PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
Mariuszek 2011-01-29 18:41

Re: PRAKSIDE

Witam w firmie uzywam sprzętu makita ,hitachi,flex wszystkiego po trochu ostatnio wpadła mi wkrętarka pistoletowa parkside PABS 10,8 A1 coś z wyglądu jak makita DF330d JESZCZE JĄ NIE ROBiŁEM ! W PONIEDZIAŁEK PRZETESTUJE NA REGIPSACH:)
Bateria: 10,8 V 1,3 mah litowo jonowa
Biegi: 2
0-400 min.
01300 min.

Pierwsze wrażenie sprzęt dosć masywny dobrze zrobiony śilna W RĘKU TRUDNO UTRZYMAĆ -FUTERKO NA 10 SPRZĘNGIEŁKA 1 bateria w komplecie litowo jonowa 10,8 ,troche lipa że jedna ładowarka która ładuje akumlator 3 godz. też taka sobie ale w sumie za 140 zł. hmmm jak będzie chodzić tak jak wygląda wruże jej dobre opinnie.
A i jeszcze jedno jest to Made in GERMANY A NIE ŻADNE HIŃSKIE GÓWNO -zdam realacje za pare dni ja to chodzi :)

G
remek 2011-01-29 21:05

Re: PRAKSIDE


A i jeszcze jedno jest to Made in GERMANY A NIE ŻADNE HIŃSKIE GÓWNO -zdam realacje za pare dni ja to chodzi :)


Najpierw odśwież sobie ortografię...
Nie wracaj, dopóki będziesz pisał "Hińskie".

G
friendly 2011-01-29 22:05

Re: PRAKSIDE

witam.jestem milosnkiem elektronarzedzi tak jak wszyscy bioracy udzial w tej dyskusji na temat sprzetu parkside z lidla.tak sie sklada ze od 6 lat pracuje w lidlu w dublinie i odkad pamietam sprzedajemy produkty parkside minimum 2 razy w miesiacu.za kazdym razem przynajmniej palete np. wiertarek, szlfierek katowych, wkretarek itd.nie wiem ile tego sprzedalismy za mojej kadencji ale pewnie idzie to juz w setki.musze wszystkim powiedziec ze mamy nikly odsetek zwrotow czy reklamacji.nie chialbym podawac falszywych danych ale przez te kilka lat wrocilo chyba tylko kilka sztuk.z tego wnosze ze sprzet ten jest co najmniej przyzwoity i mysle ze jedynym jego minusem jest to ze nie jest prestizowy i tgzw profesjonalisci pewnie nie poplamiliby sobie dloni tanim marketowym towarem.pozdrawiam

G
Mariuszek 2011-01-30 15:16

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mariuszek 2011-01-30 15:18

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Pomysłowy_Dobromir 2011-01-30 15:53

Re: PRAKSIDE

Nie dosyć że ortografia i gramatyka na niedostatecznym poziomie to jeszcze klawiatura nie działa ? Mariuszek co chcesz udowodnić takim zachowaniem ?

G
gość 2011-01-30 21:55

Re: PRAKSIDE

[quote:Pomysłowy dobromir]Z tego co wiem to jest forum o firmie elektronarzędzi

Doskonale!

G
skrzypas 2011-01-31 19:34

PARKSIDE

Witam. Kupiłem 29 sty 2011 wiertarko-wkrętarkę firmy Parkside w dyskoncie spożywczym Lidl. Dokonałem zakupu z czystej ciekawości pomimo że w zeszłym roku dokonałem felernego zakupu lutownicy 30W również Parkside z Lidla. Po rozpakowaniu ukazała mi się mała " czarna skrzynka". Wewnątrz była wkrętarka z tylko jednym akumulatorkiem i "ładowarka". W zasadzie nic specjalnego. Cena to 149ZŁ. Wiedziałem że za te pieniądze nic fajnego nie będzie ale potrzebowałem wkrętarki a aktualnie nie byłem przy kasie więc kupiłem ten prototyp. Dlaczego prototyp? Bo miał funkcjonalność sprzętu ze średniej półki i niską cenę. Wszystko było ładnie i pięknie dopóki doputy nie uruchomiłem jej w celu sprawdzenia jak pracuje bez obciążenia. Okazało się że ma krzywe wrzeciono. Wkurw... się i oddałem tą zabawkę z powrotem do sklepu. Zdziwiło mnie że gdy sprzedawca zaoferował mi wymianę to nie było już ani jednej sztuki ale i tak poszedłem po kasę bo już byłem przekonany że nigdy więcej nie kupię taniego chłamu. Chłam i już. Nikt mi nie wciśnie że Parkside to jest "coś". To jest chłam który prędzej padnie niż sprzęt z górnej półki. Sam jestem majsterkowiczem ale tym zaawansowanym i nigdy nie widzę potrzeby wydawania kasy na taniochę tylko wtedy coś mnie poniosło. Rok wcześniej potrzebowałem lutownicę i zobaczyłem takowy prototyp w Lidlu. Kupiłem. Jak wiadomo lutownica jest do lutowania ale w instrukcji ostrzegali mnie że nie jest to sprzęt do zastosowań profesjonalnych ale i tak nie zrozumiałem tego przesłania i zabrałem się do lutowania. Polutowałem co trzeba było i odstawiłem ją według instrukcji na później. Nie przeciążałem jej i nie pozostawiałem włączonej dla samej siebie. Po dwóch tygodniach leżenia w szafce nie uruchomiła się już wcale. Nie miałem paragonu więc kasa poszła w błoto. Pozostała mi tylko "podstawa lutownicza" do umieszczania wewnątrz rozgrzanej lutownicy i gąbki. Dałem sie nabić w butelkę bo powinienem kupić lutownicę w sklepie elektronicznym. Potem tak zrobiłem i wydałem ponad 50% mniej kasy a lutownica działa do dziś i obciążam ją ile wlezie.
Ktoś mógłby zaraz mi dokopać i napisać że jestem głupi i taki i owaki. OK. Jeśli Twoja inteligencja pozwala Ci tylko na krytykę innej osoby to już nie moja sprawa. Tylko proszę Cię nie cytuj mojej wypowiedzi. A wracając na ziemię. Miałem kiedyś wiertarkę Black&decker koloru zielonego dla majsterkowiczów. 500W było na owe czasy bardziej wystarczające niż dzisiejsze "680W-710W". Działała dłuuuugo aż wypadła mi z okna z 6-go piętra i pokruszyła się. Plastik był już stary. Wrzeciono wygięło się i nie było mnie stać na naprawę więc zainwestowałem w nową Makittę. 680W chociaż na oko pracuje tak samo jak tamten B&D. Ale do czego zmierzam. Jak powszechnie wiadomo firma B&D nie produkuje już dla nas a dla ludzi którzy lubią zabawki. Czerwone B&D bo o nich mowa zalewają półki sklepowe i cieszą ceną. Z sentymentu do firmy kupiłem wiertarkę 710W. Dali "gratis" torbę na narzędzia, komplet wierteł i walizkę. Wszystko było idealnie dopóki jej nie uruchomiłem. Miała nieznacznie zgięte wrzeciono co było widoczne przy zamocowaniu dłuższego wiertła. Oddałem do sklepu i sprzedawca przyniósł mi inną na wymianę. To samo - uszkodzone wrzeciono. Potem ku ścisłości do trzech razy sztuka w trzeciej wiertarce również to samo uszkodzenie. Wynik: Black&Decker produkuje chłam dla mas. Nie ma już serii zielonej i czarnej. Można jedynie kupić podróbki lub używki.

G
skrzypas 2011-01-31 19:35

OGÓLNIE

Ktoś kiedyś napisał o tym że Parkside wykupił schematy od firmy Kress. Zgadzam się bo Black&Decker sprzedał schematy dla Powerfix. Mój znajomy ma wiertarkę "710W" firmy Powerfix koloru żółtego która jest identyczna jak moja dawna wiertarka Back&Decker która była koloru zielonego i miała 500W mocy. To nie muszą być podróbki tylko sprzedano dokumentacje bo tak jest łatwiej. Po co wymyślać nowe konstrukcje skoro można kupić stare dokumentacje od znanych producentów i sprzedawać jako swoje. Sam bym tak robił gdybym mógł.
Jeśli Tobie działa sprzęt z Lidla to właśnie Ty jesteś szczęściarzem bo trafił się Tobie egzemplarz jeden na sto który został dopracowany a reszta 99 to chłam. Kupowanie sprzętu w Lidlu to jest loteria. Tak samo jest z innymi tanimi producentami. Mi nie jest dane na tym świecie używać chłamu. Sprzęt wysoko cenionych marek w moich rękach sprawuje się wyśmienicie. Pozostaje mi poczekać i kupić moją testowaną (żeby nie powiedzieć ulubioną) Makittę za bodajże niecałe 700ZŁ. Również nie jestem zwolennikiem wypowiedzi w stylu: "...że za taką kasę to już muszę wymagać od sprzętu wielu funkcjonalności i najlepiej nieśmiertelności...". Nie. Wydam taką kasę ale tylko dlatego bo wiem czego mogę oczekiwać bo testuję wiertarkę Makitty. Jest super cicha, udar nie odrzuca mi wiertarki, wszelkie krawędzie są precyzyjnie formowane, elementy uchwytu wiertła są dopasowane, regulacja obrotów we włączniku jest bardzo płynna - w tanich modelach pracuje prawie skokowo.

G
skrzypas 2011-01-31 19:42

Re: OGÓLNIE

Przepraszam ale opisania wiertarka Powerfix to pomyłka i nie pamiętam jaka miała nazwę wiem tylko ze była żółta.

G
Paweł 2011-01-31 19:50

Re: PRAKSIDE

Skrzypas, nie bierz tego do siebie, ale...
Kto kupuje narzędzia w spożywczaku, skoro tam nawet czekolada to wybór czekoladopodobny? Na czym polega Twoje zaawansowanie w majsterkowaniu? Potrafisz odpiąć wózek sklepowy bez użycia monety?

Sam piszesz, że miałeś starego B&D i byłeś mega zadowolony. Teraz kupiłeś z Lidla i jesteś niezadowolony. A za chwilę twierdzisz, że Lidl kupił od B&D dokumentację. Teraz zagadka dla Ciebie: z czego, oprócz obudowy i "dokumentacji" składa się wiertarka?

Co do lutownicy - sprawdź, czy nie masz myszy w szufladzie.
A w markecie kupuj jedzenie i proszek do prania. Oszczędzisz sobie nerwów.

G
AKU 2011-02-01 11:36

Re: PRAKSIDE

Powerfix to marka narzędzi ręcznych sprzedawanych w Lidlu. Nie
pamiętam żeby w trakcie kilku ostatnich lat Lidl sprzedawał wiertarki w kolorze żółtym. Może koledze pomyliło się z żółta Toyą, lub Einhelem. W każdym razie posiadam sporą kolekcję narzędzie Parkside i jestem z nich bardzo zadowolony. Poziom nie gorszy niz zielonego Bosch, a cena trzy razy niższe.

G
hilti 2011-02-01 14:30

Re: PRAKSIDE

witam posiadam sprzęt hilti dewalt hitachi makita i parkside.powiem tylko tyle ze parkside jest o niebo lepszy od badziewia w super marketach a np wkretarka parkside jest ok bateria czyma owiele lepiej niz w osranym hitachi.a co do tego ze kupili stare plany od kressa to idiotyzm bo kilka lat temu nie robili wkrętarek z bateriami li ion.kumpel robil kiedys na wysokosci i wkretarka za 2 tyś wpadła mu do rzeki od tej pory uzywa tanszego sprzętu a z taniego sprzetu najlepszy jest parkside.

G
Mariuszek 2011-02-02 15:42

Re: PRAKSIDE

wkrętarka pistoletowa parkside PABS 10,8 A1 coś z wyglądu jak makita DF330d na dzień dzisiejszy mogę już powiedzieć że aku ma lepsze od makity DF330d obie lion
Bateria: 10,8 V 1,3 mah litowo jonowa
Biegi: 2
0-400 min.
01300 min.

a więc makita dostaje w dupe od prakside heh podczas wkręcania haków pod stelaż pracownik wymieniał w makicie dwa razy baterie a ja ani razu wkręcanie ilości wkrętów porównywalne obie baterie były max naładowane jak i w makicie tak i w parkside nie wiem jeszcze jak z wkretarką samą ale baterie napewno lepsze a co do ładowarki nieprawda jak piszą w instrukcji że ładuje 3 godz mi ładowała do pełna baterie ok. 1,5-2 godz Wkrętarka warta napewno ceny 149zł.
minusy: jedna bateria i ładowarka wolna

G
hilti 2011-02-03 11:14

Re: PRAKSIDE

dokładnie jak poprzednik.ta wkrętarka owiele dłużej pracuje od hitachi 12v a mam 2 i myśle ze wyzuciłem kase w błoto bo wiecej ładuje niz pracuje ,plus ze 2 baterie ale co to za plus jak parkside pracuje 2 razy dłuzej.a w parkside jedyny minus to ta jedna bateria ale napewno bedzie mozna gdzis dokupić.moze nie wytrzyma tyle lat co profesjonalny sprzet typu de walt czy makita ale i tak duzy sukces sprzetu z super marketu.taki mały przykład ,mam zielonego bosza zakupionego około 10 lat temu ale MADE IN SWITZERLAND a nie china jak to teraz jest ,nadal super działają a kumpel z firmy zarznoł juz 2 makity chodzi mi o wyrzynarki.

1 ... 10 11 12 ... 62