Jaki odkurzacz

Do ostatniej strony »
G
Iggy 2009-02-15 00:00

Jaki odkurzacz

Potrzebuję odkurzacza z możliwością podłączenia elektronarzędzi do zastosowań domowo-amatorskich (sprzątanie garażu, czasami podłączenie szlifierki czy bruzdownicy). Nie będę szlifował gładzi - raczej prace z drewnem, ewentualnie odkurzanie drobnego gruzu. Budżet jaki mam to max 900 PLN (ale oczywiscie wolalbym wydac jak najmniej. Zastanawiam sie nad nastepujacymi modelami:
Makita 440 albo 448
Hitachi WD 1200
Kress 1200 NTX
Metabo AS 1202
Z wymienionych najtanszy jest kress i poki co najbardziej sklaniam sie ku temu wyborowi. Zupelnie skreslilem Einhella (przynajmniej te najtansze modele).
Czy macie doswiadczenia z tymi sprzetami. A moze Sparky albo jakis Karcher?
Bede wdzieczny za pomoc.

G
jacu 2009-02-15 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Mam kressa i jest ok,cichy (w tej cenie)ma dobry ciąg i daję radę na budowie więc polecam.Makita 440 to kupa hałasu i słaby ciąg ale więcej gadżetów (ssawek).Sparky to jeszcze większa kupa hałasu i jeszcze mniejszy ciąg ale w modelu najtańszym ok 400zł.Nie wiem jak droższe modele.Kolega ma karchera za ok. 500 zł jest ok ,nie ma tylko gniazda na elektro

G
bebe 2009-02-15 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Zdecydowanie odradzam METABO. Odkurzacz jest strasznie głośny, elektryzuje się, worki po 12 zł za sztukę, drogi osprzęt, odpadająca pokrywa podczas dłuższej pracy i słabe wyposażenie standardowe.

G
snake 2009-02-15 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Witam,
Wszystkie te odkurzacze przez ciebie podane są bardzo podobne i mają zbliżone parametry. Ja tu bym w tym wypadku stawiał na Odkurzacz Makita 440
Mam styczność z tym odkurzaczem raz w tygodniu i stwierdzam, że będzie odpowiedni do prac, które chcesz wykonywać.
Pozdrawiam

G
Iggy 2009-02-16 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Dziekuje za pomoc - czyli raczej Makita.
To jeszcze jedno pytanie natury ogólnej.Co może kryc się pod hasłami:
filtr poliuretanowy,
filtr nylonowy,
wkład filtrujący
kosz filtrujący nylonowy
wkład filtrujący (kartusz)
filtr papierowy
filtr do pracy na mokro
filtr harmonijkowy
filtr poliestrowy
Przyznam sie, ze studiujac wyposażenie różnych odkurzacy nieco się pogubułem...

G
jacu 2009-02-16 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Miałem ten sam problem przy wyborze odkurzacza co Ty.Czytając dane techniczne paru odkurzaczy też skłaniałem się ku makicie dopóki nie miałem kontaktu z tym urządzeniem na budowie.No poprostu porażka,hałas i mały ciąg.Czyściliśmy filtr,wymieniliśmy worek i nic.Dwóch moich kolegów ma te makity i są rozczarowani.Lubię tę markę bo mam ich kątówki i wkrętarki(wg mnie super) ale ten model odkurzacza chyba im się nie udał.Wybór jednak należy do Ciebie

G
jacu 2009-02-16 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Miałem okazję "testować" 2 odkurzacze makity 440 .Może 448 jest lepszy

G
radosław giza 2009-02-18 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Ja posiadam odkurzacz Protoola w firmie remontowej i powiem ze jak dotąd to najlepszy odkurzacz z jakim miałem styczność. Bardzo dobrze radzi sobie z gruzem budowlanym . Ja mam co prawda wyrzszy model ale VCP 170 E kosztuje cos koło 800 zl. Proponuje się nad nim zastanowić.

G
Jarek Ambrozik 2009-02-20 00:00

Re:Jaki odkurzacz

A moze ktos ma dosiadczenia z EINHELL BT-VC 1500, MacAllister MAC 30 L lub MATRIX WDCNE 1400-20/1
Chcialbym podlaczyc je pod bruzdownice, pilarke, odkurzyc po gipsowaniu itp. jesli sa ok to nie bede kupowal Kressa tylko ktorys z powyzszych a jak uzbieram zakupie S47. Dodam ze takie prace mam srednio 1raz/mc

G
PAJM 2009-03-02 00:00

FLEX s47

A nie lepiej zamiast dwóch od razu S47??.
Wydasz raz a nie 2 razy.
Na pewno w utrzymaniu najtańszy.
A samoczynne otrzepywanie filtra to rewelacja.
Zostawiłem sobie takiego na wypożyczalnię i ostatnio nim pracowałem.
Polecam.

G
Adam 2009-03-18 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Nie ryzykuj firmy Sparky. Ja dałem się skusić i niezmiernie tego żałuję. Przy pracy z bruzdownicą filtr wielorazowy zapycha się po 2-3m cięcia, a po założeniu worka papierowego okazuje się, że worek ulega rozerwaniu (zawsze na przeciwko wlotu zanieczyszczeń)w najlepszym wypadku po kilku metrach wycięcia, a często zaraz po załączeniu odkurzacza, przy czym zapomnij o zastosowaniu worka do wycinania w pustakach ceramicznych(malutki odłamek natychmiast rozdziera worek). Filtr wielorazowy zapycha się również po odkurzeniu posadzki 1 niedużego pokoju na budowie.

G
gogi123 2009-03-18 00:00

Re:Jaki odkurzacz

czyli do czego te odkurzacze z workami sie nadaja? Do podpiecia pod pilarke i wciaganie wiorow? Nie mialem nigdy odkurzacza i mysle ze nawet Kress nie nadaje sie do pylu gipsowego bo worek zaraz sie zapcha?? Chcialem podpiac odkurzacz pod szlifierke do gipsu, poodkurzania reszty gruzu itp. Czyli jestem skazany na S47???

G
Konrad Tarasiewicz 2009-03-20 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Witam, mam podobny problem potrzebuje odkurzacza do gruzu, drewna a czasem do pyłu gipsowego.
Według zaleceń kolegi skłaniam się do Protoola choć żałuje że Makita słabo wypada bo to moja ulubiona marka i każde dotychczas kupione narzędzie jest rewelacyjne.
Co myślicie natomiast o separatorach podłączanych do domowych odkurzaczy? Posiadam dość mocnego zelmera, może to wystarczy?
pozdrawiam
Konrad

G
drewniany 2009-06-07 00:00

Re:Jaki odkurzacz

Witam mam pytanie z tych 2ch modeli którego polecicie, może ktoś widziała w "akcji" oba modele i moze coś ciekawego o nich powiedzieć.
PROTOOL VCP17
KRESS NTX 1200 EA

G
sebol 2009-06-07 00:00

Re:Jaki odkurzacz

ja bym ci polecił starmixa ARD 1225 ews. Posiadam taki i jak dla mnie rewelacja+ automatyczne otzepywanie filtrów

1 2