jaki kocioł co

Do ostatniej strony »
G
WS-50 (4) 2013-03-19 17:50

Re: jaki kocioł co

Tak, rozszyfrowałeś mnie, przyznaję się, jestem WS-50.
A ty człowieku, jesteś tak bardzo przenikliwy, twoja wiedza wręcz jest dla mnie porażająca, chociaż zalatuje nieco partyjniactwem średniego szczebla minionego wieku, przy tym dobrą emeryturką na państwowym wikcie oraz nieco Neo*stradą, Goo*glem, Dzia*dkiem.pl i Anty*ortograf.pl.
Masz już pewną emeryturkę i mieszkasz pewnie w bloku (M-4) i nadajesz o kotłach, teoretyku-specjalisto.

P.S. A jak tam wnuki, zaglądają do internetowego dziadka ?! :D

G
ddd 2013-03-20 04:55

Re: jaki kocioł co

kabareciarz, impertynent a w dodatku gawedziasz.dalej brak tresci.

ps twoja stara partyjna!!

G
WS-50 (5) 2013-03-20 09:00

Re: jaki kocioł co

A temu dalej treści mało ;D
Maszci znowu waści treści nieco.

Jak już kolego teoretyku-specjalisto montujesz te swoje ściśle wykalkulowane małe, ale ponoć bardzo wydajne kociołki zasypowe(rzędu 10kW/200m^2+zasobnik CWU na cztery osoby :D) z malutką komorą spalania rzędu 20 litrów, to w jakim układzie to budujesz? Otwartym czy może zamykasz. Od razu ci podpowiem, że do dyspozycji masz 1,5 bara w instalacji i nie więcej :D. No, jak teraz z tego wybrniesz ? Napisz, że się nie zamyka układów, bo się nie zamyka przy 1,5 bara. Ale to znowu będzie tylko w teorii :).
A montujesz instalacje skręcane, spawane czy zgrzewane? A jak spawane to jak dowozisz gazy techniczne do klienta?! A jak klient życzy sobie instalację bez zaworu przemieszania przy kotle to odmawiasz instalacji? A jak chce przy kotle zasypowym dołożyć sterownik z nadmuchem, to potrafisz szybko i trafnie ustawić parametry? A jak chce kocioł retortowy ze sterownikiem z PID-em to umiesz właściwie ustawić parametry, umiesz klienta 'uświadomić w temacie' czy mówisz: "Zainstalowałem, teraz kasa do łapy i żegnam pana". A czy masz aktualne uprawnienia E i D (Eksploatacja i Dozór z grupy prąd i ciepło - razem 4 świadectwa kwalifikacyjne odnawiane co 5 lat), a masz uprawnienia na spawacza (jeżeli spawasz instalacje) odnawiane co 2 lata?
Pewnie masz, no przynajmniej w teorii.

Chciałeś treści to masz, podziel się teraz "swoją wiedzą" w tym zakresie.
Zobaczymy jaki jesteś cienki w uszach, no chyba, że jednak nie jesteś cienki i wybrniesz. Poczekamy, poczytamy, 'miszczu teorii'.

Ooo i widzę spać nie mogliście towarzyszu i wstaliście wcześnie rano (prawie piąta godzina), a może jeszczeście się nie kładli wcale?

P.S. Nick ddd to niewątpliwy następca pintażao i jeszcze kilku pokrewnych jak mniemam, a oznacza "dziadek do du*y" czy jak to jest ? :D

P
Paweł Sando 2013-03-24 18:39

Re: jaki kocioł co

proszę moda o zamkniecie tematu ewentualnie zbanowanie powyzszych

G
spod Warszawy 2013-07-14 10:14

Re: jaki kocioł co

Faktycznie też powyższe wpisy mało miały wspólnego z merytorycznymi opiniami :) Ja zastanawiam się nad kupnem kotła Neptun na miał od firmy Witkowski do domu 120m2. Może ktoś ma jakieś opinie na temat tego modelu/firmy, albo byłby w stanie polecić coś lepszego?

G
Mariusz 2013-07-15 11:44

Re: jaki kocioł co

No jest dużo firm produkujących piece i wiele modele, które by tobie pasowały. Wiadomo jednak, że trzeba się zdecydować. Jak już upatrzyłeś sobie firmę Witkowski, to raczej już przy niej pozostać. Mają dobrej jakości piece. Sam taki mam u siebie w domu, ale to żaden argument. Firma działa od kilkudziesięciu lat, więc muszą produkować piece dobrej jakości, bo by się inaczej nie utrzymali na rynku. Jakbyś miał jeszcze wątpliwości, to podjedź do nich osobiście.

G
spod Warszawy 2013-07-16 07:52

Re: jaki kocioł co

To rozumiem, że nie ma z tym problemu, by zobaczyć kotły na miejscu. Świetna sprawa, bo wiele firm sobie tego nie życzy, co dla mnie jednak dziwne jest. Nie ma co, będzie trzeba podjechać, bo jednak nie ma to jak zobaczyć taki piec na żywo.

G
Mariusz 2013-08-15 20:43

Re: jaki kocioł co

Ja szczerze mówiąc nie rozumiem takich firm, które nie dają takiej możliwości. Jednak to podstawa, by zobaczyć jak funkcjonuje piec zanim się go kupi. Po za tym ja jednak zawsze byłem zwolennikiem firm rodzinnych, u mnie to działa na plus. Wiadomo wtedy, że bardziej się dba o własny interers.

G
mariusz88 2013-08-20 23:09

Re: jaki kocioł co

a macie może jakieś doświadczenia z Piecbudem? bo nie wiem, na którą firmę postawić, wolałbym pogadać z kimś, kto faktycznie użytkuje ich kocioł.

G
krzysiek89 2013-08-22 19:51

Re: jaki kocioł co

Kupiłem kocioł z Piecbudu w tamtą jesień, mam kocioł z podajnikiem, i powiem, że firma naprawdę godna polecenia, znają się na swojej robocie, kocioł solidny, i jak na razie działa bezproblemowo.

G
gość 2013-08-26 20:18

Re: jaki kocioł co

Piecbud to stara firma, długo są już na rynku, ciężko o coś lepszego. Kocioł od nich trzyma mi się już 5 lat i nie ma żadnych problemów. Co do serwisu to się nie wypowiem, bo na szczeście nigdy nie potrzebowałem, ale słyszałem, że mają dobry.

G
mariusz88 2013-08-29 21:59

Re: jaki kocioł co

a można do nich normalnie podjechać zobaczyć kocioł czy robią jakieś problemy? bo już z tym się spotkałem w paru firmach i dlatego miedzy innymi w ogóle zrezygnowałem z zakupu.

G
gość 2013-08-30 21:11

Re: jaki kocioł co

Jasne, to w ogóle nie ma problemu, sam podjechałem przed zakupem, kota w worku nie kupuję. ;) Nie robili żadnych problemów, personel bardzo pomocny.

G
Nikolas 2014-01-02 13:53

Re: jaki kocioł co

no tak, nagle wszyscy mają piec z piecbudu....

G
pytaś 2014-07-24 18:34

Re: jaki kocioł co

No ja nie mam na szczęście :P

Mam starego ale dobrze jeszcze śmigającego zasypowca tyle ze chce go troche "uszczęśliwić" i myślę o przerobieniu go na wygodniejszy w użyciu - widziałem całe zestawy produkcji firmy Ślusarstwo-Kotlarstwo Witkowski (np palnik, regulator i wentylator) do modernizacji kotłów zasypowych - pytanie czy ktoś z czegoś takiego korzystał i wypowie sie czy to opłacalna rzecz?

1 2 3