Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

G
Prokop 2019-03-26 15:57

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

Panowie. Mialem narzedzia bosch makita dewalt i od roku mam narzedzia milwaukee. Buduje domy. Urzytkuke narzedzia z serii m18. Posiadam szlifierke, mlota do kucia dwie wkretarki. W tym jedna 135nm, pilarke do drewna i radio budowlane. Do tego 2 ladowarki i 6 baterii. Jest to sprzet na innym poziomie wykonania niz reszta. Zanim sie zdecydowalem pojezdzilem po sklepach i ocenilem narzedzia organoleptycznie. Kazdy sprzedawca kierowal tylko na wybor milwaukee. Nie sa to lekkie narzedzia ale sa wykonane starannie dokladnie i nie na odpierdol. To jest porzadny kawal zelastwa.

G
Kawasaki 2019-10-20 12:07

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

mam firmę remontowo budowlaną, uważam siebie za profesjonalistę i profesjonalnych narzędzi również używam u siebie w firmie. Szukałem bardzo długo odpowiednich narzędzi, kierowałem się tym, żeby było to jednak elektronarzędzia z uwagi na wygodę, ale te elektronarzędzia musiały mieć porządny akumulator o równie porządnej mocy. Jeździłem po sklepach i tam gdzie mogłem próbowałem narzędzi i mój wybór padł na aeg. Mają porządne akumulatory o porządnej mocy, są porządnie skonstruowane a przy tym są lekkie, więc przy długich pracach idealnie się sprawdzają.

G
Ryszard 2019-11-26 22:01

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

nie no tylko AEG są bezawaryjne, pracuje już w budowlance 15 lat i przerabiałem rożne sprzęty i mam porównanie. AEG jest bezawaryjne, nic się z tymi sprzętami nie dzieje, nawet po latach użytkowania nie tracą na mocy, akumulatory też nie zwalniają tempa i nie rozładowują się szybciej niż na początku. No i najważniejsze cena ich jest przystępna

G
KOST PRO 2020-01-02 19:01

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

Kupiłem jakiś miesiąc temu wiertarko wkrętarkę fuel M18 2x aku 5Ah. I tu zaczynają się cyrki. Nowe aku po pierwszym naładowaniu w ciągu tygodnia gubiły jedną kreskę, długość pracy po pełnym naładowaniu w temp ok +5st to ok 45min wiercenia udarem w cegle (to nie było wiercenie ciągłe, kilkanaście otworów fi12) na warsztacie jakieś wiercenie w stali przy podobnych temp. wiertło fi10, połowa aku i nie da się wiercić bo wiertarka sprzęt staje. Była już w serwisie odesłali z podpisem naprawino ;) zaczynam się obawiać co będzie dalej bo liczyłem że bardziej zaprzyjaźnimy się z tą firmą.

G
Franek 2020-01-28 21:34

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

ja pracuje od kilku lat na urządzeniach aeg i chwalę sobie je za swoją doskonałą jakość i wytrzymałość, bo pomimo czasami ogromu pracy nic się z nimi złego nie dzieje, nie przegrzewają się, nie stają podczas pracy, nawet akumulatory bardzo są wydajne. Pozostaje wierny marce.

G
Tomex 2020-06-04 09:37

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

Radziłbym sprawdzić i przetestować sprzęt z DeWalt. To dopiero inna liga, w porównaniu do Makity i Milwaukee. Mega wygodne i wytrzymałe na warunki zewnętrzne.. dodatkowo praca przy dużym obciążeniu nie sprawia żadnych problemów ;).

G
konrad_rzepa 2021-03-29 15:16

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

Ja polecam Milwaukee, od roku nic się z nimi nie dzieje, a używane są bardzo często przy dość zaawansowanych rzeczach. Ja kupiłem tutaj [link usunięty], a jeśli nie jesteście biegli w temacie to możecie zawsze prosić o radę sprzedawców w tym sklepie.

G
Gregor 2021-10-06 22:12

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

Ja mam milwaukee pilarka szlifierke klucz udarowy mieszadlo wiertarkę udarowa 3 wkretarki duza mała i średnią wkretarka taśmowa do gk planuje wyrzynarka wszystko na baterie kiedyś pracowałem na dewalt ale milwaukee jest dużo lepszy jest tylko jedna wada narzedzia nie są lekkie

G
RADO 2022-12-04 14:35

Re: Makita ? AEG czy Milwaukee ?? Co wybrać i dlaczego

Przez mój warsztat przeszło sporo narzędzi Milwaukee. Są naprawde bardzo dobrej jakości. Zdarzały się lepsze i gorsze - ale jako całokształt ocenię że jest naprawde dobrze. Dodam że nie polecam zacieraczek - kupione dwie obie szybko się popsuły jedna była naprawiana na gwarancji i znów zaraz się popsuła. Efekt obie poszły na złom - nie mam czasu na zabawę w ciągłe naprawianie i użeranie się z serwisem. Poza tym bardzo dobre wkrętarki, kątówki i klucze udarowe.

No ale jest jeden problem z tymi wszystkimi narzędziami a mianowicie baterie. Po dłuższym czasie użytkowania przestają łączyć i aby przacować trzeba je dociskac ręcznie bo jak nie to nie łączą i narzędzie staje. Moi mechanicy już maja tego dość . Milwauke powinno coś z tym zrobić bo to bardzo duży problem.

W ostatnim czasie czara goryczy sie przelała i podjąłem decyzję że po 12 latach uzywania Milwaukee zakupię narzędzia AEG. To w sumie chyba ta sama firma ale zapięcie baterii ma inne wie postanowiłem że spróbujemy. Czas pokaże co z tego wyniknie.

1 ... 2 3