Młotowiertarka jaką wybrać?

Do ostatniej strony »
G
Freta 2014-11-25 14:26

Młotowiertarka jaką wybrać?

Witam,
Poszukuje młotowiertarki tak do góra 500 zł. Ma mi służyć przy remoncie domu oraz mieszkania. Zakres prac to skuwanie płytek, wykuwanie bruzd pod kable, wiercenie i wiercenie otworów pod puszki elektryczne itp.
Jakiś czas temu miałem przyjemność używania wiertarki udarowej firmy Ryobi i praca z nią była miłym zaskoczeniem i przyjemnością bardzo dobrze sobie radziła.

teraz nastał czas na zakup własnego sprzętu.
Zastanawiam się nad:
Młotowiertarką SDS-PLUS ERH850RS 850W 2,2J RYOBI

możecie mi coś polecić albo podpowiedzieć czy to dobry wybór?

dzieki, pozdrawiam

G
Mike 2014-11-25 15:00

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

W czym mieszkasz ? Wielka płyta, silka, czerwona cegła, pustak ?

G
Verva 2014-11-25 15:39

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Ryobi to ładny sprzęt jak panienka, ale to raczej klasa B&D może nawet lepsze, ale w Polsce to folklor, serwis również. Albo kup chińczyka firmowanego przez jakiś znany duży market (brak problemów z roszczeniami gwarancyjnymi) albo dołóż stówkę i kup coś w stylu Makity 2470

G
Mike 2014-11-25 16:34

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Serwis jest ten sam co Milwaukee czy AEG bo to jeden koncern TTI. Niech autor lepiej napisze w czym mieszka bo może lepsza będzie dla niego po prostu wiertarka udarowa. Ale taka porządna nie plastikowe 500W z marketu. A Podkuwanie i wiercenie pod puszki może zrobić 6 kg. sds-max`em wypożyczonym od "Ramiego" albo "Cramiego". To jest roboty na jedną dobę.

G
Freta 2014-11-26 08:51

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Ogólnie to mieszkam w bloku konstrukcji RamaH i w domu jednorodzinnym tu i tutaj mam sporo do remontowania dlatego czegoś poszukuje.
PS. w Domu jednorodzinnym będę miał dwa balkony do skucia i założenia;)

G
Sebek 2014-11-26 12:10

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Czy skucie balkonu i założenie oznacza odcięcie go od wieńca i wylanie nowego ?

G
Freta 2014-11-26 12:14

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Nie, ponieważ pod balkonami sa pomieszczenia, będzie to zapewne skucie płytek i szlichty jeżeli będzie potrzeba to wiecej.

G
Mike 2014-11-26 13:27

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

No to wiercić będziesz raczej w cegle, silce, pustakach itp. a do tego lepsza wiertarka udarowa - daje lepsze otwory, łatwiej zamocować kołek.
A do skuwania lepiej wypożycz sds-max bo tylko uchwyt narzędziowy zniszczysz w tej młotowiertarce Ryobi. A namęczysz się co niemiara.

G
Freta 2014-11-26 13:38

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

no dobra to co polecicie w takim razie? :)

G
Sebek 2014-11-26 17:00

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Ja bym zrobił tak, jeżeli to nie jest robota bez końca :)
Do tych posadzek kup sobie chińczyka w Casto lub leroju za 200-250zł.
Nie będziesz ograniczony w czasie z robotą, a zdjęcie posadzki z papy (myślę że z papy) czy płytek ze ściany nie stanowi wielkiego problemu dla młotowiertarki. Jak się zagrzeje to dasz odpocząć, chyba że na akord robisz. Jak się ten chinczyk rozwali to oddasz i weźmiesz kasę lub odbierzesz nową na późniejsze prace. A jak się nie rozwali, to i tak wyjdzie taniej niż wypożyczalnia. Drogi sprzęt szkoda żeby leżał tylko do incydentalnych robótek. Dobra wiertarka z udarem mechanicznym też kosztuje, a udar mechaniczny w zielonym boschu po kilku otworach się ztępi. A i technika wiercenia jest męcząca. Za pozostałe 200-250zł kupisz sobie leciutką wiertarkę (Bosch, Makita, Maktec) do drewna i pustaka. Nie będziesz musiał dźwigać kloca do wywiercenia otworu w szafce i nie będziesz miał problemu używać głowicy samozaciskowej (bez kluczyka)

G
darondz 2014-11-30 08:29

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Młotowiertarka to dobra rzecz i jak masz ochotę to kup ja widziałem celmę na alle.. za 350 a to nie najgorszy sprzęt

G
Paw-Therm 2014-11-30 11:41

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

kup sobie coś takiego metBO KHE 2444 nie zawiedziesz sie sprzet na lata dla ciebie a do skuwania wypozycz

G
Freta 2014-12-03 12:12

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

metBO KHE 2444 troche drogie ale ciekawa propozycja.

G
Verva 2014-12-03 16:11

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

Jak masz wydać 500 to wydaj 600 i bierz makitę 2470. U wszystkich lata to i u ciebie polata, powiedziałbym że cię przeżyje ;)) bez urazy oczywiscie. To metabo to chinski złom. Nie ma metabo po 500zł

G
Freta 2014-12-03 16:17

Re: Młotowiertarka jaką wybrać?

dla mnie czym mniej wydam tym lepiej bo muszę jeszcze zakupić sprzęt do renowacji drewna :P

1 2