Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
ixinski 2006-10-21 00:00

Husqvarna kontra Stihl

Witam Szanownych forumowiczów.Na wstępie się przywitam bo piszę pierwszy raz. Proszę o ocenę pilarek łańcuchowych obu tych marek (konkretnie Husqvarna model 55, a Stihl model MS 250)Obydwie są aktualnie w promocyjnych cenach i zamierzam takie jedno "cudo" sobie sprawić.Atut Husqwarny to moc (3,5 KM)natomiast Stihl jest tańszy ale słabszy (3 KM)do tego do Stihla dodatkowo dostać można łańcuch i olej do jego smarowania.Różnica w cenie to ok 200 PLN. Pilarka ma służyć do prac przydomowych i pielęgnacji ogrodu. A jak z jakością tych sprzętów. Z góry dziękuję za odzew i wnioski.

G
Maciej 2006-10-24 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam
Odpowiednikiem Stihla MS 250 jest bardziej Husqvarna 345e Posiada 3KM.
Cenowo bardziej zbliżone i model Husqvarny posiada zawór dekompresyjny.
Zamieżam też zakupic w tym przedziale cenowym piłe.
Mam podobny problem.Która firma lepsza?

G
Robert 2006-10-26 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

też się przymierzam do takiego zakupu, chętnie usłyszę opinie ...
troszkę bym się skłaniał za HSQ ... choć servis stilla mam pod nosem z drugiej strony .....

G
Ed 2006-10-28 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Husqvarna 55 to już raczej model półprofesjonalny. Do użytku przydomowego znakmita jest 345e, jak Maciej wspomniał. Niedawno miałem podobny problem i wybrałem właśnie ten model. Nie żałuję ani złotówki. Fantastyczna pilarka do roboty przy domu. H55 ma mój ojciec. Pomimo 10 lat eksploatacji i braku należytej obsługi, jest niezawodna jak w dniu zakupu. Osobiście skłaniam sie jednak ku pilarkom Husqvarny. Jednak to ta firma od lat wyznacza standardy w konstrukcjach pilarek na świecie. Jest poza tym największym na świecie ich producentem i ma największy asortyment. O czymś to świadczy. W mojej okolicy w użytku są Stihle i Husqvarny i odnoszę wrażenie, że te drugie są trwalsze. Niemniej pamiętać należy, że Stihl też robi bardzo dobre i niezawodne maszyny. Dlatego wybór jest trudny. Mi osobiście dodatkowo odpowiada kształt mojej pilarki. Jest mniejsza i bardziej poręczna niż Stihle. To też jest istotne. jedyny minus to nieprzezroczysty zbiornik paliwa. Tu plus na korzyść Stihla. Natomiast w H345e i niektórych innych modelach występuje pompka paliwa. To REWELKA. Nie trzeba tyle szarpać, jak długo nie używamy pilarki, czy paliwo wypracujemy do końca.

G
Karol 2006-12-12 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Tak naprawdę to sam kupiłem Husqvarnę 345 e. Wspaniała maszyna do użytku przydomowego a nawet pracy w lesie (pracowałem tą maszyną kilkanaście dni przy przecince w lesie).Jest maszyną o wystarczającej mocy i nie wymaga częstej obsługi (nie zabrudza się tak częto filtr powietrza)zresztą do wyczyszczenia całego silnika wystarczy zdjąć pokrywę -odkręcić trzy śruby.I może najważniejsze w porównaniu z HUSQ 55,345 ma amortyzatory stalowe, dużo mniej drgań przenoszonych jest na uchwyty.

G
olo 2007-01-12 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

jezeli chodzi o dobra pilareczke lancuchowa polprofi polecal bym sie zaznajomic z japonska marka Shindaiwa ja wlasnie taka sobie kupilem model 446 mozna ja znalezc na tej stronie www.umietka.pl naprawde warto mialem stihla i Hq i zadana z nich nie spelnila moich oczekiwan a model 55 przereklamowany bubel. www.umietka.pl

G
PODOLANY 2007-01-19 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

witam
Jak wyglada serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Shindaiwa?
Co ja co ale Stihl i HSQ w moim mieście Poznaniu mają kilka punktów serwisowych.
To też jest jakiś argument przemawiajacy na kozyść tych marek.
P.S. Niemama tu namyśli ostrzenie łańcucha:))

G
Student1982 2007-01-22 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Rok temu miałem ten sam dylemat (może trochę inne modele z wyższej pułki bo w przedziale do 1800 zł ale...)Od roku posiadam model z HUS..350 pracuje nim w lesie (wakcynacje wypady po drzewo do lasu(oczywiście do swojego))
Wybrałem ją po rozmowie z ludźmi(2-ma) z nadleśnictwa według nich HUS...jest bardziej wytrzymała. A ja nie narzekam na nią żadnych problemów z nią nie mam .

G
tomek 2007-02-12 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam!
Jestem zupełnym amatorem i do tej pory nie miałem do czynienia z piłami. Stanąłem przed dylematem wyboru piły, która będzie używana do przecinki w ogrodzie i może dwa razy do roku ścięcia jakiegoś nie za grubego drzewa w lesie no i oczywiście pocięcia go na opał. Po zapoznaniu się z opiniami w internecie, wykluczyłem z wyboru najsłabsze modele pilarek (o mocy 2KM), jako pieniądze wydane nierozsądnie. Na zakup mam przeznaczone 1400 zł. Teraz pytanie co wybrać: Stihla MS 230 czy Husqvarne 345e ?? Obie kosztują ok. 1350zł. Z tym, że cena HSQ jest po przecenie 200zł. Która z tych pilarek będzie odpowiedniejsza? Zależy mi głównie na tym, żeby pilarka była niezawodna.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam!

G
liki 2007-02-27 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Kup Husqvarne, ja własnie kupiłem 350 a na allegro widziałem goscia co ma nową 345 1150zł jeżli cie to interesuje to powiem ci że husqvarna ma tańsze cześci zamienne i jest łatwiejsza w obsłudze.

G
doctor 2007-03-22 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

wybierz Husqvarne ,ja mam model 55 , kupioną w 1997 roku ,chodzi do dzisiaj ,a swoje już przeszła ,dużo drzewa wyciela,ma karter aluminiowy a Stihl nie i można nią długo pracować nawet i kilka godzin

G
Andrzej 2007-05-06 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam.
Panowie potrzebuję rady. Mam obecnie pilarkę Jonsered 2051 turbo ale jej zużcie jest spore(obecnie muszę wymienić gaźnik).
Chcę dokupić sobie coś o trochę większej mocy do nieskomplikowanej wycinki a stary sprzęt zostawić do pracy przy domu itp.
Co polecacie? Ja skłaniam się ku husqvarnie 350.
Co o niej myślicie?
Dziękuję za każdą opinie.
Andrzej

G
PAWEL 2007-05-30 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

MASZ RACJE

G
PILARZ 2007-05-30 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

MASZ RACJE BIEZ HUSQV SA LEPSZE OD STIHLA

G
Andrew 2007-05-31 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Kupiłem Husqvarnę 55.
Idzie rewelacyjnie!
Muszę się tylko przyzwyczaić do trochę większego ciężaru ;)

1 2 ... 27