalowany u góry pieca a nie z boku na dole wiec czy to nie wpływa na to ze ten nadmuch jest za słaby i długo wtedy wentylator bedzie musiał chodzic skoro musi pokonac tak długo droge gdy temperatura spadnie ponizej ustawionej i na nowo rozdmuchac żar? 2) czy ten piec jest przystosowany do dolnego spalania opału bo z ustawienia tego wentylatora bardziej by wynikało ze jest to piec górnego spalania, nadmuch ma wtedy krótka droge.

G
użytkownik 2013-02-04 19:00

Re: piec ogniwo biecz

Mam w użyciu juz drugi piec tego producenta, pierwszy wytrzymał 18 lat, drugi użytkuję już trzeci rok i znów stwiedzam, że sposób montażu pieca jest niedopracowany. Szybko przepala się regulacja ciągu w czopuchu. Wytrzymuje tylko przez jeden sezon. Konstruktorzy pewno nie myślą, bo ważniejsze jest dla nich uczestnictwo w tacy, niż skonstruowanie niezawodnego produktu.

P
Paweł Sando 2013-02-04 20:35

Re: piec ogniwo biecz

Przed napisaniem głupot na forum ze kocioł a nie piec bo nie ma pieców do CO, jest do bani proszę sprawdzić:
1. Czy przestrzegasz zaleceń producenta z instrukcji?
2. Czy Twój kocioł jest prawidłowo zainstalowany i dobrany?
3.Czy masz odpowiedni do niego komin i OPAŁ.
Jestem instalatorem najczęstsze błędy to:
1. ,,Palenie" poniżej 65C, bo jak mam 60 to się nie da wytrzymać w domu. Temperatura pracy kotła to między 65C a 80C.
2. Brak przynajmniej zaworu 3 drogowego bo po co on taki drogi.
3.Za duzy kocioł szybko łapie temperaturę i szybko ja traci, przez co instalacja długo pracuje poniżej minimalnych parametrów.
4. Za mały przekrój komina i wysokość niedostateczny ciąg.
5. Mokry opał.

Punkt 2 na szczęście juz bardzo często bez tego zaworu nie ma gwarancji na kocioł.

G
fenix 2013-05-31 18:59

Re: piec ogniwo biecz

OSTRZEGAM PRZED "OGNIWEM"Wytrzymał 4lata i 3miesiące przed pierwszym spawaniem.Następne spawania były niemożliwe z powodu braku dostępu.Piec na ekogroszek totalny bubel.Polecam www.forum.info-ogrzewanie.pl

G
radek 2013-10-29 12:14

Re: Re: piec ogniwo biecz

Witam.
Koloego tego typu piece miało mnóstwo domów . U mnie tez był taki. Wyleciał w lecie. Popękały w ni, ruszty, wypaliły sie drzwiczki ażurowe do paleniska, przeciekał... Sprawował sie bardzo dobrze przez te lata. W pierwszym zamyśle był zakup właśnie podanego przez Ciebie modelu,Ale przez wszystkie lata produkcji jedyna widoczna zmianą było zaspawanie płyta części pieca ( poprawa cyrkulacji spalin). Stary rozgrzewał komin na 2 piętrze...
Teraz jest zainstalowany SAS UWT ze sterownikiem i różnica jest kolosalna. jedyna wada to to ,ze trochę dymi przy załadunku. Ale wydajność jest nieporównywalna. Więc zanim podejmiesz decyzje o zakupie historycznej jednostki popatrz co oferuje rynek.
Pozdrawiam
]
popieram moj biecz wytrzymal 9 lat. konstrukcja czopucha w nim to nieporozumienie i porażka. sadze zbieraja sie z tylu w czopuchu a drzwiczki malutkie do ich wymiatania to poraka. sadza koroduje blache kotła od czopucha i wynikiem tego jest przeciekanie z tylu pieca. po drugie drzwiczki gorne sluzace do czyszczenia pieca z przodu sa przyspawane w kilku punktach do korpusu a reszta uszczelniona silikonem....to jest fuszerka i szajs.....moj piec od nowosci przeciekal a jak przyjechali na gwarancji go zaspawac to przemilczeli sprawe...z daleka od Biecza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz kupiłem kocioł kołton ze sterowaniem..identyczny jak sas.suuuper jest!!!

P
Paweł Sando 2013-10-29 18:42

Re: piec ogniwo biecz

sadza koroduje blache?? śmieszne Ludzie czytajcie co piszą na instrukcjach obsługi

Kocioł MUSI MIEC ZAWÓR 3D LUB LEPIEJ 4D inaczej to że kocioł wytrzyma 2 czy 3 lata to normalne nieważne jaki to będzie .

SUCHY OPAŁ i PRZY SAMYM ZAWORZE 3D TEMPERATURY NA INSTALACJI MINIMUM 60 WTEDY NAWET KOCIOŁ ZA 1200zł wytrzyma lata

P
Paweł Sando 2013-10-29 18:48

Re: piec ogniwo biecz

kto z forumowiczów ma zrobione w kotłowni doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz w formie tzw zetki lub choć dziury w drzwiach wejściowych do kotłowni


kotłownia MUSI mieć pełną wentylacje czyli ,,kratke" wywiewną i dopływ powietrza dodatkowo każda moc kotła ma odpowiedni przekrój i wysokość komina do datkowo regularnie czyścic komin i kocioł wtedy nie ma mowy o jakim kolwiek dymieniu w jakimkolwiek kotłe

1 2