Jaka piła spalinowa?

Do ostatniej strony »
G
marcin2x 2010-09-03 14:46

Jaka piła spalinowa?

Witam szukam piły spalinowej do prac jesiennych w ogrodzie, przycięcie gałęzi i pocięcia drewna do kominka. Od razu zaznaczam ze szukam piły z dolnej pułki Stile i Husqvarny ze 1500 zł nie wchodzą w grę! Znalazłem ciekawą oferte pił NEC co możecie mi powiedzieć o tych piłach i jaki model najlepszy, a może jakaś inna?

G
Slawek1 2010-09-03 19:55

Re: Jaka piła spalinowa?

Do Twoich potrzeb jest potrzebna pilarka o mocy trochę ponad 2KM i takiej sobie szukaj. Kup raczej coś sprawdzonego, może mniejszego Sthila,mniejsza Makitę - Dolmara, , małą HQ, lub Partnera .
Nie będę Ci polecał jakiegoś konkretnego modelu..... . W wyborze weź pod uwagę sposób realizacji i dostępność gwarancji. , czy masz łatwy dostęp do serwisu i ewentualnie w przyszłości części. Kupisz jakieś barachło i po roku dwóch będziesz szukał. Wywiedz się wszystkiego dokładnie zanim kupisz Eueoteca, Naca itp..... . Może to być sprzęt dobry ..... , ale ..... wiem, wiem o to ale pytasz.
Kiedyś pojawiła się fatamorgana pilarka Victusa i znikła z handlu .
Slawek

G
marcin2x 2010-09-05 11:49

Re: Jaka piła spalinowa?

Mam jeszcze jedno pytanie. Na co zwracać uwagę przy kupowaniu piły spalinowej? I czy ważne są KM? Są piły o mocy 2,45 KM i są o mocy 6 KM - te drugie widzialem np. na allegro po niebezpiecznie niskich cenach w stosunku do takiej mocy. Proszę o pomoc.

G
JK. 2010-09-05 15:30

Re: Jaka piła spalinowa?

Za nieco ponad 700zł możesz kupić już małą Husqvarnę o mocy 2KM, mają teraz w promocji w Obi.

G
marcin2x 2010-09-05 18:07

Re: Jaka piła spalinowa?

ale myślisz ze 2 KM wystarczy na moje potrzeby?

G
Maariusz 2010-09-05 19:20

Re: Jaka piła spalinowa?

Jak będziesz miał założony ostry łańcuch to na domowe potrzeby napewno wystarczy. Moja piła ma 1,9KM i daje sobie radę z drzewem dębowym.

G
JK. 2010-09-05 20:19

Re: Jaka piła spalinowa?

powinna starczyc na długie lata, poza tym po gwarancji HQ wszędzie naprawisz prawie, a jak kupisz tani syf to po gwarancji jest bieda.

G
Slawek1 2010-09-05 21:55

Re: Jaka piła spalinowa?

Rozumiem Ciebie doskonale, że szkoda kasy na coś co moona mieć za mniejsze pieniądze, Poczytaj inne wątki na tym forum, Zajrzyj tez na forum FiS ( Feliks i Syn) , tam też popytaj i kup. Kup to do czego będziesz SAM przekonany. Możesz nabyć tego Naca, ale dlaczego Naca jeżeli na targu to samo narzędzie pod względem technicznym Euroteca kupisz za 270 zł? Masz 200złociszy w kieszeni...... i znowu jednak to cholerne "ale"..... .
To co wyżej napisałem wynika z doświadczenia, i tego co widziałem. Wiem,że na parę kubików drzewa , przycięcia paru gałęzi to wystarczy pila mniejsza. 2KM. Luksusem będzie już 2,3, a super luksusem 2,6 KM. Nigdy do domowych potrzeb pilarka 4, 5KM!!!!!
Jeżeli będziesz dbał o narzędzie: ozywał świeżej mieszanki, czyścił, miał ostry łańcuch i nie pożyczał kolegom i sąsiadom to będziesz miał pilarkę przez lata.
Slawek

G
marcin2x 2010-09-06 16:08

Re: Jaka piła spalinowa?

Dzięki wielkie, koledzy za pomoc. Dało mi to duzo do myslenia
Pozdrawiam

G
thomas 2010-09-07 23:08

Rje: Jaka piła spalinowa?

poszukaj oleo mac 936 (lub wyżej ) , to jest marka klasy hs st ale mniej reklamowana . Wszelkie NAC NEC etc. omijaj.

G
Makita.Sklep 2010-09-15 21:54

Re: Jaka piła spalinowa?

Tylko że w przypadku elektronarzędzi często bywa tak,że cena w znaczący sposób przekłada się na jakość oraz solidność ich wykonania. Pytanie czy chcemy mieć narzędzia na jeden sezon czy też na długie lata.

Pozdrawiam

G
fotoamator 2010-09-16 22:36

Re: Jaka piła spalinowa?

Najlepszym rozwiązaniem jest kupić u autoryzowanego dilera. Nie w internecie, bo 1) można trafić na podróbkę, 2) jest problem z serwisem - trzeba odsyłać do sprzedawcy.

G
kibic 2012-01-13 15:35

Re: Rje: Jaka piła spalinowa?

poszukaj oleo mac 936 (lub wyżej ) , to jest marka klasy hs st ale mniej reklamowana . Wszelkie NAC NEC etc. omijaj.

Dodaj jeszcze że produkowana jest w Chinach,części drogie,po zamówieniu połowy nie ma a Importer ma wszystkich w .........,szkoda pieniędzy i zachodu na sprzęt tej Firmy

G
ogrodnik 2012-02-01 13:37

Re: Jaka piła spalinowa?

Nie ma łatwiejszej i tańszej w naprawie piły jak oleo-mac.

G
marek 2012-02-01 15:38

Re: Jaka piła spalinowa?

Weż nie oszukuj ludzi,części Oleomac ma drogie i często im czegoś brakuje,inwestucja w tą firme to bardzo kiepski wybór

1 2